Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
okładki kultowych filmów back to the future
foto: unsplash.com, Romain MATHON

Filmy z lat 80-tych, które musicie obejrzeć, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście!

Ci, którzy wychowali się w latach osiemdziesiątych, nierzadko uważają się za szczęściarzy. Nie było może bogato, ale kreatywność dzieciaków potrafiła zaskoczyć wszystkich, a okazji do zabawy ciągle było bardzo, bardzo wiele. To wbrew temu, co się czasem mówi, czasy wesołe i przywołujące mnóstwo radosnych wspomnień. A co z filmami z tego czasu? Warto do nich wracać, bo wiele kultowych produkcji właśnie w latach osiemdziesiątych powstało. Koniecznie urządźcie więc sobie wieczór w którym prym wieść będą filmy z lat 80-tych włączając:

Filmy z lat 80-tych: Powrót do przyszłości

Uroczy, lecz nieco zakręcony profesor, a w duecie z nim nastolatek Marty – to jest sposób na zrobienie znakomitego filmu! Wiele osób twierdzi, że ta produkcja jest istną kwintesencją lat osiemdziesiątych i wszystkiego, co z nimi związane. A do tego temat podróży w czasie! Chyba nie na darmo Steven Spielberg powiedział o tym dziele, że „to worek, do którego włożono same dobre pomysły”.

Kultowe filmy z lat 80-tych: Lśnienie

Jeżeli mamy ochotę na seans z horrorem w roli głównej, Lśnienie Kubricka jest najlepszą opcją. Gwarantowana masa emocji i świetna rola Jacka Nicholsona – chociażby ze względu na nie warto sięgnąć do tej produkcji.

Lata 80 najlepsze filmy: Sok z żuka

Ta propozycja jest jednym z pierwszych filmów Tima Burtona, który kolejnymi filmami tylko swój talent przypieczętował. Autorskie kino w jego wykonaniu to prawdziwy majstersztyk. Postać głównego bohatera (Beetlejuice) jest niezwykła – zaskakująca, przerażająca, groteskowa, a i chwilami całkiem zabawna. Tego filmu po prostu nie możecie przegapić!

Filmy z lat 80-tych: Indiana Jones: Poszukiwacze zaginionej arki

Wielbiciele kina spod znaku przygód mogą być usatysfakcjonowani. Mają bowiem okazję obejrzenia historii Indiany Jonesa (którego świetnie zagrał jeden z najpopularniejszych aktorów Hollywood, Harrison Ford). Do produkcji wracać można wiele razy, nigdy się nie nudzi!

Kultowe filmy lata 80: Gwiezdne wojny: Część 5 – Imperium Kontratakuje

Wielu fanów Star Warsów uważa, że jest to najlepsza część całej sagi. Kino lat osiemdziesiątych nie byłoby tym, czym jest, bez tej niezwykłej produkcji. Świetne efekty specjalne i wciągająca fabuła – oto jest przepis na udany film!

Dobre filmy z lat 80: Szklana pułapka

Klasyka kina akcji, którą zwykło się powtarzać w Boże Narodzenie – znakomity Bruce Willis wspiął się tutaj na wyżyny sztuki aktorskiej. Produkcja, która fanom tego typu produkcji chyba nigdy się nie znudzi!


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.