Classic Blue – najmodniejszy kolor 2020 roku!

element samochodu polakierowany w kolorze classic blue
foto: unsplash.com


Słynny Instytut Pantone ogłosił Classic Blue kolorem roku, a dokładnie –Pantone 9-4052 Classic Blue. Co to oznacza? Że ten wyjątkowy niebieski kolor będzie hitem w modzie, trendach wnętrzarskich a nawet w kosmetyce.

Czym jest Pantone

…i dlaczego co roku jej werdykt dyktuje najnowsze trendy w modzie?

Pantone to amerykańska firma założona w 1963 roku, specjalizująca się w produkcji systemów dla przemysłu poligraficznego. Ma siedzibę w stanie New Jersey i jest światową ikoną do spraw kolorów. Motywem przewodnim marki jest prostokąt z kolorem, uzupełniony numerem i logo firmy. Znany jest wszystkim projektantom mody.

Classic Blue – symbolika

Jaki to jest dokładnie kolor? Znamy go wszyscy – to po prostu mocny niebieski. To kolor wieczornego nieba. Symbolizuje spokój, stabilizację i pewność siebie. To kolor spokoju, kwintesencja elegancji i klasy. Jest prostą odpowiedzią na dzisiejsze szalone tempo życia, wypełnione technologią, która zdominowała nasze życie. Classic Blue wprowadza spokój i wyciszenie. To barwa natury, do której bliskości znów dążymy.

Dzisiejsze, niespokojne czasy wymagają przeciwwagi, którą jest właśnie ten elegancki w swej prostocie, spokojny kolor.

Classic Blue ma za zadanie oddziaływać na nas, skłaniając do myślenia, refleksji a także do szukania nowych rozwiązań i poszerzania horyzontów. To kolor przyszłości.

Classic Blue wszędzie modny

Ten kolor zdominował chyba wszystkie sektory szeroko pojętego życia. Znajdziemy go nie tylko na zachwycających aranżacjach pomieszczeń – na ścianach, meblach i przedmiotach codziennego użytku. To właśnie Classic Blue na ulubionym kubku z kawą ma nas zainspirować do szukania nowych rozwiązań. Największym hitem są wszelkie dodatki takie jak torebki, portfele czy paski właśnie w tym kolorze. I na tym nie koniec. Pantone przewiduje, że wybór tego koloru na kolor 2020 roku może wpłynąć nawet na typowane przez nas kierunki urlopowe!

Wnętrze classic blue
foto: unsplash.com, Štefan Štefančík

Classic Blue niespodzianką

Bez wątpienia decyzja Instytutu Pantone była zaskakująca dla wielu z nas. Warto przypomnieć, że w minionym roku najmodniejszym kolorem był Living Coral – barwa intensywna, elektryzująca i awangardowa, która dodawała nam w 2019 roku energii i siły napędowej na cały rok. Być może właśnie teraz pora na wyciszenie i refleksje?

Przeczytaj też: Znajdź kwadrans na jogę każdego dnia.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Więcej inspiracji
książki
5 wartościowych książek na wieczorową porę.