Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Weekendowe wycieczki po polsce. Widok na Ostrów Tumski
Widok na Ostrów Tumski. Fot. Anastasiia Chepinska. Unsplash.com

10 pomysłów na weekendowe wycieczki po Polsce.

Weekend to idealny czas na oderwanie się od codziennych problemów i odkrycie nowych miejsc. Aby móc zwiedzać nie trzeba wyjeżdżać do odległych krajów, bo Polska oferuje także wiele wspaniałych atrakcji i urokliwych krajobrazów. Niezależnie od tego czy wolisz spędzić czas na łonie przyrody czy w mieście, to z pewnością znajdziesz tutaj coś dla siebie. Gotowy na miłe wspomnienia? Oto nasze 10 pomysłów na weekendowe wycieczki po Polsce.

1. Kraków

Kraków uważany jest za jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Będąc tu musisz koniecznie zobaczyć Wawel. Odwiedź także Rynek Główny na którym znajduje się Kościół Mariacki oraz Sukiennice. Będąc na weekendowej wycieczce w Krakowie koniecznie spróbuj krakowskiego obwarzanka i kremówki papieskiej. Miasto te zapewnić Ci w weekend szereg niesamowitych atrakcji. Z pewnością warto tam się wybrać.

Kraków Rynek Główny
Fot. Lucas Albuquerque. Unsplash.com

2. Zakopane

Jeśli ciągnie Cię w góry to Zakopane będzie idealnym kierunkiem na weekendowy wyjazd. Polska stolica Tatr oferuje wiele możliwości wypoczynku. Czekają tutaj na Ciebie wędrówki górskimi szlakami, Krupówki na których spróbujesz regionalnych potraw i skocznia narciarska Wielka Krokiew, którą można zwiedzać i poczuć się przez chwilę jak Adam Małysz. Zimą za to możesz przeznaczyć weekendową wycieczkę na szusowaniu na stokach.

Zakopane. Weekendowe wycieczki po polsce
Fot. Alex Blokstra. Unsplash.com

3. Karpacz

Ciąg dalszy propozycji dla miłośnika gór. Karpacz to malownicza miejscowość położona u podnóży Karkonoszy. Stąd właśnie prowadzą szlaki na Śnieżkę (najwyższy szczyt w Karkonoszach). W Karpaczu znajdziesz też wiele innych ciekawych miejsc. Mowa tu o malowniczym wodospadzie Dzikim, świątyni Wang czy kultowym schronisku Samotnia.

Widok na śnieżkę. Weekend w polsce
Fot. Martyna Kosik. Unsplash.com

4. Wrocław

Jakieś 120km od Karpacza znajduje się Wrocław – miasto stu mostów. Będąc tam koniecznie odwiedź Rynek na którym znajduje się Ratusz i pręgierz. Odwiedzić także należy Ostrów Tumski. Warto też udać się do wrocławskiego zoo, a potem odwiedzić znajdującą się obok Halę Stulecia przed którą stoi 90 metrowa Iglica. Przy Hali Stulecia znajduje się także multimedialna fontanna, która przy świetle i dźwiękach muzyki tworzy niesamowity spektakl wizualny. We Wrocławiu znajdziesz także wiele muzeów, teatrów i klimatycznych restauracji. Miasto te znane jest również ze swoich krasnali, figurek które możemy napotkać w wielu zaskakujących miejscach.

Weekendowe wycieczki po polsce
Fot. Anastasiia Chepinska. Unsplash.com

5. Toruń

To miasto zachwyca nie tylko piernikami. Toruń może poszczycić się także wspaniałym Starym Miastem pełnym urokliwych zabytkowych kamieniczek. To także miasto Kopernika – należy więc bez wątpienia odwiedzić dom, w którym urodził się słynny astronom. Toruń ma także swoją krzywą wieżę, którą również warto obejrzeć. Godną uwagi jest też atrakcja „Bunkier Wisła” i „Dom Legend Toruńskich”. Oczywiście będąc tam na weekendowej wycieczce koniecznie odwiedź Muzeum Piernika.

Co zobaczyć w Toruniu? Z pewnością starówkę.
foto: pixabay.com, Waldemar Suchowiecki

6. Gdańsk

Weekend nad morzem Bałtyckim? Czemu nie! Ten spędzony w Gdańsku z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. To miasto oferuje szereg ciekawych atrakcji: Długi Targ, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Solidarności. Jeśli dołożyć do tego piękne plaże i cudowny urok nabrzeża to mamy gwarancję udanej wycieczki weekendowej. I to niezależnie od pogody.

Gdańsk - pomysł na weekendowe wycieczki po polsce
Fot. Martyna Kosik. Unsplash.com

7. Białowieża

Białowieża to unikatowe miejsce na skalę światową. Można tam znaleźć ostatni fragment pierwotnego lasu w którym spotkasz żubry. Na terenie Białowieży znajduje się Białowieski Park Narodowy po którym można spacerować wytyczonymi ścieżkami i delektować się pięknem dzikiej przyrody. Warto tam być!

Białowieża
Fot. Marek Piwnicki. Unsplash.com

8. Roztocze

Ten do niedawna nieco zapomniany obszar położony jest pomiędzy Podolem a Wyżyną Lubelską. Roztocze to idealne miejsce na weekendowy wypad dla miłośników rowerów, kajaków i pieszych wycieczek. Znajdują się tutaj malownicze szlaki piesze i rowerowe i ciekawe zabytki. Na przykład Cerkiew Zaśnięcia w Szczebrzeszynie, Cerkiew Unicka czy pałac w Narolu.

Czarny Staw na roztoczu
Foto: jozefbabij Pixabay

9. Bieszczady

Jeśli poszukujesz ciszy, spokoju i kontaktu z naturą to Bieszczady na weekendową wycieczkę są przeznaczone właśnie dla Ciebie. Bieszczady mają do zaoferowania na prawdę wiele. Malownicze Połoniny, rzeka San czy Tarnica – najwyższy szczyt Bieszczadów. Te rzeczy trzeba koniecznie zobaczyć. Będąc tam udaj się także do Soliny by zobaczyć monumentalną zaporę i jezioro Solińskie.

Bieszczady

10. Mazury

Ciszę i spokój mają do zaoferowania także Mazury. Jest to kraina jezior i malowniczych krajobrazów. Tutaj możesz popływać kajakiem, żaglówką lub po prostu pokontemplować nad brzegiem jeziora. Weekendową wycieczkę na Mazurach możesz także spędzić na szlakach pieszych i rowerowych. Jeśli szukasz wytchnienia jedź na Mazury!

Weekend w polsce. Mazury
Fot. Konrad Bączyk. Unsplash.com

Z pewnością uda Ci się zorganizować wspaniałe weekendowe wycieczki po Polsce niezależnie od tego czy masz ochotę na miejski zgiełk, czy ciszę i spokój spędzony na łonie natury. Udanego weekendu spędzonego w Polsce!


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.