8 książek, które każda trzydziestolatka musi przeczytać!

kobieta czyta książkę na łonie natury
foto: unsplash.com, Ben White


Przekroczenie magicznej trzydziestki to dla każdej kobiety dość istotny moment życia. Staje się bardziej świadoma siebie i swoje wartości, wie, co lubi, a co niekoniecznie leży w zakresie jej preferencji. To już nie ta dwudziestokilkulatka, która czasami robiła coś, bo inni robili, myśląc gorączkowo o tym, jak jest odbierana. Coraz częściej ten moment graniczny sprawia, że robimy w końcu to, co chcemy, a niekoniecznie to, co jest od nas wymagane. W zrozumieniu tego momentu w kobiecym życiu nierzadko pomaga lektura. Czytanie książek o innych przedstawicielkach płci pięknej powinno na stałe wejść do codzienności każdej trzydziestolatki. Ale po jakie pozycje warto sięgnąć? Ma być to coś lekkiego i zabawnego czy może bardziej poważnego? Czas na nasz subiektywny przegląd! Oto książki dla kobiet , które zaczęły 30stkę.

  • Helen Fielding –  Seria Bridget Jones
  • Margaret Mitchell – Przeminęło z wiatrem
  • Emily Jane Brontë – Wichrowe Wzgórza
  • Kathryn Stockett – Służące
  • Virginia Woolf – Pani Dalloway
  • Clarissa Pinkola Estes – Biegnąca z wilkami
  • Gustaw Flaubert – Pani Bovary
  • John Gray – Mężczyźni są z Marsa, Kobiety z Wenus
zestaw książek o Bridget Jones - polecane książki dla kobiet

Książki dla kobiet po trzydziestce.

Helen Fielding –  Seria Bridget Jones

Trzyczęściowa opowieść o losach sympatycznej Brytyjki z nadprogramowymi kilogramami i wiecznymi kłopotami z facetami to idealny patent na udany wieczór. Warto zaopatrzyć się w paczkę chusteczek higienicznych(bo chwilami można wręcz popłakać się ze śmiechu), kubek gorącej herbaty i ulubiony smakołyk, a potem zagłębić się w świat uroczej Bridget. Pół żartem, pół serio dowiedzieć się można z niego sporo o międzyludzkich relacjach! Helen Fielding stworzyła: Dziennik Bridget Jones, Bridget Jones: w pogoni za rozumiem oraz Bridget Jones: szalejąc za facetami. I zdecydowanie wszystkie części godne są uwagi!


okładka książki Przeminęło z wiatrem

Powieści dla kobiet.

Margaret Mitchell – Przeminęło z wiatrem

Dla każdej wielbicielki romantycznych przygód jest to pozycja, której po prostu nie można pominąć. Losy miłości bohaterów ukazane na tle ważnych historycznych wydarzeń, przepiękne opisy, fantastyczne dialogi…czego chcieć więcej? Przeminęło z wiatrem Margaret Mitchell to lektura obowiązkowa!


wichrowe wzgórza - książka dla kobiet

Książki dla kobiet po trzydziestce.

Emily Jane Brontë – Wichrowe Wzgórza

Emily Jane Brontë i jej Wichrowe wzgórza to kolejna propozycja dla wielbicielek romantycznych porywów serca, zawikłanych niezwykle losów bohaterów i sporej dawki tajemniczości. Warto sięgnąć po tę książkę w dłużący się niezmiernie zimowy wieczór!


Służące - polecane książki dla kobiet

Polecane książki o kobietach dla kobiet.

Kathryn Stockett – Służące

Czas na nieco trudniejszy i poważniejszy temat. Relacje czarnoskórych kobiet, które służyły białym rodzinom w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku w Stanach. Dużo uniwersalnych przemyśleń na temat praw rządzących światem, nieciekawa recenzja systemu, w którym służącym przyszło żyć. To wszystko w książce Służące Kathryn Stockett.


okładka książki Pani dalloway

Polecane książki dla kobiet

Virginia Woolf – Pani Dalloway

Tylko w ciągu jednego dnia dzieje się akcja książki Pani Dalloway, której autorką jest znakomita Virginia Woolf. Studium psychologiczne postaci, ich namiętności, pragnienia i plany – to wszystko zawiera się w tej niezwykłej powieści, którą każda trzydziestolatka powinna mieć na swojej półce w domowej biblioteczce.


biegnąca z wilkami - książki o silnych kobietach

Książki o silnych kobietach.

Clarissa Pinkola Estes – Biegnąca z wilkami

Książka absolutnie niezwykła, która do wszystkich kobiet pragnących poznać głębię swojego jestestwa trafi na pewno. Biegnąca z wilkami. Archetyp Dzikiej Kobiety w mitach i legendach to całe mnóstwo opowieści o kobiecej sile, oddaniu, instynktach i kreatywności. Warto się z nią zapoznać!


okładka książki pani bovary

Książki dla kobiet po trzydziestce.

Gustaw Flaubert – Pani Bovary

Tragicznie kończąca się powieść Gustava Flauberta Pani Bovary to literacki klasyk, o którym nie można zapomnieć. Świetnie napisana, z wartką akcją i bardzo ciekawie zarysowanymi postaciami historia o Emmie Bovary to także nie lada gratka dla wielbicielek literatury!


okładka książki mężczyźni są z marsa kobiety z wenus

Książki dla kobiet po trzydziestce.

John Gray – Mężczyźni są z Marsa, Kobiety z Wenus

Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus to propozycja, która wskazuje wyraźnie na szereg cech różniących obie płcie i traktująca o tym, w jaki sposób muszą postępować ich przedstawicielki i przedstawiciele, aby udało im się stworzyć dobry, pełen miłości i zrozumienia związek. John Gray stworzył ją po to, by niosła pomoc, warto więc przeczytać i przekonać się, czy jest tak w rzeczywistości!

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Więcej inspiracji
Najlepsze ciekawostki o kotach
To musisz wiedzieć o kotach!
Cześć!Dzięki, że tu jesteś.

Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz.