Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Kobieta leży na łóżku i czyta książkę.
foto: unsplash.com, Annie Spratt

10 książek, które zmienią Twoje spojrzenie na życie.

Z książkami jest tak, że o istnieniu niektórych przeczytanych zapominajmy wręcz po godzinie, a inne pozostają w naszych sercach i głowach na wiele, wiele lat. Te drugie po prostu idealnie trafiają w naszą wrażliwość, w nasz sposób odbierania świata. To książki otwierające oczy. Są napisane tak, że wraca się do nich raz po raz, nigdy się nie nudząc. Choć zapewne każdy ma zestaw tego typu lektur, jest wiele pozycji, które u wielu osób się powtarzają. Zobacz zatem, co musisz przeczytać, żeby Twoje spojrzenie na życie naprawdę się zmieniło!

1. Zrób to, o czym marzysz

zrób to o czym marzysz - książka otwierająca oczy

Książki, które zmienią Twoje spojrzenie na życie.

Wszyscy, którzy interesują się zagadnieniem rozwoju osobistego, powinni po tę pozycję sięgnąć. Lekka i bardzo przyjemna w odbiorze, pozwoli nam pewne rzeczy sobie uzmysłowić, pewne przypomnieć, a pewne wywołać w naszych głowach. Duet Jack Canfield i Mark Victor Jansen stworzyli książkę, której nie warto pomijać w prywatnym zestawieniu ciekawych pozycji.


2. Sto lat samotności

okładka książki pt sto lat samotnosci

Książki, które zmienią Twoje spojrzenie na życie.

Książka, którą pokochały miliony osób na całym świecie. Autor, Gabriel Garcia Marquez, przez aż dwadzieścia lat tworzył swoje wyjątkowe dzieło. Wykreował świat, w którym nadprzyrodzone wydarzenia współistnieją z codziennością jak gdyby nigdy nic. Jest to najbardziej znana książka kolumbijskiego pisarza. W krajach latynoamerykańskich książka zdołała już zostać okrzykniętą jako kultowa. Pozycja obowiązkowa!


3. Kocia kołyska

Książki otwierające oczy - kocia kołyska

Książki, które zmienią Twoje spojrzenie na życie.

Dla wszystkich zastanawiających się czasami nad tym, jak będzie wyglądał koniec współczesnego świata. Autorem pozycji jest Kurt Vonnegut. Opis zagłady Ameryki i reakcje ludzi na to, co się dzieje – choćby dlatego warto sięgnąć po pozycję autora, który nazywany jest jednym z największych pisarzy współczesności. Jest to książka o ludzkiej głupocie, o kłamstwach i pozorach. Napisana inteligentnie, z dystansem i z poczuciem humoru.


4. Dawca

okładka książki pt dawca autorstwa lois lowry

Książki, które zmienią Twoje spojrzenie na życie

Wyśmienita opowieść o wyimaginowanym świecie, w którym wszystko jest idealne, znakomicie poukładane, pozbawione niespodzianek. W takiej rzeczywistości żyje Jonasz, który trafić ma na szkolenie do starca zwanego Dawcą Pamięci. Do czego to doprowadzi? Dawca to świetna książka, która otwiera oczy na pewne rzeczy. Lois Lowry to autorka, której dzieło z pewnością warto poznać!


5. Krótka historia czasu

okładka książki stephena hawkinsa pt krótka historia czasu

Książki, które zmienią Twoje spojrzenie na życie

Autorem książki jest Stephen Hawking, zmarły już jakiś czas temu geniusz, o którym ludzkość na pewno nie zapomni. Pozycja, dzięki której można spróbować wyobrazić sobie ogrom międzygalaktycznej przestrzeni. Teoria tańca geometrii, czarne dziury, materia i antymateria oraz wiele, wiele innych informacji dla ciekawych świata! Napisana przystępnym językiem porusza również kwestie filozoficzne. Jest to z pewnością fascynująca pozycja dla każdego. Nie tylko dla miłośników fizyki kwantowej. Po tej lekturze warto sięgnąć po książkę Hawking’a pod tytułem: „Jeszcze krótsza historia czasu”.


6. Bóg używa szminki

książki otwierające oczy - bóg używa szminki

Książki, które zmienią Twoje spojrzenie na życie

Książka skierowana raczej do damskiej części naszego społeczeństwa. Autorką jest popularna nauczycielka Kabbalah – Karen Berg, która zabiera kobiety w niesamowitą podróż. Bardzo wiele cennych porad, uświadomienie sobie istotnych kwestii dotyczących kobiecości, a to wszystko okraszone dawką historii. Naprawdę warto!


7. Sklepy cynamonowe

okładka książki sklepy cynamonowe

Książki, które zmienią Twoje spojrzenie na życie

Język, którym Bruno Schulz opisał oniryczną nieco rzeczywistość pewnego miasteczka, jest godzien najwyższych pochwał. Do książki można wracać wiele, wiele razy, ona po prostu nigdy się nie nudzi. Sklepy cynamonowe to zbiór opowiadań, których akcja toczy się w niedużym galicyjskim miasteczku, które przywodzi na myśl rodzinny Drohobycz Bruno Schulza.


8. Gwiazd naszych wina

okladka ksiązki gwiazd naszych wina

Książki, które zmienią Twoje spojrzenie na życie

John Green pisze na temat życia i śmierci w sposób dowcipny, pełen humory, niepozbawiony jednak mądrości życiowej. Przeczytanie tej książki wiele spraw potrafi przewartościować!


9. Życie Pi

okladka ksiazki zycie pi

Książki, które zmienią Twoje spojrzenie na życie

Yann Martel napisał fascynującą opowieść o walce z żywiołem, o walce o własne życie, o walce pełnej zwrotów akcji. Większość wydarzeń dzieje się na szalupie ratunkowej więc wydawać by się mogło, że fabuła może być nieco nudnawa, jednak nic z tych rzeczy. Wątek jest niezwykle interesujący, a zakończenie zaskakujące. Ekranizacja tej książki doczekała się aż czterech oskarów: za reżyserię, zdjęcia, muzykę i efekty specjalne, zdobyła też wiele innych prestiżowych nagród. Czy warto przeczytać książkę? Zdecydowanie tak.


10. Biegnąca z wilkami

okładka książki biegnąca z wilkami

Książki, które zmienią Twoje spojrzenie na życie

Kolejna propozycja skierowana raczej do damskiego grona. Clarissa Pinkola Estés to jednocześnie pisarka i psychoanalityk i to właśnie w owej pozycji jest mocno wyczuwalne. Zabiera nas w świat archetypów związanych z postaciami kobiecymi, przedstawiając te najbardziej znane. Książka, której nie da się zapomnieć!


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.