Pięć powodów dla których warto mieć psa.

Szczęśliwy pies na spacerze
foto: unsplash.com, Justin Veenema


Każdy z nas ma swoje pasje, hobby i miłości. Jedni z nas uwielbiają szybkie samochody, a inni zwierzęta. Każdy z nas wybiera zwierzaka, z którym stworzy idealny duet i tak naprawdę najważniejsze, że to zwierzę jest obecne w naszym życiu. Miłośnicy kotów cenią je za niezależność, przywiązanie ciepło, które wnosi do naszego życia. Za co kochamy psy? Tak naprawdę powodów jest tyle samo ilu szczęśliwych właścicieli psów. Każdy ma swoje powody dla których swoje życie połączył z psem, ale istnieją przyczyny dla których kochamy psy, które łączą cała rodzinę „psiarzy” w jedno. To uniwersalne, niezaprzeczalne zalety dla których warto jest mieć psa.

Po pierwsze – bezgraniczna miłość i wulkan radości

Pies kocha nas takimi jacy jesteśmy. Nie ocenia nas ani nie krytykuje. To najczystsza, bezwarunkowa miłość, która potrafi uskrzydlić właściciela. Pies po prostu kocha nas za to tylko, że jesteśmy! To fantastyczne uczucie, które najbardziej doceniamy gdy samodzielnie idziemy przez życie. To on czeka na nas gdy wracamy z pracy. I to on wita nas z uśmiechniętą mordką, merdając ogonem, bo naprawdę jest szczęśliwy, że już jesteśmy! Nie znamy właściciela psa, który w tym momencie nie będzie się uśmiechał…

To właśnie nasz pies urządzi nam najlepszą imprezę powitalną po męczącym i stresującym dniu.

Ten, kto nigdy nie miał psa nie wie czym jest ten niesamowity widok skaczącego pod sufit ze szczęścia zwierzaka. Nawet jeśli mieliśmy stresujący dzień, ten widok rekompensuje wszystko….

Po drugie – oddany przyjaciel

Pies to najlepszy przyjaciel na świecie. Pies cierpliwie wysłucha naszych problemów i będzie chciał za wszelką cenę poprawić nam humor. I nikomu nie powie o naszych tajemnicach, które powierzyliśmy tylko jemu…W psiej naturze jest zapewnienie komfortu swojemu panu. Dlatego będzie się starał z całych sił abyśmy byli zrelaksowani i zadowoleni.

Badania dowodzą, że właściciele psów lepiej radzą sobie ze stresem i trudnymi sytuacjami niż ci, którzy nie mają kontaktu ze zwierzętami.

Pies jest po prostu najlepszym terapeutą na świecie! Ale to nie wszystko. Naukowcy dowiedli również, że codzienny kontakt z psem pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Okazuje się, że regularne głaskanie psa i przytulanie go obniża ciśnienie krwi i cholesterol, uspakaja nasz system nerwowy. Doskonały relaks po długim męczącym dniu.

Po trzecie – zostaniesz mistrzem porządku

Posiadanie psa wymaga od nas dbania o porządek. Tak, to także powód dla którego warto mieć psa. Zwierzak, zwłaszcza młody to ciekawskie i wszędobylskie stworzenie, które z pewnością zauważy leżący na podłodze papierek czy porzuconą skarpetkę. Poza tym doskonale wiemy jak psy uwielbiają nasze najlepsze buty i ukochane kapcie. Chyba każdy właściciel psa przynajmniej raz przeżył dramat pogryzionych i zmiętych butów, które zostawił na podłodze?

Pies zadba, aby każda z ważnych dla Ciebie rzeczy była na swoim miejscu czyli z dala od psich zębów.

To doskonały trening i motywacja do sprzątania spoza zasięgu pupila naszych ukochanych butów. Tak naprawdę nie ma się co psu dziwić, że wybiera nasze ulubione buty, które często nosimy. Pamiętajmy, że pies ponad wszystko kocha swego pana, więc będzie go szukał wszędzie, nawet w butach….

Po czwarte – najlepsza aktywność fizyczna

O zdrowym stylu życia wiemy niemal wszystko. Tylko, że najczęściej jest to wiedza teoretyczna. Pies pomoże nam przekuć postanowienia w czyny. Codzienne spacery z psem to właśnie doskonały trening i poprawa naszej kondycji fizycznej. Tym bardziej prosta, że nie musimy jej planować z wyprzedzeniem. Ona po prostu jest naturalną częścią naszej przyjaźni z psem.

Posiadanie psa to wspaniała motywacja do aktywności fizycznej.

Każdy psiarz doskonale wie jaką reakcję u psa wywołuje hasło „idziemy na spacer”. Dla niego to zaproszenie do najlepszej wycieczki i zabawy, a dla nas czysta radość. Czy jakiekolwiek inne ćwiczenia wywołują w nas taką motywację? A poza tym gdybyś nie miał psa, czy chciałoby Ci się tak po prostu wyjść na świeże powietrze i samotnie spacerować? Z pewnością nie!

Po piąte – nawiązywanie nowych kontaktów

Właściciele psów nawiązują ze zwierzakiem niesamowitą więź. Spacer to jedno z najbardziej ekscytujących wydarzeń w ciągu dnia. Nasz zwierzak dosłownie „chłonie” otaczający go świat, a my razem z nim obserwujemy go. I zwracamy uwagę na szczegóły które nam umykają w drodze do pracy czy sklepu: zieloną trawę, ciekawe ptaki czy innych ludzi, którymi interesuje się pies.

Niektórzy uważają, że pies jest „społecznym katalizatorem”, pomagającym ludziom w nawiązywaniu znajomości.

Psiarze lubią ze sobą rozmawiać, choćby o swoich pupilach. To niezwykle ważne dla osób samotnych.

Przekonani do posiadania psa?

Powodów dla których warto mieć psa jest o wiele więcej. Każdy może tę listę uzupełnić o przynajmniej kilkanaście innych korzyści płynących z posiadania psa. Jedno jest pewne – psy zmieniają nas na lepsze, dzięki nim stajemy się empatyczni, wrażliwi i radośni. Więc jak nie kochać psa?

Pamiętaj, że pies to nie tylko przyjemność, ale i wielka odpowiedzialność.

Psa traktuj jak członka rodziny. Czworonożny przyjaciel nie może Ci się znudzić po jakimś czasie. Nie możesz go oddać do schroniska czy porzucić w lesie. To wierny przyjaciel na całe życie.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Więcej inspiracji
Zreklaksowana kobieta na powietrzu
Sposoby na relaks za grosze