Książki o seksie, które warto przeczytać.

książki o seksie które warto przeczytać
foto: unsplash.com, Mickael Gresset


Seks to nadal dla niektórych temat tabu, coś, o czym się raczej w towarzystwie nie wspomina, co jest przeznaczone wyłącznie dla zacisza własnej sypialni. Ale jest też coraz więcej osób, które o intymnej sferze naszego życia chciałyby się czegoś dowiedzieć, zapytać, porozmawiać czy też przeczytać. I dla tych ostatnich autorzy przygotowali szereg książek, które mogą pomóc w zrozumieniu tajników miłosnego ars amandi. Mowa tutaj w dużej mierze o psychicznej sferze naszego życia seksualnego, nie tylko zaś o pozycjach czy sposobach na uprawianie miłości. Po jakie książki o seksie warto sięgnąć, by nie zmarnować czasu podczas lektury, a wręcz przeciwnie – zdobyć ciekawe i pożyteczne informacje, które można wykorzystać we własnej sypialni?

 • Dekameron.
 • Sekret Kobiecej Seksualności.
 • Córka Wokulskiego.
 • Inteligencja seksualna.
 • Monologi waginy
 • Życie seksualne Catherine M.
 • Rozwiązła
 • Lolita
 • Delta Wenus
 • Zwrotnik Raka
 • sexedpl

Dekameron, G. Boccaccio

Zapewne wielu osobom wydaje się dziwne, że tego typu dzieło się tutaj znalazło. Zapewniamy, że nie pojawiło się przypadkiem! W utworze temat seksu przewija się nadspodziewanie często. Obyczajowość okresu renesansu została tutaj przedstawiona ze wszystkimi jej namiętnościami. Jest zatem pewien Włoch podróżujący z opatem i trafiający z nim do jednego łóżka, są intymne historie zakonnic…Niejedna osoba może się zaczerwienić, czytając kolejne losy bohaterów tego słynnego dzieła!


Sekret kobiecej seksualności, K. Akabal

Bardzo obrazowo i w prosty sposób opisuje się w tej książce sposoby na to, by żar miłości w sypialni nigdy nie zgasł. Są sposoby zarówno na osiągnięcie organizmu, jak i megaorgazmu. Nieskomplikowane codzienne ćwiczenia, które warto wprowadzić do swojego życia – to bardzo ciekawy poradnik sztuki kochania!


Książki o seksie - córka Wokulskiego

Córka Wokulskiego, R. Praszyński

Wszyscy pamiętamy doskonale Lalkę Prusa. W tym przypadku poznajemy dalsze losy jej bohaterów. I przyznać należy uczciwie, że są one po prostu przesiąknięte erotyzmem! Warszawa końca dziewiętnastego wieku z perspektywy tej powieści jest niezwykle ciekawa, choć ci, którzy nie przepadają za wulgaryzmami, mogą być chwilami nieco zniesmaczeni. Autor pozwolił sobie bowiem na hojne ich używanie. Czy z korzyścią dla powieści? Trzeba przekonać się o tym samodzielnie!


Książki o seksie - inteligencja seksualna

Inteligencja seksualna, M. Klein

Co to jest inteligencja seksualna i jak należy z niej korzystać? Autorka książki to znakomita terapeutka, która już od wielu lat pomaga parom w kwestiach seksu, bliskości i budowania relacji.


Książki o seksie - Monologi Waginy

Monologi waginy ,E.Ensler

Książka, po którą sięgają z reguły kobiety. W przytoczonych tutaj monologach często poruszany jest temat akceptacji, uznaniu własnej seksualności i radościach, jakie są z nią związane. Koniecznie powinna znaleźć się w gronie pozycji przeczytanych!


Książki o seksie- Życie seksualne M.

Życie seksualne Catherine M., C.Miley

Dostajemy oto pozycje niezwykłą. Dlaczego? Dlatego, że autorka opowiada nam w niej o własnych seksualnych przygodach. Nie szczędzi szczegółów w opisie partnerów oraz samych aktów seksualnych, jakie zdarzyło się jej odbyć. Książka odbiła się szerokim echem w wielu krajach europejskich.


Książki o seskie - Rozwiązła

Rozwiązła, J. Kamiński

Nie brakuje w tej powieści odniesień do seksu – oj, nie brakuje. A o czym traktuje książka? Poznajemy oto dobiegającą czterdziestki Zofię, która poznaje kilkanaście lat młodszego mężczyznę i wdaje się z nim w romans. On bardzo długo ukrywa ich relację przed całym światem, przychodzi jednak moment konfrontacji. Co z tego wyniknie? I relaksach i o seksie na tle historii rodzinnych.


Książki o seksie - Lolita

Lolita, V. Nabokov

Jedna z najsłynniejszych powieści z gatunku tych, w których aż roi się od erotyzmu. Książka opowiada o seksualnej obsesji czterdziestolatka na punkcie nastolatki. Dodać warto, że w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku Ministerstwo Spraw Zagranicznych Francji uznano tę pozycję za zbyt obsceniczna i wulgarną i zakazało jej wydawania.


Książki o seksie - Delta Wenus

Delta Wenus, A. Nin

Książka napisana przez autorkę, która pisać naprawdę potrafi. Robi to z niezwykłym wdziękiem i finezją – nic zatem dziwnego, że sięga po tę pozycje tak wielu czytelników. Pisano o Delcie Wenus, że to „radosna manifestacja fantazji erotycznej”. Dlaczego? Warto sprawdzić!


książki o seksie - Zwrotnik Raka

Zwrotnik Raka, H. Miller

Historia pewnego intelektualisty, który ciągle wdaje się w jakieś miłosne historie…Piętnaście epizodów czyta się z wypiekami na twarzy, a debiut autora uznać trzeba za znakomity!


książki o seksie #sexedpl

#sexedpl, A. Rubik

Książka skierowana przede wszystkim do młodzieży, jednak podkreślamu, że nie tylko. Edukacja seksualna przedstawiona jest tu nowocześnie i merytorycznie. Anja Rubik to nie tylko światowej sławy modelka. To również aktywistka społeczna. Postarała się aby książka była jak najtańsza i jak najbardziej dostępna dla każdego tworząc ją non profit.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Więcej inspiracji
15 miut jogi dziennie ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie
Po co ćwiczyć jogę przynajmniej 15 minut dziennie?
Cześć!Dzięki, że tu jesteś.

Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz.