Najmodniejsze dziś kwiaty doniczkowe

Palma królewska
foto: unsplash.com, Scott Webb


Istnieją trendy w świecie mody, istnieją te w branży czytelniczej, filmowej, wyposażenia wnętrz… Okazuje się, że również w świecie roślin doniczkowych bardzo wyraźnie je widać. Te z nich, które były modne jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu, ustępują miejsca innym. Dziś coraz więcej osób hoduje w swoich domach egzemplarze, które nawet w środku miasta tworzą zieloną enklawę. Co jest aktualnie ma topie? Sprawdźmy!

Monstery

Monsterami polskie wnętrza stoją – tak, nie mamy co do tego nawet odrobiny wątpliwości! Te kwiaty o ciemnozielonych liściach nie dość, że bardzo stylowo prezentują się w przestrzeni, to dodatkowo również pochłaniają całe mnóstwo substancji szkodliwych krążących w powietrzu.

Liście monstery
foto: unsplash.com, Chris Lee

Pieniążek / pilea

Ten kwiat spotkać można dziś niezwykle często w polskich przestrzeniach domowych i nie tylko. Potoczną nazwę zawdzięcza specyficznemu kształtowi liści. Pieniążek słynie z tego, że wypuszcza wiele sadzonek, więc kiedy już urośnie do odpowiednich

Kwiat Pilea inaczej pieniążek
foto: unsplash.com, David Vázquez

Koniecznie przeczytaj: Dlaczego warto mieć w domu kwiaty?

Palma królewska

Ze względu na swoje pokaźne rozmiary jest idealnym rozwiązaniem do rozległego pokoju dziennego. Palma królewska zdecydowanie we wnętrzach…króluje, stając się ich kluczowym elementem dekoracyjnym. Dość łatwa w uprawie, zatem nadaje się nawet do tych gospodarstw domowych, których mieszkańcy nie są wytrawnymi hodowcami zielonych roślin doniczkowych.

Palma królewska
foto: unsplash.com, Scott Webb

Fikus lirolistny

Jeśli ktoś urządził swój dom czy mieszkanie w stylu skandynawskim, zdecydowanie powinien zaprosić tę właśnie roślinę do swoich przestrzeni. Fikus lirolistny to obecnie roślina bardzo modna, taka, która rośnie wręcz błyskawicznie.

Fikus Lirolistny
foto: unsplash.com, Mike Marquez

Wężownica

Jeśli ktoś chce zapewnić sobie odpowiednią dawkę tlenu przez całą dobę, pochodząca z kontynentu afrykańskiego wężownica okaże się być strzałem w dziesiątkę. Nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji, będąc jednocześnie rośliną bardzo stylowo prezentującą się w przestrzeni.

Kwiat doniczkowy wężownica, Sanseviera
Wężownica Sanseviera – foto: pixabay.com / Katerina Maglogianni

Anginka/ pelargonia pachnąca

Pięknie pachnąca anginka przeżywa dziś swój wielki renesans. Wiele osób pamięta ją zapewne z czasów dzieciństwa, kiedy to znajdowała dla siebie miejsce na parapetach. Obecne pokolenie trzydziestolatków wraca do niej z wielką chęcią, doceniając jej właściwości antybakteryjne i dobroczynny wpływ na samopoczucie.

Geranium, anginka
foto: pixabay.com, Kasjan Farbisz

Wilczomlecz palczasty

Wilczomlecz palczasty, zwany także ołówkowym, ma niezwykle oryginalny kształt liści, dlatego też ciekawie prezentuje się w przestrzeni. Warto jednak zaznaczyć, że sok z nich jest trujący, więc roślina musi być trzymana z dala od dzieci oraz zwierząt.

Wilczomlecz palczasty
foto: twojainspiracja.pl

Wilczomlecz trójżebrowy

Ten egzemplarz rośnie w tempie wręcz błyskawicznym, dlatego ci, którzy chcą mieć w przestrzeni duże kwiaty, powinni się na jego zakup zdecydować. Należy do niezwykle popularnych ostatnimi czasy sukulentów, które opanowały polskie domy i mieszkania (co kompletnie nas nie dziwi).

Wilczomlecz trójżebrowy
foto: twojainspiracja.pl

Skoro tu jesteś to pewnie zaciekawi Cię też nasz artykuł o najłatwiejszych w uprawie kwiatach domowych.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Więcej inspiracji
Czarny Staw na roztoczu
Dlaczego warto przyjechać na Roztocze?