Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Akcje proekologiczne
foto: unsplash.com, Guillaume de Germain

Akcje proekologiczne coraz bardziej popularne! Dołącz!

Słyszymy niemalże codziennie o tym, jak potwornie zanieczyszczona jest nasza planeta. Niestety konsumpcyjny tryb życia jej mieszkańców każdego dnia doprowadza do pogorszenia tej sytuacji. Nadal większość osób chętnie korzysta z jednorazowych słomek do picia, kupuje się całe mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, dodatków, gadżetów. Ilość plastiku na naszym globie wręcz przeraża…Na szczęście są osoby, które zamierzają przeciwstawić się tej sytuacji. I trzeba przyznać, że mają całkiem dużo pomysłów na to, by Ziemia była miejscem czystszym, przyjemniejszym, lepszym do życia. Akcje proekologiczne są trendy!

Zamień elektrośmieci na piękne wrzosy!

To już stało się tradycją. Jedna z najpopularniejszych sieci sklepów remontowo-budowlanych jesienią organizuje akcję o wdzięcznej nazwie „Kwiaty za elektrograty”. Wystarczy tylko dostarczyć niezbędne elektrośmieci, zużyte baterie czy żarówki, być stać się posiadaczem urokliwych kwiatków, które pięknie udekorują balkon, taras czy podwórko. I to nam się podoba!

Razem posprzątajmy świat!

Na portalach społecznościowych o tego typu akcjach jest głośno. I bardzo dobrze, bo pozwalają na ciekawe i bardzo pożyteczne spędzanie czasu. Wspólne sprzątanie jakiegoś niewielkiego obszaru nierzadko połączone jest z otrzymaniem ciekawych upominków (na przykład książek). W rezultacie można cieszyć się tym, że Matka Natura znów ma to miejsce w swoim władaniu, a śmieci znikają z niego w 100%. Warto przyłączyć się do tego typu akcji i poznać ciekawych, otwartych ludzi, z którymi da się zrobić coś naprawdę pożytecznego!

My osobiście polecamy brać przykład z Chomskyego

Wspólne zbieranie nakrętek od butelek

Nakrętki od butelek plastikowych mogą być bardzo, bardzo użyteczne. Kiedy tak się dzieje? Wtedy, kiedy można zamienić je na coś dobrego i ważnego. Nierzadko słyszymy o akcjach, w których niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki setki ich kilogramów zostają zmienione na wózek inwalidzki dla niepełnosprawnego dziecka albo na inny cel. Takie pomaganie jest coraz bardziej modne! A dlaczego nakrętki są lepsze od na przykład plastikowej butelki? Odpowiedź jest prosta:

Plastikowe nakrętki łatwo poddać recyklingowi, stąd punkty skupu są w stanie więcej zapłacić za kilogram tego tworzywa.

Sadzimy drzewa!

Każde drzewo wytwarza tlen, który jest nam niezbędny do życia. Niestety zbyt wiele z nich człowiek wycina. Za przykład może tutaj posłużyć wycinka puszczy Amazońskiej. Na szczęście widać wyraźnie trend, który przeciwstawia się tego rodzaju myśleniu.

Wspólne sadzenie drzew, które zwykle odbywa się na wiosnę, pozwala ludziom na wzięcie udziału w czymś naprawdę wielkim – warto za 5, 10 czy 30 lat przyjść tam, gdzie rozgrywała się akcja, przekonując się o tym, jak bardzo urosło drzewo, któremu daliśmy szansę na wzrost. I to nam się podoba!

Dołącz, zorganizuj!

Akcje proekologiczne są ważne i potrzebne. Nie trać czasu, dołącz i działaj. Działaj lokalnie i myśl globalnie. Jeśli czujesz się na siłach możesz również samemu zorganizować jakąś akcję proekologiczną. Nie jest to skomplikowane, a dzięki Twojej akcji uda się dotrzeć z ważnym przekazem do coraz większego grona osób.

Co może być taką akcją? Happening, rozdawanie ulotek, czy chociażby akcja posprzątania swojej okolicy. Bądź kreatywny. Do dzieła!


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.