Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Relaks na powietrzu
foto: unsplash.com, Brooke Cagle

Sposoby na relaks za grosze

Relaks jest potrzebny każdemu, a życie bez niego byłoby właściwie niemożliwe albo bardzo trudne. Relaks to część ludzkiego życia, której należy poświecić odpowiednio dużo uwagi. Oczywiście wiele osób marzy z pewnością o tym, by zafundować go sobie na jakiejś rajskiej wyspie na oceanie, jednak okazuje się, że relaks za grosze także jest możliwy. Jak go sobie zapewnić? Jakie są sposoby na relaks za grosze? Podpowiadamy!

Wieczór z książką to dobry sposób na relaks.

Moli książkowych z pewnością nie trzeba do tego przekonywać. Ale wg statystyk spore grono Polaków w ciągu mijającego roku nie przeczytało ani jednej książki. A szkoda, bo dobra lektura może nas zrelaksować w bardzo dużym stopniu. Niech zatem każdy wybierze dokładnie taki gatunek, który najbardziej przypadnie mu do gustu, a potem po prostu otworzy pierwszą stronę i zagłębi się w lekturze. Warto!

Czytanie książek to dobry sposób na relaks
foto: unspash.com, Emily Rudolph

Polecamy nasz artykuł: 10 książek, które zmienią Twoje spojrzenie na życie.

Spacer to sposób na relaks bez wydawania pieniędzy.

Nie trzeba żadnych sprzętów, specjalistycznego stroju ani nawet epickich widoków, żeby zafundować sobie miły spacer. W opinii „Światowej Organizacji Zdrowia” 8000 kroków dziennie (nieco ponad godzina porządnej przechadzki) to znakomity sposób na zdrowie i zachowanie dobrej kondycji. Idź więc przed siebie, a na pewno powrócisz z dobrą energią!

marsz, marszobieg i spacer to świetny sposób na relaks i zdrowie
foto: unsplash.com, Arek Adeoye

Ulubione smakołyki to sposoby na relaks, które nie drenują portfela.

Nie chodzi oczywiście o to, by nagradzać się jedzeniem albo by poświęcać mu całą swoją uwagę. Czasami jest jednak tak, że drobna, smaczna przekąska spożyta w spokoju potrafi nas zrelaksować, uspokoić, sprawić, że dobrze się poczujemy. Warto jednak zadbać o to, by jej smakowanie było uroczym rytuałem. Do pysznego ciasteczka zaparz dobrą herbatę w ulubionej filiżance, a będzie to 5 o’clock w najlepszym stylu!

Poranna herbata według filozofii slow life sposobem na relaks
foto: unsplash.com, rawpixel

Przebywanie ze zwierzętami to sprawdzony sposób na darmowy relaks.

Nie bez powodu terapie z udziałem zwierząt są tak cenione w przypadku rehabilitacji osób chorych czy niepełnosprawnych. Przytulenie się do ulubionego zwierzaka naprawdę potrafi zdziałać cuda! Warto więc spędzać czas z czworonożnymi (i nie tylko) przyjaciółmi, dbając dzięki temu o dawkę relaksu w swoim życiu.

głaskanie zwierząt to sprawdzone sposoby na relaks
foto: unsplash.com, Kazuky Akayashi

Rozmowa z kimś życzliwym to darmowa forma relaksu.

Czasami nie możemy spotkać się osobiście. Ale od czego są zdobycze technologiczne? Już rozmowa poprzez komunikator albo przez telefon sprawić może, że niezbyt dobrze rozpoczęty dzień stanie się lepszy. Oczywiście pamiętajmy, by wybrać rozmówcę, którego darzymy zaufaniem, takiego, który ma na nas dobry wpływ.

Rozmowa z kimś życzliwym to świetny sposób na relaks
foto: unsplash.com, Christin Hume

Sposoby na relaks – medytacja.

Kwadrans medytacji każdego dnia potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Nie wierzysz? W takim razie zacznij ją praktykować i przekonaj się o jej rozlicznych zaletach. To jeden z najprostszych sposobów na relaks!

sposoby na relaks - medytacja
foto: unsplash.com, Milan Popovic

Przeczytaj o medytacji mindfulness w artykule: Jak wprowadzić trening mindfulness do swojego życia.

Planowanie miłych rzeczy to niezawodne sposoby na relaks

Kiedy w poniedziałkowe przedpołudnie ilość pracy po prostu nas przeraża, postarajmy się mimo wszystko znaleźć coś, co będzie miłą perspektywą na nadchodzące dni. Być może w weekend uda się pójść do ulubionej restauracji, na ciekawą wystawę albo koncert? Już sama myśl o tym na pewno Cię zrelaksuje!

Planowanie przyjemnych rzeczy relaksuje
foto: unsplash.com, Radu Florin

REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.