Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Co robić wieczorem?
foto: pexels.com, Alan Retratos

15 pomysłów na kreatywne spędzenie dłużącego się wieczoru.

Czasami jest tak, że czas zdaje się uciekać nam przez palce, tyle mamy fascynujących rzeczy do zrobienia. Niekiedy jednak ciągnie się on w tempie flaków z olejem, a my kompletnie nie wiemy, co, z sobą zrobić. Kiedy zatem wieczór dłuży się w nieskończoność, a my nie mamy ochoty na leżenie na sofie i przełączanie kanałów w telewizji, postawmy na jakieś kreatywne, ciekawie zajęcie. A pomysłów zdecydowanie nie brakuje. Zatem co robić wieczorem aby wykorzystać ten czas najlepiej?

1. Może kolorowanka dla dorosłych?

Moda na kolorowanki przeznaczone nie tylko dla dzieci trwa w najlepsze. I bardzo dobrze, bo możemy dzięki nim ciekawie i niebanalnie spędzić czas, a przy tym odstresować się i uspokoić po ciężkim dniu. Wystarczy tylko kolorowanka i kredki, by wieczór wcale nie okazał się nudny!

kolorowanka dla dorosłych.
Foto Unsplash.com Mint Owl

2. Co robić wieczorem? A może planszówki.

Fani gier planszowych doskonale wiedzą, że potrafią one ich pochłonąć na długie godziny. Gdy zatem tylko mamy jakąś planszówkę w domu, wyciągajmy ją i grajmy z radością!

3. Kucharzenie

A gdyby tak spróbować przygotować jakąś nową, ciekawą potrawę? Nie trzeba przecież być Magdą Gessler, by moc trochę poeksperymentować w kuchni. Ciasto, pasta do chleba, a może potrawa jednogarnkowa? Pomysłów na nowy przepis jest wiele. Czas na pyszną kolację!

Szatkowanie ziół nożem
foto: unsplash.com, Alyson McPhee

4. Przeglądanie zdjęć

Kiedy się za to zabierzemy, na pewno czynność pochłonie nas na długo! Mowa zarówno o fotografiach skatalogowanych w komputerowym folderze, jak i tych, które możemy wziąć w rękę. Na pewno przypomni nam się całe mnóstwo anegdotek związanych z ważnymi rodzinnymi wydarzeniami czy wyjazdami!

5. Wieczorny spacer

Nawet jeśli pogoda nie dopisuje, zawsze można pospacerować. Przynajmniej pół godziny marszu na pewno świetnie nas dotleni i sprawi, że będziemy spać lepiej. Połączmy przyjemne z pożytecznym. Z pewnością gdy tylko wyjdziemy z domu, znajdziemy jakieś ciekawe miejsce, w które warto się udać!

6. Co robić wieczorem? Porządki w szafie

Czasami przychodzi czas na to, by zająć się naszą szafą albo też podręcznymi szafkami. Wbrew pozorom wcale nie musi być to zajecie nużące, a dzięki temu nastanie w końcu porządek!

Co robić wieczorem? Może porządki w szafie.
Foto: unsplash.com (Shanna Camilleri)

7. Nauka języka – wieczór to też dobra pora.

Możemy poświęcić nieco czasu na naukę języka. Być może będzie to szlifowanie umiejętności już posiadanych. Można jednak także zaszaleć i sięgnąć po podstawy jakiegoś bardzo egzotycznego systemu językowego, by dzięki temu umieć powiedzieć w nim choć kilka słów. Satysfakcja gwarantowana.

8. Wieczorna sesja jogi

Ten system ćwiczeń pozwala na to, by odprężyć się, wyciszyć i przewietrzyć głowę. W sieci znajdziemy sporo propozycji dla osób początkujących, takich, które jeszcze nigdy nie miały z jogą nic wspólnego. Być może warto spróbować i w ten właśnie sposób spędzić nudny wieczór. A może dzięki temu joga stanie się naszą codzienną praktyką?

9. Muzyka relaksacyjna wieczorem to dobry pomysł.

Jeżeli na co dzień jesteśmy zestresowani, brakuje nam chwili relaksu i odprężenia, urządźmy sobie urokliwą wieczorną sesję z muzyką relaksacyjną. Poczujemy się dzięki temu wspaniale!

10. Co robić wieczorem? Przesadzać kwiaty.

Jeśli zauważamy, że nasze kwiaty męczą się już dotychczasowych doniczkach, czas urządzić im małą przeprowadzkę. Przesadzenia roślin to szczególnie miłe zajęcie w sezonie wiosenno-letnim, warto spróbować! Zamiast tracić więc kolejny wieczór, przesadźmy kwiaty.

Kwiaty doniczkowe
foto: unsplash.com, Tucker Good

Przeczytaj koniecznie: Najmodniejsze dziś kwiaty doniczkowe

11. Czytanie wieczorową porą.

Wieczór z dobrą książką musi być udany. Sięgnijmy po ciekawą lekturę, naszykujmy sobie duży kubek ulubionej herbaty i relaksujmy się!

Nie wiesz co przeczytać? Wybierz coś z naszej listy: siedmiu książek, które Cię rozśmieszą.

12. Co robić wieczorem? Wieczór SPA

Zwłaszcza damska część społeczeństwa doceni na pewno ten sposób spędzenia dłużącego się wieczoru. Maseczka, odżywka na włosy, długa kąpiel z relaksacyjnymi kulami do kąpieli…to będzie wspaniały czas!

Domowe Spa.
foto: unsplash.com, Noah Buscher

13. Zabawa w fotografa

Gdy tylko pogoda dopisuje, można wziąć aparat i udać się na zewnątrz, by zrobić jakieś piękne ujęcia. Zdjęcia robione wieczorem mają swój niepowtarzalny urok. Na pewno powstanie wiele wspaniałych kadrów!

14. Wizyta w ulubionej kawiarence

Dobra kawa wypita w klimatycznym miejscu będzie bardzo miłym zwieńczeniem dnia! Więc jeśli dopada chandra skierujmy się do takiego miejsca.

15. Co robić wieczorem? Rysować!

Być może komuś wydaje się, że rysować kompletnie nie potrafi – i co z tego? Zawsze można wziąć do ręki ołówek czy kredki i pobawić się w kreatora! Wieczór to idealna pora na to.


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.