Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Gadzety do kuchni
fot: Paul Hanaoka, unsplash

15 kuchennych gadżetów ułatwiających życie

Żyjemy w czasach, w których różnego typu gadżetów jest tyle, że gdyby mieć je wszystkie w domu, z pewnością nie byłoby już się gdzie ruszyć. No tak, ale są przecież gadżety kuchenne, które potrafią naprawdę ułatwić nam codzienne funkcjonowanie! Na przykład kuchnia jest miejscem, w którym bywają one szczególnie pożądane. Sprawdźmy więc, jakie akcesoria związane z kulinariami sprawiają, że znacznie łatwiej jest nam wyczarowywać nasze pyszności!

Wyciskacz do cytryn

Wyciskacz do cytrusów Moha

Moha przyjął bardzo wygodną w użyciu formę dzięki czemu kwaśny cytrynowy sok w końcu nie będzie rozpryskiwał się na wszystkie strony. Świetny i bardzo pomysłowy gadżet wykonany ze stali nierdzewnej! Można go myć w zmywarce.

Nożyczki do ziół

Nożyczki do ziół z grzebykiem Veritable

Nożyczki do ziół Veritable wyposażone zostały w kilka ostrzy, dzięki czemu pokrojenie ziół do zupy czy na sałatkę zajmie nam dosłownie kilka sekund. Dodatkowo dołączony grzebyk ułatwia utrzymanie tego gadżetu w czystości.

Podstawki na jajka

Peleg Design – podstawki na jajka Sumo Eggs

W dobrze wyposażonej kuchni nie powinno zabraknąć kieliszków do jajek. Mogą być takie, które wyglądają jak zapaśnicy Sumo. Dobry humor gwarantowany.

Ostrzałka do noży

Ostrzałka do noży Nosorożec Blade od Ototo Design

Nie trzeba już denerwować się na tępe noże. Ostrzałka do noży Nosorożec Blade marki Ototo design zaopiekuje się naszymi nożami. Krojenie warzyw na sałatkę będzie teraz pestką.

Forma do jajek sadzonych w kształcie serca

Mastrad – foremki silikonowe do jajek

To idealny gadżet dla wszystkich romantyków, szczególnie często używany podczas walentynkowego poranka. Dzięki niemu stworzyć można jajeczne smakowitości w kształcie serca. Foremki silikonowe Mastrad dostępne są też w formie puzzli, koła lub tostów.

Okulary do krojenia cebuli

Krojenie cebuli to zawsze wylewanie krokodylich łez – tak było do tej pory. Teraz jednak sytuacja ma wielką szansę na to, by się zmienić. W sprzedaży są bowiem specjalne okulary do cebuli, wyposażone w gumowe wypustki. Dzięki nim nasze oczy będą odpowiednio zabezpieczone, a misja pod kryptonimem „krojenie cebuli” uda się świetnie!

Fred and Friends – Cebulowe okulary dla Niej
Fred and Friends – Cebulowe okulary dla Niego

Ubijak do ziemniaków

Ubijak do ziemniaków Space Masher od Ototo Design

Prosty i rzec można odlotowy gadżet do kuchni to ubijak do ziemniaków w kształcie startującej rakiety kosmicznej. Jak zwykle marka Ototo Design stanęła na wysokości zadania. Czas na kosmiczny obiad! Space Masher Ci w tym pomoże.

Silikonowy zaparzacz do herbaty

Zaparzacz do herbaty leniwiec – Fred and Friends

Można wrzucić do niego dokładnie taką ilość herbacianych listków, jaka nam odpowiada, a potem po prostu przygotować sobie pyszny napar. Tego typu zaparzacze nierzadko przyjmują zabawne formy, bywają na przykład śmiesznym leniwcem. To także ciekawy pomył na drobny upominek dla bliskiej osoby!

Szczypce do usuwania szypułek z truskawek

Szypułkownik do warzyw i owoców WMF Top Tools

Ich usuwanie zawsze Cię męczyło i brudziło Twoje palce na czerwono? Teraz, gdy już są specjalne szczypce, raz na zawsze uporasz się z tym problemem! Za pomocą tego urządzenia marki WMF z powodzeniem można usuwać szypułki z przeróżnych owoców i warzyw.

Foremki do lodów

Foremki do lodów na patyku Lekue Iconic

Teraz można samemu stworzyć sobie w domu pyszne lody na patyku – wystarczy tylko zakupić foremki Lekue Iconic i wypełnić je tym, na co mamy ochotę. Kilka godzin po zamrożeniu będzie się można zachwycać smakiem tego chłodnego deseru!

Butelka z filtrem

Butelka z filtrem na wodę Eau good -Black+Blum

Znakomity sposób na to, by w końcu zacząć dbać o środowisko. Gdy kupimy sobie stylową, designerską butelkę Black+Blum, w której można zaserwować wodę z kranu, będziemy chętniej nawadniać nasz organizm!

Separator do jajek

Peleg Design – YolkFish rybka do jajek

Dzięki temu niecodziennemu gadżetowi bez najmniejszego trudu będziemy mogli oddzielić białka od żółtek – świetny patent!

Pędzel kuchenny do żywności

Pędzel do żywności w kształcie flamastra
Mark-Eat marker do żywności od Ototo Design

Dzięki niemu możemy nasze potrawy smarować oliwą lub innymi płynnymi substancjami. Ten jest szczególny, bo wyglądem przypomina zakreślacz. Nalewamy do niego olej lub sos i idealnie rozprowadzamy płyn po naszej potrawie. Proste, a jakże potrzebne w kuchni rozwiązanie!

Rękawica ochronna

Rękawica silikonowa Mastrad

Ileż razy zdarzyło nam się oparzyć podczas wyjmowania potrawy z piekarnika? Teraz w końcu przestanie to być naszą codziennością, bo mamy solidną ochronną rękawicę silikonową, dzięki której unikniemy skutecznie oparzeń.

Znaczniki do szklanek

Znaczniki do szklanek Vacu Vin

Kiedy organizujemy imprezę, może zdarzyć się tak, że szklanki rozdane gościom zaczną się mieszać i nie będziemy wiedzieli, który drink czy napój do kogo należy. Ale wystarczy tylko zakupić specjalne kolorowe znaczniki, by dać sobie z tym radę!


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.