Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij.

Filmy z lat 80-tych, które musicie obejrzeć, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście!

okładki kultowych filmów back to the future
foto: unsplash.com, Romain MATHON

Ci, którzy wychowali się w latach osiemdziesiątych, nierzadko uważają się za szczęściarzy. Nie było może bogato, ale kreatywność dzieciaków potrafiła zaskoczyć wszystkich, a okazji do zabawy ciągle było bardzo, bardzo wiele. To wbrew temu, co się czasem mówi, czasy wesołe i przywołujące mnóstwo radosnych wspomnień. A co z filmami z tego czasu? Warto do nich wracać, bo wiele kultowych produkcji właśnie w latach osiemdziesiątych powstało. Koniecznie urządźcie więc sobie wieczór w którym prym wieść będą filmy z lat 80-tych włączając:

Filmy z lat 80-tych: Powrót do przyszłości

Uroczy, lecz nieco zakręcony profesor, a w duecie z nim nastolatek Marty – to jest sposób na zrobienie znakomitego filmu! Wiele osób twierdzi, że ta produkcja jest istną kwintesencją lat osiemdziesiątych i wszystkiego, co z nimi związane. A do tego temat podróży w czasie! Chyba nie na darmo Steven Spielberg powiedział o tym dziele, że „to worek, do którego włożono same dobre pomysły”.

Kultowe filmy z lat 80-tych: Lśnienie

Jeżeli mamy ochotę na seans z horrorem w roli głównej, Lśnienie Kubricka jest najlepszą opcją. Gwarantowana masa emocji i świetna rola Jacka Nicholsona – chociażby ze względu na nie warto sięgnąć do tej produkcji.

Lata 80 najlepsze filmy: Sok z żuka

Ta propozycja jest jednym z pierwszych filmów Tima Burtona, który kolejnymi filmami tylko swój talent przypieczętował. Autorskie kino w jego wykonaniu to prawdziwy majstersztyk. Postać głównego bohatera (Beetlejuice) jest niezwykła – zaskakująca, przerażająca, groteskowa, a i chwilami całkiem zabawna. Tego filmu po prostu nie możecie przegapić!

Filmy z lat 80-tych: Indiana Jones: Poszukiwacze zaginionej arki

Wielbiciele kina spod znaku przygód mogą być usatysfakcjonowani. Mają bowiem okazję obejrzenia historii Indiany Jonesa (którego świetnie zagrał jeden z najpopularniejszych aktorów Hollywood, Harrison Ford). Do produkcji wracać można wiele razy, nigdy się nie nudzi!

Kultowe filmy lata 80: Gwiezdne wojny: Część 5 – Imperium Kontratakuje

Wielu fanów Star Warsów uważa, że jest to najlepsza część całej sagi. Kino lat osiemdziesiątych nie byłoby tym, czym jest, bez tej niezwykłej produkcji. Świetne efekty specjalne i wciągająca fabuła – oto jest przepis na udany film!

Dobre filmy z lat 80: Szklana pułapka

Klasyka kina akcji, którą zwykło się powtarzać w Boże Narodzenie – znakomity Bruce Willis wspiął się tutaj na wyżyny sztuki aktorskiej. Produkcja, która fanom tego typu produkcji chyba nigdy się nie znudzi!

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Cześć!Dzięki, że tu jesteś.

Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz.