Nie wiesz jak naładować swoje akumulatory? Weekend w górach.

widok na śnieżne kotły
foto: twojainspiracja.pl


W górach jest wszystko, co kocham – czy to tylko powtarzany przez wielu frazes? Nie, zdecydowanie nie! Góry pozwalają nam oderwać się od obowiązków, od tego, co przyziemne (dosłownie i w przenośni), od kłopotów. Weekendowy wyjazd przynieść może naprawdę wiele dobrego!

Nocleg w schronisku

Kto nigdy nie nocował w schronisku, czym prędzej powinien to zmienić! Tutaj czas jakby się zatrzymał, panuje wyjątkowa atmosfera, której z niczym nie da się porównać. Można zjeść coś ciepłego, wypić gorącą herbatę albo zimne piwo, wypocząć w warunkach raczej mocno skromnych, ale i godnych zapamiętania. No i jest niedrogo, w żadnym górskim hotelu czy pensjonacie nie znajdziecie takich cen! Dodatkowym plusem jest lokalizacja schroniska. Nocleg tuż pod szczytem górskim to naprawdę niesamowite przeżycie.

Bliskość przyrody

Przebywanie na łonie natury działa bardzo kojąco, nie musimy zapewne nikogo przekonywać o słuszności tego stwierdzenia. Dla tych, którzy na co dzień zamieszkują duże metropolie, będzie to ogromna dawka świeżego powietrza! Odpoczynek w otoczeniu zieleni pozwoli się wyciszyć i zapomnieć o troskach.

Jeśli czujesz się mocno zestresowany przeczytaj koniecznie w jaki jeszcze sposób możesz zredukować swój stres.

Wysiłek fizyczny

Chodzenie po górach to dla każdego mniejszy czy większy wysiłek fizyczny. W rejonie ud pojawiają się zakwasy, traci się bardzo dużo kalorii, niekiedy trzeba co pewien czas się zatrzymywać, kiedy robi się już naprawdę stromo. Warto pamiętać, żeby dobrać poziom trudności do swoich możliwości, jednocześnie stawiając sobie wyzwania.

Taki wysiłek fizyczny sprawi, że wszystkie kłopoty pójdą w zapomnienie!

Zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia!

Jeśli przy okazji wyprawy będziemy chcieli pochwalić się na Instagramie fotograficznymi zdobyczami, nie mogliśmy lepiej trafić. Góry to wszak miejsca niezwykle fotogeniczne. Te kolory zachwycają! Zdjęcia to także pamiątki, które pozwolą nam uśmiechnąć się w momencie gdy dopadnie nas już podczas zwykłego pracującego dnia chandra.

Jezioro żywieckie
foto: twojainspiracja.pl

Przezwyciężenie własnych słabości

Czasami wędrówka po górach to walka ze swoimi słabościami. Bywa trudno, ale wejście na szczyt rekompensuje nawet największy wysiłek. Nic tak nie motywuje i nie ładuje akumulatorów jak satysfakcja. Ją właśnie dają górskie wycieczki.

Zapowiada się wyjątkowy weekend!

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Więcej inspiracji
ususzone liscie pomalowane białą farbą we wzory
Chcesz mieć nowe, nietypowe hobby? Proszę bardzo!