Bardzo nietypowe zawody

Mężczyzna z neseserem zmierza w kierunku pracy
foto: unsplash.com, Marten Bjork


Są takie zawody, które ludzkość zna od szeregu wieków. Są też takie które pojawiły się stosunkowo niedawno. Jednak jest i trzecia grupa zawodów. Są one na tyle innowacyjne i zaskakujące, że wiele osób w ogóle o nich nie słyszało. I z całą pewnością nie można uznać je za klasyczne czy mało oryginalne!

Tester kryminałów

Oczywiście jest to zajęcie na pewien czas, a nie stały etat, ale trzeba przyznać, że amatorów książek jest w stanie zachwycić. Testerów kryminałów wybierają prestiżowe wydawnictwa, chcąc sprawdzić, jaki będzie odbiór ich książek. Niekiedy tego typu zajęcie wiąże się z wyjazdami, osoba wybrana (z bardzo wielu chętnych) ma wówczas zapewnione zakwaterowanie w jakimś przytulnym miejscu i to tam może oddawać się lekturze. Dla moli książkowych to prawdziwy raj na Ziemi!

Zobacz koniecznie: Skandynawskie kryminały, które musisz przeczytać.

Tester tego, co luksusowe

Darmowe zaproszenie na rajską wyspę, testowanie najlepszych limuzyn, jachtów czy restauracji? Tak, jest takie zajęcie i są na świecie osoby, które się tym zajmują! Oczywiście aby dostać się na to stanowisko, spełnić trzeba szereg warunków. Pasja do podróżowania, znakomita znajomość angielskiego oraz dyskrecja – tego głównie wymaga się od kandydatów. A potem przez jakiś czas poczuć się oni mogą niczym wybrańcy.

Osoba leżąca w trumnie

Nie, to nie żart. Zakładom pogrzebowym zdarza się poszukiwać osób na to właśnie stanowisko. Praca jest stosunkowo prosta, należy przez kilka godzin dziennie leżeć bez ruchu, znajdując się na wystawie owego zakładu. Ciekawe, ale jednak nieco mrożące krew w żyłach, prawda?

Przytulacz

W Polsce chyba jeszcze takowego nie ma, jednak na Zachodzie jak najbardziej instytucja przytulacza jest znana. Co trzeba robić? Nic bardzo wymyślnego, bo płacą za przytulane drugiej osoby.

Tester łóżek

I kolejny raz w naszym zestawieniu mamy do czynienia z testowaniem. Tym razem chodzi o łóżka, a konkretnie o materace. Osoba zatrudniona musi po prostu spać i leżeć, potrafiąc doskonale ocenić wyprofilowanie owego materaca, jego wygodę i komfort wypoczynku. Dla tych, którzy kochają spać, jest to praca marzeń!

Kolejkowy zastępca

Wydawać by się mogło, że czasy „staczy” w kolejkach minęły wraz z końcem okresu PRL-u. Okazuje się jednak, że jest inaczej. Bo gdy na rynek wchodzi najbardziej prestiżowy model sportowych butów, smartfona czy książki, nie każdy ma siłę i ochotę, by stać wiele godzin w kilometrowych kolejkach. Ale przecież ktoś może go w tym zajęciu zastąpić, kasując za to niezłą sumkę! Cóż… chęć posiadania w obecnych czasach potrafi ogłupić.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Więcej inspiracji
nogi w marszu
Marsz – najbardziej niedoceniana aktywność fizyczna!