Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Prowadzenie zielnika to nietypowe hobby
foto: unsplash.com, Victoria Strukovskaya

Chcesz mieć nowe, nietypowe hobby? Proszę bardzo!

Dzisiejszy świat bardzo różni się od tego, który pamiętamy chociażby sprzed kilkunastu lat. Mamy coraz więcej możliwości, coraz więcej opcji spędzania czasu, coraz więcej pomysłów na to, czym się zająć. I kiedy sądzimy, że nie wiemy, jakie nowe zainteresowania moglibyśmy wprowadzić do swojego życia, jakie nietypowe hobby byłoby dla nas odpowiednie – to wystarczy tylko rozejrzeć się dookoła, bo interesująca opcja znajdzie się na pewno bardzo, bardzo szybko!

1. Geocaching

Jedna osoba chowa jakiś niewielki przedmiot, następnie w sposób lapidarny opisując to, gzie się on znajduje. Potem wrzuca wskazówki do sieci. Inni mają za zadanie znaleźć ów drobiazg, a gdy im się to uda, wpisują na specjalnej kartce datę odkrycia znaleziska i swoje imię – oto w telegraficznym skrócie jest geocaching, który pokochali ludzie na całym świecie. Bardzo ciekawa rozrywka i jednocześnie świetna motywacja do tego, by wyjść z domu!

2. Malowanie piaskiem

Każdy, kto raz widział, jak wspaniale i magicznie wygląda pokaz malowania piaskiem, z pewnością nigdy tego nie zapomni. C, którzy sami chcieliby spróbować swoich sił, nic przecież nie tracą, a być może zyskają dzięki temu fantastyczne hobby

Malowanie piaskiem to nietypowe hobby.
foto: twojainspiracja.pl

3. Upcykling

Czyli innymi słowy tworzenie bardzo pożytecznych przedmiotów ze zwyczajnych odpadów. Jest to odwrotność recyklingu. To znaczy, że z przedmiotów o niższej wartości, tworzy się takie które posiadają wysoką jakość oraz wartość. Z reguły stare przedmioty, które dostają nowe życie zmieniają swoje przeznaczenie. Trend upcyklingu jest obecnie na świecie coraz bardziej rozpowszechniony, a ze starych mebli, puszek czy butelek mogą powstać istne cuda. I przy okazji jest się eko!

4. Carving – nietypowe hobby

Co to takiego? To innymi słowy wycinanie wspaniałych kompozycji z warzyw i owoców. Jeśli ktoś lubi wszystko, co związane z kulinariami, powinien spróbować i tego! A to, co stworzysz, możesz następnie zjeść. Smacznego!

5. Florystyka

Jeśli ktoś uwielbia kwiatowe kompozycje, a kwiaty uważa za rośliny absolutnie magiczne, może zająć się właśnie tym. Wszystkie niezbędne materiały i akcesoria kupić można za niewielkie pieniądze. No i co, teraz pozostaje już tylko zabierać się do pracy! Florystyka to zwykle domena kobiet, panowie są mniej skorzy do tego, by robić kwiatowe kompozycje.

Florystyka to piękne i nietypowe hobby
foto: unsplash.com, Annie Spratt

6. Makrama – nietypowe hobby, które staje się coraz modniejsze.

Warto nauczyć się w ten sposób przeplatać fragmenty sznurków, by stworzyć piękną ozdobę na ścianę albo stylowy kwietnik wiszący. To ostatnimi czasy coraz bardziej modne hobby! Makrama to sztuka znana już w starożytności. Kompozycje sznurkowe tworzy się bez użycia igieł czy szydełek.

Makrama - kompozycja artystyczna ze sznurków
foto: unsplash.com, Sarah Vombrack

7. Zielniki

Robienie własnych zielników to zdecydowanie domena kobiet. Trzeba przyznać, że takie hobby pozwala na to, by zachować przepiękne rośliny w niezwykłej formie. O co chodzi? Zielnik to kolekcja ususzonych roślin, które później segreguje się, przypina w zeszycie i dokładnie opisuje. Pamiętaj, że nie chodzi o to aby tworzyć encyklopedię. Możesz tworzyć zielniki tematyczne na przykład zbierając  jesienne liście. Wszystko po to by móc je za jakiś czas obejrzeć , dotknąć i poczuć ich zapach. Warto dać kwiatom nowe życie!

Prowadzenie zielnika to nietypowe hobby
foto: unsplash.com, Victoria Strukovskaya

8. Kaligrafia – nietypowe hobby dla estetów.

Dzisiaj coraz rzadziej piszemy ręcznie. Jeśli tak dalej pójdzie, może okazać, się, że sztuka pisanie za jakiś czas całkowicie zaniknie. Można jednak o nią dbać, ucząc się kaligrafii. Staranne malowanie przepięknych liter układających się w napisy to ciekawy pomysł na to, co można robić w czasie wolnym!

Kaligrafia wymaga precyzji i cierpliwości
foto: unsplash.com, Tyler Nix

9. Tworzenie biżuterii

Zajmują się tym głównie kobiety. Okazuje się, że przepiękne egzemplarze wisiorów, kolczyków czy bransoletek stworzyć można niemalże ze wszystkiego! Wykonywanie takiej biżuterii relaksuje i pobudza kreatywność. A któż wie, być może z przyjemności i pasji narodzi się mały biznes z biżuterią hand made w tle.

10. Zielarstwo

Nie na darmo wiedza na temat roślin przekazywana jest z pokolenia na pokolenie od wielu tysięcy lat. To wspaniałe hobby, dzięki któremu można sporo czasu spędzić na łonie natury! Nie trać więc czasu i zacznij działać.


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.