Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Najlepsze filmy romantyczne
foto: unsplash.com, Christopher Sardegna

Filmy romantyczne, które nigdy się nie nudzą.

Fanów (a raczej fanek, bo to kobiety zwykle wprost przepadają za tego typu produkcjami) filmów romantycznych zdecydowanie nie brakuje. Są także osoby, które unikają tych propozycji jak ognia, jeszcze inni oglądają je od czasu do czasu. Trzeba jednak przyznać, że są takie filmy romantyczne, które śmiało można określić mianem kultowych. Jedne są typowymi wyciskaczami łez, inne to komedie romantyczne, które świetnie ogląda się z miską popcornu na kolanach. Zapraszamy serdecznie na nasz subiektywny ranking produkcji o charakterze romantycznym, które można oglądać je wiele razy, niezmiennie się zachwycając! Oto najlepsze filmy romantyczne.

Kiedy Harry poznał Sally – najlepsze filmy romantyczne

W produkcji gra cudowna para aktorów, którzy stworzyli genialne kreacje. Meg Ryan i Billy Crystal są tak przekonujący, że obok tego filmu po prostu nie można przejść obojętnie. Ciekawym jest to, że nie opowiada on o klasycznej miłości od pierwszego wejrzenia, a o zupełnie innej relacji. Drogi tych dwojga raz się krzyżują, raz oddalają od siebie. Co z tego wyniknie? Trzeba się przekonać!


To właśnie miłość

Przeplatające się z sobą historie miłosne, świetna gra aktorów, a do tego niesamowity klimat opowieści – czy kogoś jeszcze dziwi, że To właśnie miłość ma tak szerokie grono fanów? Do tego filmu można wracać kilka, a może i kilkanaście razy, bo w pełni na to zasługuje!


Pamiętnik

Historia, którą uwielbiają głównie kobiety. Ze wszech miar romantyczna opowieść o miłości, która musiała sporo przetrwać. Zamożna dziewczyna (w tej roli Rachel McAdams) spotyka ubogiego chłopca (Ryan Gossling) pracującego w tartaku. Czy im się uda być razem?


Pretty Woman – najlepsze filmy romantyczne

Choć ta produkcja ma już ponad 30 lat, nadal ogląda się ją z wielką przyjemnością. Historia urokliwej prostytutki (w tej roli genialna Julia Roberts) i bogatego biznesmena (w którego wcielił się Richard Gere) to na pewno nie jest banalny pomysł na dobrą hollywoodzką produkcję!


Amelia

Fani francuskiego kina będą na pewno tą propozycją zachwyceni. Pozwala ona przenieść się do świata, który ma wiele wspólnego z dziecięcymi baśniami. Czy ekscentryczna Amelia, główna bohaterka opowieści, zakocha się szczęśliwie?


Dirty Dancing – najlepsze filmy romantyczne

Klasyk romantycznych produkcji, połączeni miłości i tańca – jeśli jest ktoś, kto jeszcze nie oglądał Dirty Dancing, czym prędzej musi to nadrobić!


Uwierz w ducha

Wyciskasz łez, który pokochał cały świat. Uzmysławia widzom, że nawet po śmierci można kochać. A do tego ta wspaniała ścieżka dźwiękowa – nic, tylko oglądać!


Cztery wesela i pogrzeb

Specyficzny angielski humor, charakterystyczni bohaterowie, a wszystko splecione czterema weselami i jednym pogrzebem. Któż z nas nie zna tego klasyka światowego kina?


Titanic – najlepsze filmy romantyczne

Na pokładzie tego wyjątkowego statku wydarzyło się bardzo wiele! Inspirowany autentycznymi wydarzeniami film w reżyserii Jamesa Camerona jest przypominany w telewizji bardzo często, bo Polacy (i nie tyko oni) po prostu go pokochali!


Nothing Hill

Gwiazda i skromny pracownik lokalnej księgarni – w te role wcielili się jedni z najbardziej rozpoznawalnych aktorów Hollywood. Julia Roberts i Hugh Grant to zestawienie aktorów, które po prostu trzeba zobaczyć!


Śniadanie u Tiffanyego – najlepsze filmy romantyczne

Klasyk kina światowego z lat sześćdziesiątych – niejeden fan obejrzał go już kilkanaście razy i nadal chce więcej. Przyjaźń miedzy bogatą dziewczyną a pisarzem zamieni się w miłość? Koniecznie się przekonajcie!


Bezsenność w Seattle – najlepsze filmy romantyczne

Smutny wdowiec i urokliwa kobieta, a do tego syn mężczyzny, który po śmierci matki pragnie ułożyć jego życie na nowo i dlatego dzwoni do radia. Gdy zasiada się do tego filmu, warto mieć w zanadrzu opakowanie chusteczek!


Przeminęło z wiatrem

Klasyk, które go nie sposób nie znać! Vivien Leihg i Clark Gable stworzyli duet aktorski, od którego nie da się oderwać wzroku. Film zawsze jest na topie, choć to produkcja, która ma już za sobą wiele dekad sukcesów!


Moje wielkie greckie wesele – najlepsze filmy romantyczne

O miłości na wesoło i przy wtórze greckich przebojów – oto jest film, który sprawi, że ponury listopadowy wieczór stanie się niezwykle przyjemny. Produkcja doczekała się następnych części – i bardzo słusznie!


Czas na miłość

Niesamowita opowieść o przenoszeniu się w czasie i o miłości. Co zrobilibyśmy, mogąc coś powtórzyć, do czegoś nie dopuścić? Świetna gra aktorów, szczypta humoru na wysokim poziomie i duża dawka dobrych zdjęć – produkcja relatywnie mało znana, a naprawdę warta obejrzenia!


Mój chłopak się żeni

Przyjaźń, która jednak stała się miłością. No tak, ale on właśnie się żeni z inną, a ona dopiero zdała sobie sprawę ze swoich uczuć. Czy im się uda?


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.