Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Kursy i warsztaty to świetny sposób na doskonalenie umiejętności.
foto: unsplash.com, Danielle MacInnes

Doskonalenie umiejętności, czyli kursy i warsztaty, w których warto wziąć udział!

Ostatnimi czasy pojawiają się niczym grzyby po deszczu. Różnego typu kursy, zajęcia i warsztaty. Pozwalają nam poszerzać swoje horyzonty, a czasami nabywać je od podstaw. Niektórzy podchodzą do nich dość nieufnie, inni natomiast już dawno przekonali się o tym, że doskonalenie umiejętności na tego typu zajęciach procentuje. Niekiedy nabyte umiejętności przydają się w pracy, czasami w życiu codziennym. Które z kursów i warsztatów polecamy szczególnie?

Przeżycie w lesie, czyli survival na całego

Czasami przeznaczone tylko dla kobiet, niekiedy dedykowane mężczyznom – zajęcia survivalove wybierają dla siebie przede wszystkim ci, którzy chcą się sprawdzić w ekstremalnych warunkach i przy okazji przekonać się, czy w razie czego mieliby szansę przetrwania w dzikiej głuszy. To zdecydowanie nie jest propozycja dla osób, które nie wyobrażająca sobie dnia bez ciepłego prysznica we własnej łazience. Ale jeśli spartańskie warunki Cię nie przerażają, pomyśl o tej formie aktywności i nauki nowych umiejętności!

Raz na jakiś czas warto wyjść ze swojej strefy komfortu. Pokonywanie barier to świetny sposób na rozwijanie samego siebie.

Survival to dobry sposób na doskonalenie umiejętności
fot: pixabay, pexelsc.com

Samodzielne wykonanie mebla

Wydawać by się mogło, że elementy umeblowania domu czy mieszkania koniecznie trzeba nabyć w sklepie. A to błąd! Okazuje się, że te mniejsze i prostej budowy jak najbardziej możemy stworzyć zupełnie samodzielnie, czerpiąc z tego wiele satysfakcji. Zajęcia polegające na własnoręcznym zrobieniu stołka, kuferka na drobiazgi czy niedużego stolika są coraz bardziej popularne i przyciągają mnóstwo chętnych!

Rozwijaj swojej umiejętności techniczne. Są one niezwykle przydatne w codziennym życiu.

Naturalne kosmetyk i ich tworzenie

Te warsztaty przeżywają niekiedy prawdziwe oblężenie. Kompletnie nas to nie dziwi, kiedy ze wszystkich stron jesteśmy otoczeni całym mnóstwem drogeryjnych kosmetyków z szeregiem potencjalnie szkodliwych dla naszego zdrowia składników, szukamy tego, co naturalne. Możliwość samodzielnego stworzenia dla siebie serum, kremu czy płynu do demakijażu to opcja chętnie wykorzystywana!

Przeczytaj również: Naturalne kosmetyki, które z łatwością zrobisz samodzielnie.

Warsztaty pisarskie – by wyzwolić kreatywność

Jeśli chcecie nauczyć się pisać kreatywnie, wcale nie musicie zdawać się wyłącznie na własne umiejętności i wiedzę. Bardzo pomóc Wam mogą organizowane w wielu miastach warsztaty. Pozwalają na to, by wyobraźnia osiągnęła wyżyny i by można było stać się znacznie lepszym autorem – i to nawet wtedy, kiedy pisze się wyłącznie do szuflady!

Pisarka Camilla Läckberg , która stworzyła wiele skandynawskich bestsellerów kryminalnych, rozpoczęła swoją prawdziwą karierę dzięki kursowi pisania kryminałów. Kurs otrzymała na prezent gwiazdkowy od swojej rodziny.

Domowy Barista to też dobry pomysł na doskonalenie umiejętności.

A może warto poszerzyć swoją wiedzę związaną z kawą? Szczególnie polecamy tego rodzaju warsztaty osobom, które z codziennej „małej czarnej” nie potrafią zrezygnować. Na takich warsztatach poszerzycie swoją wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną. Dowiecie się jaki rodzaj kawy wybrać, w jaki sposób parzyć kawę, poznacie alternatywne metody jej parzenia i przy okazji weźmiecie udział w degustacji, aby lepiej poznać jej smaki.

Miłośniku kawy, koniecznie dowiedz się jakie jest 16 plusów picia kawy.

Kurs masażu

Najlepiej wybrać taki dla pary. Po długim, ciężkim dniu wzajemny masaż relaksacyjny może okazać się zbawienny. Na kursie otrzymacie przystępnie przedstawioną wiedzę i poznacie przeróżne techniki sztuki masażu. Będzie nad wami czuwał wykwalifikowany pracownik, prawdziwy specjalista w tej dziedzinie.


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.