Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Książki które przestraszą
Fot. Nong. Unsplash.com

7 Książek, które Cię przestraszą – gotowy na dreszczyk emocji?

Jeśli fascynują Cię książki, które wywołują strach i niepokój to dobrze trafiłeś! Przygotowaliśmy dla Ciebie listę 7 książek, które z pewnością Cię przestraszą. Czy jesteś gotowy na dreszczyk emocji? Jeśli lubisz czerpać przyjemność z niepokojących historii, to te 7 książek z pewnością dostarczy ci mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Przygotuj się na nocne czytanie przy świetle lampki, ale pamiętaj, żeby nie oglądać się za siebie…

1. „To” – Stephen King

Ta powieść Stephena Kinga to ponad 1000 stron strachu! Prawdziwa klasyka horroru gdzie przedstawiona jest historia grupy dzieciaków z miasteczka Derry stawiająca czoła przerażającemu klaunowi Pennywise’owi. Jeśli jeszcze nie czytałeś zrób to koniecznie. „To” została doceniona przez miliony czytelników na całym świecie. Powieść doczekała się także kinowych realizacji.

2. „W ciemnym, mrocznym lesie” – Ruth Ware

Ruth Ware to prawdziwa mistrzyni tworzenia psychologicznych thrillerów, a „W ciemnym, mrocznym lesie” nie jest wyjątkiem. Książka opowiada historię przyjaciółek Nore i Clare, które spotykają się w odosobnionym domku w lesie na wieczór panieński. Gdy zaczynają dochodzić do nich dziwne zdarzenia, atmosfera staje się coraz bardziej mroczna i niepokojąca.

3. „Opowieści niesamowite” – Edgar Allan Poe

„Opowieści niesamowite” to zbiór opowiadań, które od ponad 100 lat eksplorują nieznane sfery rzeczywistości i przywołują w czytelniku poczucie grozy i tajemniczości.

4. „Egzorcysta” – William Peter Blatty

„Egzorcysta” to klasyk horroru, który stał się podstawą kultowego filmu. Książka opowiada o opętaniu młodej dziewczyny przez demona Kapitana Howdy’ego, a próba jej ocalenia staje się walką dobra ze złem. To historia, która przyprawi cię o dreszcze i sprawi, że spojrzysz na egzorcyzmy zupełnie inaczej.

5. „Zew Cthulhu” – H.P. Lovecraft

„Zew Cthulhu” to zbiór opowiadań Howarda Phillipsa Lovecrafta o starożytnym potworze, który czeka na swoje odrodzenie. Książka wplątuje czytelnika w świat mrocznych kultów i kosmicznych istot, które przekraczają granice ludzkiego pojęcia.

6. „Dziedzictwo Usherów” – Robert McCammon

To naprawdę typowa gotycka powieść – przesiąknięta makabryczną aurą. Zawiera wiele elementów: głęboko skryte sekrety, zaginione dzieci, stary ród i posępna posiadłość pełna tajemnych zakamarków. To jedna z tych książek, która z pewnością Cię przestraszy. Jeśli więc szukasz dreszczyku emocji, koniecznie sięgnij po tę pozycję.

7. „Misery” – Stephen King

Zamykamy naszą listę kolejnym dziełem Stephena Kinga, którego nie mogło zabraknąć na tej liście. „Misery” to thriller psychologiczny o pisarzu, który zostaje uwięziony przez swoją największą fankę. King w mistrzowski sposób buduje napięcie i wprowadza nas w świat paranoi i szaleństwa.

Przeczytaj też: Nietypowe fobie i zaburzenia lękowe. Sprawdź czego ludzie mogą się bać!


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.