Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
książki o seksie które warto przeczytać
foto: unsplash.com, Mickael Gresset

Książki o seksie, które warto przeczytać.

Seks to nadal dla niektórych temat tabu, coś, o czym się raczej w towarzystwie nie wspomina, co jest przeznaczone wyłącznie dla zacisza własnej sypialni. Ale jest też coraz więcej osób, które o intymnej sferze naszego życia chciałyby się czegoś dowiedzieć, zapytać, porozmawiać czy też przeczytać. I dla tych ostatnich autorzy przygotowali szereg książek, które mogą pomóc w zrozumieniu tajników miłosnego ars amandi. Mowa tutaj w dużej mierze o psychicznej sferze naszego życia seksualnego, nie tylko zaś o pozycjach czy sposobach na uprawianie miłości. Po jakie książki o seksie warto sięgnąć, by nie zmarnować czasu podczas lektury, a wręcz przeciwnie – zdobyć ciekawe i pożyteczne informacje, które można wykorzystać we własnej sypialni?

Dekameron

G. Boccaccio

Zapewne wielu osobom wydaje się dziwne, że tego typu dzieło się tutaj znalazło. Zapewniamy, że nie pojawiło się przypadkiem! W utworze temat seksu przewija się nadspodziewanie często. Obyczajowość okresu renesansu została tutaj przedstawiona ze wszystkimi jej namiętnościami. Jest zatem pewien Włoch podróżujący z opatem i trafiający z nim do jednego łóżka, są intymne historie zakonnic…Niejedna osoba może się zaczerwienić, czytając kolejne losy bohaterów tego słynnego dzieła!


Sekret kobiecej seksualności

K. Akabal

Bardzo obrazowo i w prosty sposób opisuje się w tej książce sposoby na to, by żar miłości w sypialni nigdy nie zgasł. Są sposoby zarówno na osiągnięcie organizmu, jak i megaorgazmu. Nieskomplikowane codzienne ćwiczenia, które warto wprowadzić do swojego życia – to bardzo ciekawy poradnik sztuki kochania!


Córka Wokulskiego

Książki o seksie - córka Wokulskiego

R. Praszyński

Wszyscy pamiętamy doskonale Lalkę Prusa. W tym przypadku poznajemy dalsze losy jej bohaterów. I przyznać należy uczciwie, że są one po prostu przesiąknięte erotyzmem! Warszawa końca dziewiętnastego wieku z perspektywy tej powieści jest niezwykle ciekawa, choć ci, którzy nie przepadają za wulgaryzmami, mogą być chwilami nieco zniesmaczeni. Autor pozwolił sobie bowiem na hojne ich używanie. Czy z korzyścią dla powieści? Trzeba przekonać się o tym samodzielnie!


Inteligencja seksualna

Książki o seksie - inteligencja seksualna

M. Klein

Co to jest inteligencja seksualna i jak należy z niej korzystać? Autorka książki to znakomita terapeutka, która już od wielu lat pomaga parom w kwestiach seksu, bliskości i budowania relacji.


Monologi waginy

Książki o seksie - Monologi Waginy

E.Ensler

Książka, po którą sięgają z reguły kobiety. W przytoczonych tutaj monologach często poruszany jest temat akceptacji, uznaniu własnej seksualności i radościach, jakie są z nią związane. Koniecznie powinna znaleźć się w gronie pozycji przeczytanych!


Życie seksualne Catherine M.

Książki o seksie- Życie seksualne M.

C.Miley

Dostajemy oto pozycje niezwykłą. Dlaczego? Dlatego, że autorka opowiada nam w niej o własnych seksualnych przygodach. Nie szczędzi szczegółów w opisie partnerów oraz samych aktów seksualnych, jakie zdarzyło się jej odbyć. Książka odbiła się szerokim echem w wielu krajach europejskich.


Rozwiązła

Książki o seskie - Rozwiązła

J. Kamiński

Nie brakuje w tej powieści odniesień do seksu – oj, nie brakuje. A o czym traktuje książka? Poznajemy oto dobiegającą czterdziestki Zofię, która poznaje kilkanaście lat młodszego mężczyznę i wdaje się z nim w romans. On bardzo długo ukrywa ich relację przed całym światem, przychodzi jednak moment konfrontacji. Co z tego wyniknie? I relaksach i o seksie na tle historii rodzinnych.


Lolita

Książki o seksie - Lolita

V. Nabokov

Jedna z najsłynniejszych powieści z gatunku tych, w których aż roi się od erotyzmu. Książka opowiada o seksualnej obsesji czterdziestolatka na punkcie nastolatki. Dodać warto, że w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku Ministerstwo Spraw Zagranicznych Francji uznano tę pozycję za zbyt obsceniczna i wulgarną i zakazało jej wydawania.


Delta Wenus

Książki o seksie - Delta Wenus

A. Nin

Książka napisana przez autorkę, która pisać naprawdę potrafi. Robi to z niezwykłym wdziękiem i finezją – nic zatem dziwnego, że sięga po tę pozycje tak wielu czytelników. Pisano o Delcie Wenus, że to „radosna manifestacja fantazji erotycznej”. Dlaczego? Warto sprawdzić!


Zwrotnik Raka

książki o seksie - Zwrotnik Raka

H. Miller

Historia pewnego intelektualisty, który ciągle wdaje się w jakieś miłosne historie…Piętnaście epizodów czyta się z wypiekami na twarzy, a debiut autora uznać trzeba za znakomity!


#sexedpl

książki o seksie #sexedpl

A. Rubik

Książka skierowana przede wszystkim do młodzieży, jednak podkreślamu, że nie tylko. Edukacja seksualna przedstawiona jest tu nowocześnie i merytorycznie. Anja Rubik to nie tylko światowej sławy modelka. To również aktywistka społeczna. Postarała się aby książka była jak najtańsza i jak najbardziej dostępna dla każdego tworząc ją non profit.


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.