Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Palma królewska modny kwiat doniczkowy
foto: unsplash.com, Scott Webb

Najmodniejsze dziś kwiaty doniczkowe

Istnieją trendy w świecie mody, istnieją te w branży czytelniczej, filmowej, wyposażenia wnętrz… Okazuje się, że również w świecie roślin doniczkowych bardzo wyraźnie je widać. Te z nich, które były modne jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu, ustępują miejsca innym. Dziś coraz więcej osób hoduje w swoich domach egzemplarze, które nawet w środku miasta tworzą zieloną enklawę. Co jest aktualnie ma topie? Jakie są obecnie najmodniejsze kwiaty doniczkowe? Sprawdźmy!

Monstery uchodzą ostatnimi czasy za najmodniejsze kwiaty doniczkowe.

Monsterami polskie wnętrza stoją – tak, nie mamy co do tego nawet odrobiny wątpliwości! Te kwiaty o ciemnozielonych liściach nie dość, że bardzo stylowo prezentują się w przestrzeni, to dodatkowo również pochłaniają całe mnóstwo substancji szkodliwych krążących w powietrzu.

Monstery to ostatnio najmodniejsze kwiaty doniczkowe
foto: unsplash.com, Chris Lee

Pieniążek / pilea również należy do modnych roślin doniczkowych.

Ten kwiat spotkać można dziś niezwykle często w polskich przestrzeniach domowych i nie tylko. Potoczną nazwę zawdzięcza specyficznemu kształtowi liści. Pieniążek słynie z tego, że wypuszcza wiele sadzonek, a kiedy już urośnie do odpowiednich rozmiarów jego pędy robią się zdrewniałe. Wtedy pilea wyglądem swoim przypomina małe drzewko.

Kwiat Pilea inaczej pieniążek
foto: unsplash.com, David Vázquez

Koniecznie przeczytaj: Dlaczego warto mieć w domu kwiaty?

Palma królewska – modna roślina do domu.

Ze względu na swoje pokaźne rozmiary jest idealnym rozwiązaniem do rozległego pokoju dziennego. Palma królewska zdecydowanie we wnętrzach…króluje, stając się ich kluczowym elementem dekoracyjnym. Dość łatwa w uprawie, zatem nadaje się nawet do tych gospodarstw domowych, których mieszkańcy nie są wytrawnymi hodowcami zielonych roślin doniczkowych.

Palma królewska modny kwiat doniczkowy
foto: unsplash.com, Scott Webb

Fikus lirolistny

Jeśli ktoś urządził swój dom czy mieszkanie w stylu skandynawskim, zdecydowanie powinien zaprosić tę właśnie roślinę do swoich przestrzeni. Fikus lirolistny to obecnie roślina bardzo modna, taka, która rośnie wręcz błyskawicznie.

Fikus Lirolistny
foto: unsplash.com, Mike Marquez

Najmodniejsze kwiaty doniczkowe – Wężownica

Jeśli ktoś chce zapewnić sobie odpowiednią dawkę tlenu przez całą dobę, pochodząca z kontynentu afrykańskiego wężownica okaże się być strzałem w dziesiątkę. Nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji, będąc jednocześnie rośliną bardzo stylowo prezentującą się w przestrzeni.

Kwiat doniczkowy wężownica, Sanseviera
Wężownica Sanseviera – foto: pixabay.com / Katerina Maglogianni

Anginka/ pelargonia pachnąca – modna roślina doniczkowa.

Pięknie pachnąca anginka przeżywa dziś swój wielki renesans. Wiele osób pamięta ją zapewne z czasów dzieciństwa, kiedy to znajdowała dla siebie miejsce na parapetach. Obecne pokolenie trzydziestolatków wraca do niej z wielką chęcią, doceniając jej właściwości antybakteryjne i dobroczynny wpływ na samopoczucie.

Geranium, anginka modna roślina doniczkowa o właściwościach leczniczych
foto: pixabay.com, Kasjan Farbisz

Wilczomlecz palczasty – najmodniejsze kwiaty doniczkowe.

Wilczomlecz palczasty, zwany także ołówkowym, ma niezwykle oryginalny kształt liści, dlatego też ciekawie prezentuje się w przestrzeni. Warto jednak zaznaczyć, że sok z nich jest trujący, więc roślina musi być trzymana z dala od dzieci oraz zwierząt.

Wilczomlecz palczasty - modna roślina domowa
foto: twojainspiracja.pl

Wilczomlecz trójżebrowy – modna roślina domowa.

Ten egzemplarz rośnie w tempie wręcz błyskawicznym, dlatego ci, którzy chcą mieć w przestrzeni duże kwiaty, powinni się na jego zakup zdecydować. Należy do niezwykle popularnych ostatnimi czasy sukulentów, które opanowały polskie domy i mieszkania (co kompletnie nas nie dziwi).

Wilczomlecz trójżebrowy należy do najmodniejszych roślin doniczkowych
foto: twojainspiracja.pl

Skoro tu jesteś to pewnie zaciekawi Cię też nasz artykuł o najłatwiejszych w uprawie kwiatach domowych.


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.