Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Klasztor Hieronimitów, Lizbona
foto: twojainspiracja.pl

Te miejsca musisz odwiedzić będąc w Lizbonie.

Lizbona to największe miasto w Portugalii i zarazem stolica tego Państwa. Kojarzy się głównie z żółtymi tramwajami, które przemykają przez wąskie uliczki Alfamy, muzyką Fado, oraz przepysznym jedzeniem. Co warto zobaczyć w Lizbonie? Koniecznie odwiedź miejsca z poniższej listy.

Lizbona. Co zobaczyć? Alfama

Alfama to najstarsza dzielnica Lizbony. To tutaj narodziła się muzyka Fado.  Odwiedzając tą dzielnicę zachwycą Cię wąskie brukowane uliczki, którymi pędzą słynne żółte tramwaje. Do tego ogromna ilość knajp, w których można skosztować z przepysznej kuchni śródziemnomorskiej oraz posłuchać na żywo muzyki Fado. 

Najlepszy miesiącem na odwiedziny Alfamy jest czerwiec.  Wtedy trafisz na święto ku czci patrona miasta – Santo Antonio. Mieszkańcy przyozdabiają uliczki kolorowymi dekoracjami. Dzielnica wygląda zjawiskowo, a mieszkańcy świętują bawiąc się, popijając wino i racząc się przepysznym jedzeniem.

kamienica w dzielnicy alfama
foto: unsplash.com, Alistair MacRobert

Co warto zobaczyć w Lizbonie? Katedra Se de Lisboa

Jest to najstarszy kościół w Lizbonie wybudowany w 1150 roku. Katedrę można zwiedzać praktycznie codziennie. Z zewnątrz niepozorna, w środku robi na prawdę ogromne wrażenie.

Co warto zobaczyć w Lizbonie? Katedra Se de lisboa
foto: twojainspiracja.pl

Lizbona – co zobaczyć? Praca do Comercio

Plac, który mieści się w dzielnicy Baixa tuż nad brzegiem rzeki Tag. Na środku placu znajduje się pomnik Józefa I. Spore wrażenie robi Łuk Triumfalny, który łączy plac z ulicą Rua Augusta.  Na placu można się zrelaksować siadając przy nabrzeżu Cais das Colunas. Odwiedzając to miejsce należy uważać na kieszonkowców i dilerów.

Praca do Comercio, łuk triumfalny
foto: twojainspiracja.pl

Co warto zobaczyć w Lizbonie? Torre de Belem

Wieża Belem to militarna budowla, której budowę zakończono w 1520 roku. Aby się do niej dostać będziesz musiał/a przejść przez most zwodzony. Niesamowicie wyglądają rzeźbienia umieszczone na fasadzie budynku. Z tarasu na szczycie wieży rozpościerają się rewelacyjne widoki. Stąd widać między innymi Pomnik Odkrywców o którym przeczytasz poniżej.

Torre de belem, Lizbona
foto: twojainspiracja.pl

Co zwiedzić w Lizbonie? Pomnik Odkrywców.

52 metrowy monument przedstawia najważniejsze osoby z okresu wielkich odkryć geograficznych. Na samej górze pomnika znajduje się niewielki taras widokowy, z którego można podziwiać dzielnicę Belem.

Pomnik odkrywców, Lizbona
foto: unsplash.com, Annie Spratt

Co warto zobaczyć w Lizbonie? Klasztor Hieronimitów

Portugalska nazwa tej budowli to Mosteiro dos Jerónimos. Ten klasztor robi ogromne wrażenie. Jest to jeden z siedmiu cudów Portugalii, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Budowę rozpoczęto w 1502 roku, a zakończono prawie pięćdziesiąt lat później w 1551 roku.

Ciekawostka: Traktat reformujący zwany Traktatem Lizbońskim został podpisany 13 grudnia 2007 roku podczas szczytu Unii Europejskiej na terenie tego klasztoru.

Klasztor Hieronimitów, Lizbona
foto: twojainspiracja.pl

Lizbona – co zobaczyć? Elevador de Santa Justa

Zabytkowa winda Santa Justa, którą  odnajdziesz w dzielnicy Baixa. Ma ona 45 metrów wysokości i dzięki niej  możesz dotrzeć do wyżej położonej dzielnicy Chiado. Na szczycie znajdują się także dwa tarasy z których rozpościerają się fantastyczne widoki na dzielnicę.

 Elevador de Santa Justa
foto: twojainspiracja.pl

Co zwiedzić w Lizbonie? Cabo da Roca

Będąc w Lizbonie koniecznie musisz się udać na klify Cabo da Roca. Jakieś 40 kilometrów od centrum miasta znajduje się najdalej na zachód wysunięty punkt lądu stałego Europy o skalistym brzegu. Kiedyś uważano to miejsce za koniec świata. Ze stolicy Portugalii można dojechać tam autobusem. Widoki zapierają dech w piersiach.

klify cabo da roca
foto: twojainspiracja.pl

REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.