Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Plakaty filmowe
Fot. Samuel Regan-Asante. Unsplash.com

Plakaty filmowe dla kinomaniaków.

Są takie filmy, które ze względu na swój wpływ na popkulturę można z całą pewnością nazwać kultowymi. Jest ich sporo, dlatego każdy kinomaniak jednym tchem wymieni przynajmniej kilka tytułów godnych uwagi . W tym zestawieniu przedstawiamy Wam plakaty inspirowane kultowymi filmami. Taki plakat to idealny pomysł na prezent dla miłośnika dobrego kina. Zaczynamy!

Plakat filmowy dla miłośników Quentina Tarantino

Film Pulp Fiction Quentina Tarantino wpłynął na nową estetykę kina i zdobył kultowy status. Nic więc dziwnego, że ta grafika znalazła się na naszej liście plakatów filmowych dla kinomaniaków.

Plakat Pulp Fiction. kama.illustration

Plakat filmowy inspirowany kultowym Star Wars

Saga science fiction stworzona przez George’a Lucasa, która stała się ikoną kina popkultury to częsta inspiracja wśród artystów. Plakat filmowy Star Wars będzie niezwykłą dekoracją w salonie każdego kinomaniaka.

Plakat Star Wars
Plakat Star Wars. Peszkowski Graphic

Plakat z autorską grafiką Matrix

Matrix to kultowa trylogia science fiction, która zrewolucjonizowała efekty specjalne i miała przeogromny wpływ na kulturę cyberpunkową. Wątek z Matrixa znalazł się na grafice Minimalmill.

Plakat inspirowany trylogią Matrix
Plakat Matrix. Minimalmill

Plakat filmowy do kuchni

Śniadanie u Tiffany’ego to klasyczna komedia romantyczna z Audrey Hepburn, która stała się ikoną stylu. Plakat filmowy inspirowany sceną z tego filmu będzie interesującą dekoracją w każdej kuchni.

plakat filmowy do kuchni inspirowany filmem śniadanie u tiffany'ego
Plakat Breakfast not at Tiffany’s. WAVES WARSAW

Plakat filmowy Mad Max

Mad Max” to seria postapokaliptycznych filmów akcji stworzona przez reżysera George’a Millera. Seria ta zdobyła kultowy status dzięki swojemu wyjątkowemu stylowi, światowi, akcji oraz postaciom. Taki plakat z pewnością spodoba się miłośnikowi filmów science fiction

Plakat Mad max
Plakat Mad Max. Minimalmill

Forrest Gump – kultowy film z kultowymi cytatami

Prostoduszny Forrest Gump skradł serca wielu kinomaniakom. Film to ekranizacja równie wspaniałej książki Winstona Grooma. Zarówno książka jak i film nasycone są wieloma inspirującymi cytatami. Czemu więc nie przenieść ich na plakat?

Plakat z cytatem z filmu Forrest Gump
Plakat Forrest Gump. wejustlikeprints

Nie tylko świąteczny plakat filmowy Kevin sam w domu.

Film Kevin sam w domu zdobył ogromną popularność i stał się jednym z klasyków kina świątecznego. Taki plakat spodoba się nie tylko kinomaniakom.

Plakat Kevin sam w domu
HOME ALONE Kevin sam w domu x print. Justyna Frąckiewicz

Różowa pantera – różowy plakat filmowy

Seria „Różowa Pantera” zdobyła kultowy status dzięki unikalnemu poczuciu humoru i charakterystycznym postaciom.To klasyka komedii filmowej, która wciąż cieszy się popularnością wśród widzów na całym świecie. A jak może prezentować się plakat inspirowany tą serią? Właśnie tak!

Plakat Różowa Pantera
The Pink Panther. Balsi.

Plakat filmowy dla fan SF

Blade Runner to innowacyjna wizja przyszłości w stylu noir, która miała później wpływ na estetykę wielu filmów i gatunków. Plakat inspirowany tym filmem prezentuje się właśnie tak.

Plakat typograficzny blade runner
Blade Runner – plakat typograficzny. Minimalmill


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.