Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Najlepsze książki z dzieciństwa
foto: unsplash.com, Josh Applegate

6 książek z dzieciństwa, które warto sobie przypomnieć.

Zwykle po nasze książki z dzieciństwa sięgamy nieco przypadkiem tylko wtedy, kiedy czytają je nasze dzieci. A przecież przypomnienie sobie ich będzie dla nas na pewno wspaniałą podróżą do czasów, kiedy byliśmy mali. Kiedy zatem nie mamy jakoś ochoty na żadną typowo dorosłą lekturę, jak najbardziej możemy powrócić do naszych lekturowych korzeni. Po jakie pozycje warto sięgnąć?

1. Muminki – najlepsze książki z dzieciństwa.

Muminki zaliczają się do najlepszych książek z dzieciństwa

Tove Jansson

Pełen niezwykłej gościnności dom Muminków pełen był przyjaciół, a niesamowita aura otaczająca opowieść Tove Jansson nie ma sobie równych. Fińska pisarka stworzyła aż dziewięć książek, które z pewnością warto sobie przypomnieć nawet wtedy, kiedy jest się już zupełnie dorosłym.


2. Mały Książę – książki naszego dzieciństwa

Mały Książę to książka z dzieciństwa naszych rodziców

Antoine de Saint-Exupéry

Prawdziwa kopalnia cytatów, książka, która wbrew pozorom nie tylko dzieciom jest przeznaczona. Nie ma chyba osoby, która nie zachwycałaby się przygodami jej tytułowego bohatera. Koniecznie trzeba sięgnąć po nią ponownie!


3. Ania z Zielonego Wzgórza – książki z dzieciństwa

Ania z Zielonego Wzgórza - ulubiona książka z dzieciństwa

Lucy Maud Montgomery

Oczywiście dalsze książki opisujące losy rudowłosej Ani także godne są uwagi. Wielokrotnie ekranizowana opowieść o pewnej dziewczynce, którą śledzi się z zapartym tchem. Anię pokochały miliony czytelników na całym świecie!


4. Dzieci z Bullerbyn – ulubione książki z dzieciństwa

Dzieci z Bullerbyn - książki z dzieciństwa

Astrid Lindgren

Lisa i jej przyjaciele to książkowi bohaterowie, których się po prostu uwielbia. Skandynawskie klimaty tej wyjątkowej propozycji na pewno i dziś przypadną nam do gustu!


5. Harry Potter i kamień filozoficzny (i kolejne części) – książki dzieciństwa

Książki z dzieciństwa Harry Potter

J.K. Rowling

Nie ma chyba osoby, która przynajmniej raz nie usłyszałaby czegoś na temat pewnego osieroconego chłopca, który w dniu swoich jedenastych urodzin dowiedział się, że jest prawdziwym czarodziejem. I od tej chwili działo się już bardzo wiele! Warto przypomnieć sobie cykl przygód o Harrym, bo to świetny sposób na spędzenie chociażby długich zimowych wieczorów!


6. Mikołajek – zapomniane książki dzieciństwa

Mikołajek - książki z dzieciństwa

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Przygody Mikołajka uwielbiają dzieciaki od bardzo dawna, bo bohatera stworzono w 1959 roku. I okazuje się, że jako dorośli ludzie bardzo chętnie do niego wracamy!


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.