Rozwiń swoją kreatywność!

Kobieta trzymajaca parasolkę unosi się na ziemią.
foto: unsplash.com, Edu Lauton


Każdy z nas chciałby być osobą kreatywną, pełną pomysłów, nastawioną na rozwój i na to, by stale uczyć się tego nowego. I bardzo dobra wiadomość dla wszystkich jest tutaj taka, że ową kreatywność można z powodzeniem ćwiczyć – dokładnie tak, jak ćwiczy się na siłowni, by mieć wymarzoną sylwetkę. Psychologowie, terapeuci i doradcy podsuwają nam całe mnóstwo metod na to, jak tę cechę w sobie pielęgnować. Co zatem pomaga?

Wyjście do ludzi

Kontakt z drugim człowiekiem to wymiana, myśli, opinii, informacji. Warto o tym pamiętać! Otaczanie się osobami, które nas inspirują, sprawia że rozwijamy swoją kreatywność.

Burza mózgów

Warto urządzić ją sobie raz na jakiś czas chociażby z partnerem życiowym, przyjaciółką albo w większym gronie, na przykład z grupką znajomych. Ta technika generowania pomysłów pozwala spojrzeć na konkretną sprawę z wielu różnych perspektyw.

Nowe drogi

Czy musisz chodzić do pracy zawsze dokładnie taką samą drogą ? Nie! Zmień ją, a jednocześnie poszerzysz swoje horyzonty, a i Twoja kreatywność będzie na wyższym poziomie.

Ruch

Aby aktywność mózgowa mogła być na właściwym poziomie, po prosty trzeba się ruszać. Ruch to nie tylko zdrowie fizyczne, ale również lepsza kondycja psychiczna.

Dowiedziono naukowo, że spacer wpływa pozytywnie na naszą kreatywność. Wprowadź do życia aktywność fizyczną i bądź systematyczny.

Eksperymenty

Próbowanie nowych rzeczy, potraw, aktywności ma wspaniały wpływ na pracę naszego mózgu, nie zapominajmy o tym na co dzień! Nie wpadajmy w marazm. Nie brońmy się przed nowymi doświadczeniami. Starajmy się próbować nowych rzeczy.

Pozytywne nastawienie

Wiele badań naukowców dowodzi, że ci, którzy podochodzą do życia w sposób pozytywny, mają zdecydowanie lepsze rezultaty pracy i są osobami znacznie bardziej kreatywnymi i pomysłowymi od pozostałych. Myślmy więc pozytywnie!

Nagroda

Jeśli mamy problem ze zmobilizowaniem się do pracy, do wymyślania czegoś nowego, do zabrania się za zadanie – pomyślmy, że na jego końcu czeka nas upragniona nagroda. Kiedy zatem tylko o niej pomyślimy, będziemy mieć sporą porcję mobilizacji do pracy. To może być cokolwiek, mała, drobna przyjemność.

Wiara w siebie

Nic tak bardzo nie rozwija naszej naturalnej kreatywności i pomysłowości, jak wiara we własne siły. Warto zatem zrobić wszystko, by nasza nieśmiałość, wycofanie i wyobcowanie życiowe zniknęły, byśmy nie uważali się za życiowe fajtłapy, a wtedy wszystko pójdzie dobrze!

Głośne myślenie

Czasami wystarczy to, żeby wybrzmiały jakieś słowa, żeby znalazło się znakomite rozwiązanie. Kiedy zatem pracujemy, starajmy się w ten sposób postępować. Głośne myślenie sprawia, że koncentrujemy się na byciu “tutaj i teraz”.

Trenowanie mózgu

Mózg ciągle musi się rozwijać. Pobudzajmy go zatem do tego. W jaki sposób? Rozwiązujmy krzyżówki, szarady, próbujmy swoich sił w rebusach. To na pewno bardzo pomoże!

Czytanie książek

Ono bardzo pobudza nie tylko naszą kreatywność, ale i wyobraźnię, a ponadto zdolność wypowiadania się w ładny sposób. Nie zapominajmy zatem o książkach, które są naszymi przyjaciółmi i wielkimi sprzymierzeńcami!

Polecamy: 11 książek motywacyjnych, które warto przeczytać.

Pisanie odręczne

Dziś ta sztuka wydaje się powoli zanikać, a jak najbardziej warto ją pielęgnować. Robienie odręcznych notatek bardzo pomaga w skupieniu uwagi i pobudza naszą wyobraźnię. Warto więc zaopatrzyć się w notatnik, planer i długopis.

Praca w kawiarni

Jeśli tylko możemy, pójdźmy z laptopem do modnej kawiarni. Delikatny zgiełk, zapach kawy oraz stylowa przestrzeń mogą w znacznym stopniu pobudzić do pracy nasz mózg.

Dobra dieta

Nie zapominajmy o dobrym odżywianiu się, bo przecież ono ma niebagatelny wpływ na to, w jaki sposób pracuje nasz mózg. Tłuste, ryby, orzechy, czekolada gorzka – te produkty powinny gościć w naszym menu jak najczęściej!

Przeczytaj również: 15 pomysłów na kreatywne spędzenie dłużącego się wieczoru.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Więcej inspiracji
Dziecko siedzące wygodnie na sofie i czytające książkę.
6 książek z dzieciństwa, które warto sobie przypomnieć.