Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Kevin sam w domu ciekawostki.
Fot. Alsu Vershinina. Unsplash.com

Kevin sam w domu – ciekawostki o których nie miałeś pojęcia.

Kevin sam w domu to kultowa amerykańska komedia, bez której święta Bożego Narodzenia w Polsce nigdy nie byłby już takie same. Film zdobył w naszym kraju ogromną popularność i stał się świąteczną tradycją. Co roku przyciąga przed ekran kolejne pokolenia widzów, a jego popularność ciągle wzrasta. Oto kilka faktów i ciekawostek związanych z tą produkcją.

Kevin sam w domu – polska tradycja

Film po raz pierwszy wyemitowała telewizja Polsat w 2003 roku. Od tego czasu jest on systematycznie emitowany – co roku, w każde święta…. aż do tej pory.

Świąteczny klimat Home Alone

Home Alone, czyli Kevin sam w domu to film bezpośrednio związany z okresem świątecznym. Akcja to czy się w czasie Bożego Narodzenia, a wiele scen odnosi się do charakterystycznych elementów świątecznych.

Macaulay Culkin

Rola Kevina przyniosła Macaulayowi Culkinowi ogromną sławę. Jego charyzma i umiejętności aktorskie sprawiły, że stał się ikoną popkultury lat 90.

Kevin sam w domu – znane cytaty

„Home Alone” wprowadził do kultury popularnej wiele znanych cytatów, jak choćby słynne „Keep the change, ya filthy animal!”.

Czarno biały film

Czarno biały film „Angels with filthy souls”, którym inspiruje się Kevin aby obronić swój dom w rzeczywistości na prawdę nie istnieje. Scena została stworzona specjalnie na potrzeby „Kevin sam w domu”

Joe Pesci

Joe Pesci, aktor grający jednego z włamywaczy celowo unikał Macaulaya Culkina na planie, ponieważ chciał, aby Culkin myślał, że ten jest wredny i się go bał.

Filmowa matka Kevina

Catherine O’Hara – flilmowa matka Kevina ujawniła w 2014 roku, że Macaulay Culkin nadal nazywa ją „mamą”.

Dziewczyna Buzza ze zdjęcia

Zdjęcie dziewczyny Buzza, które Kevin znalazł, było zdjęciem chłopca upodobnionego do dziewczyny, ponieważ reżyser Chris Columbus uważał, że wyśmiewanie się z prawdziwej dziewczyny byłoby zbyt okrutne. Chłopiec ze zdjęcia był synem dyrektora artystycznego Dana Webstera.

Domek na drzewie

Domek na drzewie na podwórku Kevina nie był pierwotnie częścią posiadłości w której kręcono większość scen. Został zbudowany specjalnie na potrzeby filmu i zburzony po zakończeniu zdjęć.

Pułapka z ozdób choinkowych

Ozdoby, na które nadepnął filmowy włamywacz Marv były zrobione z cukierków.

Zdjęcie z plakatu Kevin sam w domu

Słynne zdjęcie z plakatu przerażonego Macaulaya Culkina, na którym trzyma dłonie na policzkach są nawiązaniem do znanego obrazu Edvarda Muncha „Krzyk”.

Tarantula

Tarantula, którą w jednej ze scen Kevin umieszcza na twarzy Marva była prawdziwa. Aktor zgodził się na to, ale pozwolił wykonać tylko jedno ujęcie. Aby nie przestraszyć pająka, Marv musiał udawać, że krzyczy, a głos został dodany później.

Reakcja Kevina na płyn po goleniu

Reakcja Kevina na nałożenie płynu po goleniu jest prawdopodobnie jedną z najbardziej znanych scen w filmie. Kultowa scena z Kevina była przypadkiem, ponieważ Culkin zagrał ją inaczej niż zasugerował mu reżyser.


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.