Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
co zobaczyć w centralnej polsce
Manufaktura Łódź. Fot. Maksym Harbar. Unsplash.com

Co ciekawego warto zobaczyć w centralnej Polsce?

Kiedy mówimy o polskich miejscowościach turystycznych, na myśl przychodzą nam przede wszystkim północne oraz południowe tereny naszego kraju. No tak, może i góry, a do tego jeszcze Mazury – popularność tych destynacji nie słabnie. A co z centrum naszego kraju, czy ono ma się czego wstydzić? Zdecydowanie nie! Okazuje się, że i tutaj dużo jest do zwiedzania, a interesujące atrakcje są w stanie każdego turystę wręcz oczarować. Jest trochę historii, jest dawna ruchu na świeżym powietrzu, jest i mnóstwo pięknych widoków. Centralna Polska poleca się!

Łódź i ulica Piotrowska

Jedno z większych polskich miast to przede wszystkim ulica Piotrkowska i Manufaktura, ale nie tylko… Łódź to znacznie więcej ciekawych miejsc. Przepięknie zrewitalizowany Księży Młyn, ogromne parki, a do tego urokliwy Pasaż Róży, wiele muzeów, ale i ciekawych klubów odpowiednich na wieczorną zabawę. Miasto zaprasza do odwiedzenia!

co zobaczyć w centralnej polsce
Manufaktura Łódź. Fot. Maksym Harbar. Unsplash.com

Piątek

Kiedy ktoś chciałby zobaczyć, gdzie dokładnie znajduje się centrum naszego kraju, zapraszamy do Piątku! Ciekawostką jest to, że miejscowość dawniej funkcjonowała jako miasto, teraz zaś jest wsią. To właśnie tutaj krzyżują się drogi z Łowicza do Łęczycy oraz z Łodzi do Kutna. Warto zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle pomnika symbolizującego środek Polski!

foto: CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=107208

Termy w Uniejowie

Słynne termy w Uniejowie z sezonu na sezon zdobywają coraz większą popularność. Nic dziwnego, wypoczynek w tej wspaniałej wodzie niesie z sobą same zalety. Uniejowskie wody termalne wydobywane z bardzo dużych głębokości pomagają leczyć szereg chorób, miedzy innymi: nerwobóle, nerwice, dyskopatie, choroby skóry, uszu, stawów czy też schorzenia nosa. A przebywanie w nich to niezwykły relaks i ukojenie. Weekend w tej miejscowości na pewno okaże się bardzo udany!

foto: Masandro [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

Łowicz i budynki sakralne

Skoro jesteśmy już w centralnej części kraju, koniecznie wybierzmy się do Łowicza, co jest tutaj co zwiedzać. Warto przejść się po Starym Rynku i poczuć jego klimat. Poza tym na wielbicieli historii i budynków sakralnych czeka sporo atrakcji, miedzy innymi kościół mariawitów oraz pijarów, gmach misjonarski, katedra oraz ruiny zamku.

foto: Wistula [CC BY 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)]

Muzeum w Arkadii i Nieborowie

Te przepiękne, niezwykle romantyczne i urokliwe zakątki koniecznie zwiedzić należy, kiedy jest się w Polsce centralnej. Ich urok docenić można o każdej porze roku, nie brak tam i wspaniałych zabytków. W muzeum dowiemy się zaś więcej o historii tego miejsca. To będzie fascynująca wyprawa!

Nieborów. Fot. Glisando. Unsplash.com

Warszawskie atrakcje

Warszawa, stolica Polski, to miasto bogate w historię, kulturę i rozrywkę. Ma do zaoferowania ogromną ilość atrakcji do zobaczenia. Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, Muzeum Powstania Warszawskiego, Łazienki Królewskie, Muzeum Narodowe oraz Pałac Kultury i Nauki to tylko niektóre z nich. Oprócz tych miejsc, Warszawa oferuje bogate życie kulturalne, liczne restauracje serwujące smakowite potrawy i mnóstwo miejsc, gdzie można spróbować lokalnej kuchni. Zwiedzanie miasta można urozmaicić spacerami po parkach, rejsami statkiem po Wiśle lub wizytą w różnego rodzaju festiwalach i wydarzeniach kulturalnych.

Warszawa, Pałac Kultury i Nauki. Fot. Valentyn Chernetskyi. Unsplash.com

REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.