10 ciekawych pomysłów na wieczór panieński.

kobieta trzymająca balony


Wszystko wskazuje na to, że bezpowrotnie minął czas, w którym jedyną słuszną opcją na zorganizowanie wieczoru panieńskiego było połączenie sporej ilości alkoholu, tłocznego klubu i ewentualnie w pakiecie tańczącego i rozbierającego się w rytm muzyki młodzieńca. Dzisiejsze przyszłe panny młode oraz ich organizujące imprezy świadkowe czy druhny mają znacznie więcej pomysłów na to, by było ciekawie, niebanalnie, by dobrze się w kobiecym gronie bawić. Jak sprawić, by wieczór panieński był naprawdę niezapomniany?

1. Sesja zdjęciowa

Grupa stylowo ubranych, pięknie uczesanych i umalowanych kobiet w dobrych humorach, a do tego aparat i wprawne oko jego właściciela – to po prostu musi się udać! Coraz częściej ten właśnie punkt wchodzi w skład polskich wieczorów panieńskich. Bywa, że wynajmowane jest studio, czasami sesja odbywa się w plenerze. Zostaną po niej cudowne pamiątki w postaci zdjęć!

Zdjęcie ze spotkania panienskiego
foto: unsplash.com, Zoriana Stakhniv

2. Wyjazd w góry

2-3 dni z plecakami, z rozwichrzonymi włosami, spanie w schronisku – jeśli narzeczona wraz z grupą bliskich sobie kobiet tworzy team, który nie boi się wyzwań, taka opcja wyjazdu jak najbardziej powinna przypaść jej do gustu. A kontakt z naturą przyda się na pewno w przedślubnej gorączce.

górski widok
foto: unsplash.com, Zoriana Stakhniv

3. A może paintball?

Kto powiedział, że jest to typowo męska aktywność? Gdy kobiety mają ochotę na poprzebieranie się w charakterystyczne stroje moro i bieganie po lesie, strzelając do siebie z kolorowych kulek, któż będzie wstanie im zabronić?

Paintball
foto: unsplash.com, Muhammad Taufik

4. Wyjazd do Spa

Nawet ośrodek SPA znajdujący się blisko miejsca zamieszkania narzeczonej i innych pań (by nie trzeba było daleko się przemieszczać) pozwoli wszystkim na oderwanie się od rzeczywistości, na ogromną dawkę relaksu i zadowolenia. A wcale nie jest to taka droga opcja, jak się niektórym wydaje, przy zamawianiu usług dla grupki można liczyć na spore rabaty!

Kobieta w kąpiel z plastrami pomarańczy i grejpfrutów
foto: unsplash.com, Noah Buscher

5. W stylu Bollywood

Kolorowe przebrania, błyszczące cekiny, pomalowanie henną dłonie – taka opcja na imprezę dla przyszłej Panny Młodej to z pewnością dobra idea! Można też zdecydować się na inne klimaty imprezy, chociażby eleganckie lata dwudzieste i klimat rodem z Wielkiego Gatsby’ego, lata dziewięćdziesiąte i moc kolorów albo wspomnienie PRL-u. Dla każdej grupki znajdzie się na pewno odpowiedni patent!

Kobieta stylizowana na bollywoodzką gwiazdę
foto: pixabay.com, Simon Hannaby

6. Wspólna lekcja pole dance

Pierwszym punktem wieczoru jak najbardziej może być udanie się do szkoły tańca pole dance. Tam wszystkie panie będą pod czujnym okiem instruktorek uczyły się, jak utrzymać się na rurze i jak robić na niej przeróżne figury. Wbrew pozorom wcale nie jest to takie proste!

Kobieta tańcząca pole dance
foto: pexels.com, pixabay

7. Karaoke

Jeśli uczestniczki imprezy uwielbiają śpiewać (bo nie muszą mieć jakichś wielkich wokalnych zdolności), jest to idealna opcja na spędzenie wieczoru. Przypomnienie sobie najpopularniejszych hitów na pewno wywoła eksplozję radości i śmiechu!

Ręka trzyma mikrofon
foto: pexels.com, Soonios Pro

8. Przyjęcie w ogrodzie

Jeżeli na organizację wieczoru panieńskiego przypada czas letni, można pomyśleć o garden party. Pięknie przystrojone światełkami otoczenie, pyszne przekąski, drinki, a do tego rozmowy do rana…wspaniale!

przyjęcie w ogrodzie
foto: unsplash.com, Ben Rosett

9. Wieczór planszówek

Miłośniczki gier planszowych nie przepuszczą żadnej okazji zafundowania sobie partyjki! Ten patent na organizację wieczoru panieńskiego na pewno przyniesie dużo pozytywnych emocji.

Gra planszowa monopoly
foto: pexels.com, Ylanite Koppens

10. Wspólne gotowanie

A może by tak urządzić popołudnie w stylu kulinarnym, a potem, gdy nadejdzie wieczór, wspólnie zasiąść do przygotowanej wspólnymi siłami uczty? Dobre potrawy, pyszne wino i znakomite towarzystwo – czego chcieć więcej?

Talerz z jedzeniem w duchu slow food
foto: usnplash.com, Ive Erhard

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Więcej inspiracji
dymiący się papieros
Jak rzucić palenie?