Sposoby na relaks za grosze

Zreklaksowana kobieta na powietrzu
foto: unsplash.com, Brooke Cagle


Relaks jest potrzebny każdemu, a życie bez niego byłoby właściwie niemożliwe albo bardzo trudne. Relaks to część ludzkiego życia, której należy poświecić odpowiednio dużo uwagi. Oczywiście wiele osób marzy z pewnością o tym, by zafundować go sobie na jakiejś rajskiej wyspie na oceanie, jednak okazuje się, że relaks za grosze także jest możliwy. Jak go sobie zapewnić? Podpowiadamy!

Wieczór z książką

Moli książkowych z pewnością nie trzeba do tego przekonywać. Ale wg statystyk spore grono Polaków w ciągu mijającego roku nie przeczytało ani jednej książki. A szkoda, bo dobra lektura może nas zrelaksować w bardzo dużym stopniu. Niech zatem każdy wybierze dokładnie taki gatunek, który najbardziej przypadnie mu do gustu, a potem po prostu otworzy pierwszą stronę i zagłębi się w lekturze. Warto!

kobieta w pidżamie czyta książkę.
foto: unspash.com, Emily Rudolph

Polecamy nasz artykuł: 10 książek, które zmienią Twoje spojrzenie na życie.

Spacer

Nie trzeba żadnych sprzętów, specjalistycznego stroju ani nawet epickich widoków, żeby zafundować sobie miły spacer. W opinii “Światowej Organizacji Zdrowia” 8000 kroków dziennie (nieco ponad godzina porządnej przechadzki) to znakomity sposób na zdrowie i zachowanie dobrej kondycji. Idź więc przed siebie, a na pewno powrócisz z dobrą energią!

nogi w marszu
foto: unsplash.com, Arek Adeoye

Ulubiony smakołyk

Nie chodzi oczywiście o to, by nagradzać się jedzeniem albo by poświęcać mu całą swoją uwagę. Czasami jest jednak tak, że drobna, smaczna przekąska spożyta w spokoju potrafi nas zrelaksować, uspokoić, sprawić, że dobrze się poczujemy. Warto jednak zadbać o to, by jej smakowanie było uroczym rytuałem. Do pysznego ciasteczka zaparz dobrą herbatę w ulubionej filiżance, a będzie to 5 o’clock w najlepszym stylu!

Filiżanka herbaty z cytryną
foto: unsplash.com, rawpixel

Przebywanie ze zwierzętami

Nie bez powodu terapie z udziałem zwierząt są tak cenione w przypadku rehabilitacji osób chorych czy niepełnosprawnych. Przytulenie się do ulubionego zwierzaka naprawdę potrafi zdziałać cuda! Warto więc spędzać czas z czworonożnymi (i nie tylko) przyjaciółmi, dbając dzięki temu o dawkę relaksu w swoim życiu.

Czarny kot
foto: unsplash.com, Kazuky Akayashi

Rozmowa z kimś życzliwym

Czasami nie możemy spotkać się osobiście. Ale od czego są zdobycze technologiczne? Już rozmowa poprzez komunikator albo przez telefon sprawić może, że niezbyt dobrze rozpoczęty dzień stanie się lepszy. Oczywiście pamiętajmy, by wybrać rozmówcę, którego darzymy zaufaniem, takiego, który ma na nas dobry wpływ.

Rozmowa dwóch osób w kawiarni.
foto: unsplash.com, Christin Hume

Medytacja

Kwadrans medytacji każdego dnia potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Nie wierzysz? W takim razie zacznij ją praktykować i przekonaj się o jej rozlicznych zaletach. To jeden z najprostszych sposobów na relaks!

kobieta siedzi na trawie i rozkoszuje się widokiem gór
foto: unsplash.com, Milan Popovic

Przeczytaj o medytacji mindfulness w artykule: Jak wprowadzić trening mindfulness do swojego życia.

Zaplanowanie czegoś miłego

Kiedy w poniedziałkowe przedpołudnie ilość pracy po prostu nas przeraża, postarajmy się mimo wszystko znaleźć coś, co będzie miłą perspektywą na nadchodzące dni. Być może w weekend uda się pójść do ulubionej restauracji, na ciekawą wystawę albo koncert? To na pewno Cię zrelaksuje!

Szczęśliwa kobieta
foto: unsplash.com, Radu Florin

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Więcej inspiracji
Osoba uprawiająca jogging
Zdrowy styl życia lepszy niż dieta cud!