20 thrillerów dla prawdziwych fanów gatunku!

sylwetka człowieka na tle grozy
foto: unsplash.com, Elti Meshau


Dlaczego oglądamy thrillery? Chyba główną przyczyną jest to, że lubimy tę dawkę adrenaliny, która im towarzyszy. Emocje podczas seansu filmowego są wręcz uzależniające, dlatego też ci, którzy uważają się za wielbicieli gatunku, oglądają thrillerów naprawdę dużo. Ale są takie, które uważają za ulubione, kultowe, takie, do których wracają. Które pozycje po prostu muszą się na tej chwalebnej liście znaleźć?

1. Wyspa tajemnic

Leonardo DiCaprio stworzył tutaj fantastyczną kreację aktorską, a dzięki skomplikowanej nieco i zawilej fabule film ogląda się z zapartym tchem. O czym opowiada ta historia? Szeryf federalny udaje się do strzeżonego pilnie szpitala psychiatrycznego, bo okazuje się, że zniknęła z niego jedna z pacjentek. Co z tego wyniknie? Spora dawka adrenaliny gwarantowana!

2. Milczenie owiec

Klasyka gatunku w najlepszym wydaniu i ze znakomitymi kreacjami aktorskimi. Mamy przestępcę, który obdziera ze skóry swoje ofiary, mamy też agentkę, która pragnie mu w tym przeszkodzić. Jodie Foster i Anthony Hopkins bardzo postarali się o to, byśmy mieli kawał dobrego kina. Warto obejrzeć ten film nawet kilka razy, zawsze odkryjemy w nim coś nowego!

3. Psychoza

Dla miłośników nieco starszego kina jest to propozycja, której przegapić po prostu nie można. Nakręcona w 1960 roku Psychoza to czarno-biała opowieść o młodej dziewczynie uciekającej ze skradzionymi pieniędzmi. Kiedy znajdzie się ona w pewnym pensjonacie, będą działy się rzeczy dziwne, bardzo dziwne…

4. Zaginiona dziewczyna

Nakręcony zaledwie kilka lat temu thriller bije rekordy popularności. Historia, wydawałoby się, jakich wiele – zaginęła młoda kobieta, a jej mąż staje się podejrzanym. Ben Affleck zagrał fenomenalnie, warto choćby dla jego aktorskiej kreacji zobaczyć tę produkcję!

5. Rzeka tajemnic

Trzech przyjaciół z dzieciństwa. Kiedy znajdują się w niewłaściwym samochodzie, ich życie odmienia się. Gdy już stają się dorośli, ich ścieżki znów splatają się z sobą. Co z tego wyniknie? Co stało się wtedy, wiele lat temu? Świetne aktorstwo i bardzo ciekawa historia. E rolach głównych między innymi Sean Penn.

6. Upadek

Znakomity Michael Douglas w roli głównej. Do jakich zachowań może nas doprowadzić stanie w korku? Bohater tej znakomitej i trzymającej w napięciu opowieści opuszcza swoje auto i zaczyna wyładowywać swoją złość i frustrację na innych ludziach. Do czego jego zachowanie doprowadzi? Warto przekonać się o tym, oglądając tę świetną produkcję!

7. Hannibal

Ridley Scott stworzył dla nas prawdziwe dzieło, które miłośnicy thrillerów pokochali od pierwszego wejrzenia. Kontynuacja Milczenia owiec wiedzie prym jako jeden z najlepszych filmów gatunku. Doktor Hannibal Lecter powraca do Ameryki, jednak ktoś depcze mu po piętach. Kto to taki?

8. Fargo

Dlaczego mężczyzna pragnie porwać własną żonę? Co takiego nim kieruje? Odpowiedź na te i wiele innych pytań uzyskamy wtedy, kiedy obejrzymy ową znakomitą produkcję w reżyserii braci Coen.

9. 21 gramów

Mówi się, że ciało człowieka po śmierci staje się lżejsze o 21 gramów. Czy tyle właśnie waży ludzka dusza? Zobaczymy, w jaki sposób splotły się tutaj losy trzech rodzin, które do tej pory nie miały z sobą nic wspólnego.

10. Jestem bogiem

Bradley Cooper w roli pisarza, któremu już od dawna nie udało się niczego stworzyć. Jednak kiedy spróbuje on nowego, eksperymentalnego narkotyku, jego życie odmieni się o sto osiemdziesiąt stopni.

11. Memento

Mężczyzna, który stracił pamięć krótkotrwałą, musi najważniejsze informacje dotyczące zabójcy swojej żony tatuować na własnym ciele. Czy odnajdzie tego, kto zabrał mu najważniejszą osobę w życiu?

12. To nie jest kraj dla starych ludzi

Film kultowy, mający tysiące zwolenników na całym świecie. Mężczyzna znajduje paczkę heroiny oraz dwa miliony dolarów, ucieka ze swoim znaleziskiem, lecz przez cały czas jest obserwowany. W głównej roli znakomity Javier Bardem.

13. Obłęd

Weteran wojenny umieszczony w zakładzie psychiatrycznym poddany zostaje pewnej eksperymentalnej terapii. Znakomitą kreację aktorską stworzył tutaj Adrien Brody, którego znamy między innymi z głośnego filmu Pianista.

14. Wierny ogrodnik

Mężczyzna pragnie pomścić śmierć swojej ukochanej żony, która chciała zdemaskować nieprawidłowości, jakie działy się w znanym koncernie farmaceutycznym. Film niezwykle trzyma w napięciu, a role głównych aktorów (kreowane przez Rachel Weisz i Ralpha Fiennesa) naprawdę zachwycają!

15. Utalentowany pan Ripley

Jak to jest, kiedy będziemy wcielać się w rolę kogoś innego? Kiedy Tom Ripley pozna bogatego Dicka, postanowi się o tym przekonać. Mistrzowska produkcja, do której można wracać wiele razy, bo ona nigdy nie nudzi się wytrawnemu fanowi gatunku!

16. Telefon

Mężczyzna zatrzaśnięty w budce telefonicznej nie może przerwać rozmowy z kimś, kto jest po drugiej stronie. Snajper już na niego czeka…Colin Farrel między innymi tym właśnie filmem zdobył swoją ogromną popularność.

17. 127 godzin

Film niezwykły i trzymający w napięciu przez cały czas. Z gatunku tych, w których obserwujemy zmaganie się głównego bohatera z samym sobą. Mężczyzna zostaje przytrzaśnięty bardzo ciężkim głazem i próbuje się spod niego wydostać. Czy mu się to uda?

18. Lęk pierwotny

Młody chłopak jest oskarżony o zabójstwo arcybiskupa. Znakomity adwokat chce bronić go podczas sprawy sądowej, ale okazuje się, że osadzony skrywa pewien sekret…

19. Tom

Tom jedzie na farmę, która zamieszkiwana jest przez rodzinę jego zmarłego chłopaka. Napięcie rośnie z każdą chwilą…

20. Czarny łabędź

Film niesamowicie duszny i mroczny. Opowieść o tym, jak wygórowane ambicje doprowadzają człowieka do ostateczności…A w roli głównej znakomita Natalie Portman!

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Więcej inspiracji
Globus rzucony na trawę
Akcje proekologiczne coraz bardziej popularne! Dołącz!