Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
15 miut jogi dziennie ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie
foto: unsplash.com, Yannic Läderach

Po co ćwiczyć jogę przynajmniej 15 minut dziennie?

Praktyka jogi zdobywa wielką popularność zarówno w naszym kraju, jak i poza jego granicami. To idealna aktywność fizyczna dla tych osób, które nie mogą pozwolić sobie na wyczynowe czy kontuzjogenne sporty. Cudownie wycisza, sprawia, że ciało staje się bardziej giętkie i sprawne. Osoby, które ją praktykują, wyliczają całe mnóstwo zalet takiego postępowania! Po co ćwiczyć jogę? Ile czasu poświęcić na ćwiczenia?

Wystarczy piętnaście minut dziennie

To bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich osób zabieganych, które niewiele wolnego czasu mogą znaleźć na tego typu aktywności. Ci, którzy zdecydowali się na rozpoczęcie swoje przygody z jogą, przyznają, że kwadrans dziennie wystarcza w zupełności.

Po co ćwiczyć jogę?
fot: Zen Bear Yoga, unsplash,.com

Podniesienie w ten sposób wydolności swojego organizmu i zarazem odcięcie się od problemów i zbędnych myśli to kolejne zalety, których jodze zdecydowanie odmówić nie można. Dzięki jej praktykowaniu wzmacniają się szybko mięśnie, a odporność organizmu zostaje w znacznym stopniu poprawiona.

Aby odczuć jakiekolwiek efekty należy być systematycznym. Poświęć ćwiczeniom tylko 15 minut dziennie.

Po co ćwiczyć jogę? Bo to remedium na problem z prawidłową postawą ciała?

To dzięki jodze możemy w znacznym stopniu poprawić swoją posturę. Mięśnie się rozciągają, a pierś idzie do przodu, zaś cała sylwetka prezentuje się młodziej i bardziej gibko. Również lepsza staje się ruchomość stawów. Dzięki przygodzie z jogą możemy nauczyć się sporo o budowie własnego ciała i o pracy mięśni. Ćwicząc systematycznie z pewnością wyuczymy się od nowa prawidłowych nawyków dotyczących ruchu naszego ciała oraz prawidłowej postawy.

W przypadku występujących już jakichś dolegliwości zdrowotnych skonsultuj się mimo wszystko ze swoim lekarzem przed rozpoczęciem swojej przygody z jogą.

Joga świetnie koi emocje…

Żyjemy w coraz szybszym tempie, coraz mniej mamy czasu na odpoczynek i relaks, a coraz więcej obowiązków na głowie. Dlatego właśnie dla własnego zdrowia psychicznego (i fizycznego również) powinniśmy poszukiwać dla siebie chwili wytchnienia, która sprawi, że stres nas opuści, a my będziemy cieszyć się znakomitą życiową energią. Joga to aktywność właściwie do tego idealna! Uprawianie jej wycisza i relaksuje nasz umysł. Skupiamy się na oddechu, na pracy mięśni. Wszystkie troski odchodzą w zapomnienie.

Po co ćwiczyć jogę? Aby schudnąć.

Tak, dzięki jodze prawdopodobnie staniemy się szczuplejsi. Ćwiczenia pozytywnie wpływają na cały organizm. Polepsza się przemiana materii, a ciało staje się smuklejsze. Istnieje też spore prawdopodobieństwo, że z czasem zmienią się nasze nawyki żywieniowe, mianowicie będzie nam łatwiej odmówić sobie niezdrowych przekąsek.

Pamiętaj, że efekty ćwiczenia jogi nie będą widoczne od razu. Na wizualne efekty trzeba poczekać kilka tygodni.

Na pewno dużo szybciej, bo nawet już po pierwszym treningu, gdy rozciągniemy w końcu swoje zastane mięśnie i kręgosłup poczujemy się znacznie lepiej. Po kilku sesjach zaczną ustępować bóle pleców i zaczniemy czuć się zrelaksowani. Na co więc czekać? Zacznijmy codzienne 15 minut jogi dla zdrowia!


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.