Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Lista bardzo nietypowych zawodów
foto: unsplash.com, Marten Bjork

Bardzo nietypowe zawody

Są takie zawody, które ludzkość zna od szeregu wieków. Są też takie które pojawiły się stosunkowo niedawno. Jednak jest i trzecia grupa zawodów. Są one na tyle innowacyjne i zaskakujące, że wiele osób w ogóle o nich nie słyszało. I z całą pewnością nie można uznać je za klasyczne czy mało oryginalne! Oto nietypowe zawody. Który z nich Ty byś wybrał?

Tester kryminałów

Oczywiście jest to zajęcie na pewien czas, a nie stały etat, ale trzeba przyznać, że amatorów książek jest w stanie zachwycić. Testerów kryminałów wybierają prestiżowe wydawnictwa, chcąc sprawdzić, jaki będzie odbiór ich książek. Niekiedy tego typu zajęcie wiąże się z wyjazdami, osoba wybrana (z bardzo wielu chętnych) ma wówczas zapewnione zakwaterowanie w jakimś przytulnym miejscu i to tam może oddawać się lekturze. Dla moli książkowych to prawdziwy raj na Ziemi!

Zobacz koniecznie: Skandynawskie kryminały, które musisz przeczytać.

Tester tego, co luksusowe

Darmowe zaproszenie na rajską wyspę, testowanie najlepszych limuzyn, jachtów czy restauracji? Tak, jest takie zajęcie i są na świecie osoby, które się tym zajmują! Oczywiście aby dostać się na to stanowisko, spełnić trzeba szereg warunków. Pasja do podróżowania, znakomita znajomość angielskiego oraz dyskrecja – tego głównie wymaga się od kandydatów. A potem przez jakiś czas poczuć się oni mogą niczym wybrańcy.

Osoba leżąca w trumnie

Nie, to nie żart. Zakładom pogrzebowym zdarza się poszukiwać osób na to właśnie stanowisko. Praca jest stosunkowo prosta, należy przez kilka godzin dziennie leżeć bez ruchu, znajdując się na wystawie owego zakładu. Ciekawe, ale jednak nieco mrożące krew w żyłach, prawda? Przyznać trzeba, że ten w kategorii bardzo nietypowe zawody powinien znaleźć się w ścisłej czołówce.

Przytulacz – nietypowy zawód.

Na Zachodzie jak najbardziej instytucja przytulacza jest znana. Podobno w Polsce już są takie osoby, które nazwać można zawodowy przytulacz. Co trzeba robić? Nic bardzo wymyślnego, bo płacą za przytulane drugiej osoby. Oczywiście nie chodzi tylko o zwykłe przytulenie jak na pożegnanie. Zawodowy przytulacz powinien także potrafić wsłuchać się w problemy osoby przytulanej. Także nie tylko o sferę fizyczną tu chodzi, ale również (a może nawet bardziej) o sferę psychiczną osoby przytulanej.

W kategorii bardzo nietypowe zawody znalazł się zawód przytulacza
fot: Gabriel Tovar, unsplash.com

Tester łóżek

I kolejny raz w naszym zestawieniu mamy do czynienia z testowaniem. Tym razem chodzi o łóżka, a konkretnie o materace. Osoba zatrudniona musi po prostu spać i leżeć, potrafiąc doskonale ocenić wyprofilowanie owego materaca, jego wygodę i komfort wypoczynku. Dla tych, którzy kochają spać, jest to praca marzeń!

Kolejkowy zastępca

Wydawać by się mogło, że czasy „staczy” w kolejkach minęły wraz z końcem okresu PRL-u. Okazuje się jednak, że jest inaczej. Bo gdy na rynek wchodzi najbardziej prestiżowy model sportowych butów, smartfona czy książki, nie każdy ma siłę i ochotę, by stać wiele godzin w kilometrowych kolejkach. Ale przecież ktoś może go w tym zajęciu zastąpić, kasując za to niezłą sumkę! Cóż… chęć posiadania w obecnych czasach potrafi ogłupić.


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.