Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Co zobaczyć w Toruniu? Z pewnością starówkę.
foto: pixabay.com, Waldemar Suchowiecki

To miasto zachwyca nie tylko piernikami, czyli co zobaczyć w Toruniu.

Smakiem toruńskich pierników zachwycają się wszyscy. Warto jednak wiedzieć, że to miasto prócz pysznych wypieków ma bardzo wiele do zaoferowania. Jeśli zatem planujesz całodzienny wypad weekendowy albo ten połączony z nocowaniem, wybierz Toruń, a nie zawiedziesz się! W takim razie co zobaczyć w Toruniu? Co takiego Cię tu spotka?

Żywe Muzeum Piernika

Póki co dalej pozostajemy w temacie pysznych, aromatycznych ciasteczek. W Toruniu bowiem znajduje się Żywe Muzeum Piernika, w którym można dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat wypiekania tego typu słodkości. To pierwsze tego typu w pełni interaktywne muzeum. Ale to jeszcze nie wszystko, bo po opowieściach przychodzi moment na warsztaty, czyli samodzielne robienie pierników. W muzeum można przenieść się do XVI-wiecznej piernikarni, by pod okiem Mistrza Piernikarskiego własnoręcznie wykonać tradycyjnego piernika To przednia zabawa dla małych i dużych!

Żywe Muzeum Piernika zostało uznane przez największy amerykański portal Huffington Post za jedno z 10 miejsc na świecie, które trzeba zobaczyć!

Adres: Żywe Muzeum Piernika, Rabiańska 9, 87-100 Toruń

Co zobaczyć w Toruniu? Bez wątpienia Stare Miasto

Musimy wspomnieć o Toruniu jako o całości, bo jest tak pełne urokliwych zaułków, zabytków, knajpek i odrestaurowanych kamieniczek, że dla wielu to zdecydowanie jedna z najpiękniejszych w Polsce starówek. Niektórzy dają jej nawet palmę pierwszeństwa. Dlaczego? Sami się przekonajcie!

Toruńska starówka wieczorową porą
foto: pixabay.com, Waldemar Suchowiecki

Dom Legend Toruńskich

Interaktywne muzeum i teatr w jednym? To możliwe tylko tutaj! Dom legend Toruńskich znajdujący się w piwnicy z czasów gotyckich jest niezwykłym miejscem, które z całą pewnością warto odwiedzić! Dzięki interaktywnemu spektaklowi będziecie mogli przenieść się do średniowiecza i skosztować przygód rozgrywanych w scenerii średniowiecznego Torunia. Pełni humoru animatorzy w średniowiecznych strojach nie tylko opowiedzą 6 legend ale zaangażują do tych opowieści wszystkich widzów. Narracja będzie pełna humoru, prowadzący wprawnie dobiorą uczestników do poszczególnych aktywności nie pozwalając ani na chwilę nudy. Przebieranie się, zabawy ruchowe, nieco strachu i dużo śmiechu – to wszystko złoży się na emocjonujące przeżycie.

Zabawy w domu legend Torunskich
Dom Legend Toruńskich. Fot: Andrzej Goiński

Adres: Dom legend Toruńskich, ul. Szeroka 35, 87 – 100 Toruń , Interaktywne spektakle codziennie o pełnych godzinach.

Krzywa Wieża

Czy żeby zobaczyć Krzywą Wieżę, musimy udać się aż do Pizy? Na szczęście nie, bo mamy swoją własną, toruńską. Krzywa Wieża to baszta wzniesiona w XIV wieku. Warto wejść na jej szczyt! Mówi się, że jest związana z osobą Mikołaja Kopernika. Mianowicie miała to być kara boska za rzekome bluźniercze odkrycie Kopernika.

Co zobaczyć w Toruniu? Krzywa wieża.
foto: pixabay.com, BadziolTV

Adres: Krzywa Wieża, ul, Pod Krzywą Wieżą 1, 87-100 Toruń

Co zobaczyć w Toruniu? Dom Kopernika

Skoro już o słynnym astronomie mowa, na pewno nie można nie odwiedzić domu, w którym prawdopodobnie przyszedł na świat Kopernik. W dwóch zabytkowych kamienicach, które należały do jego rodziny znajduje się muzeum, w którym zaprezentowano sylwetkę tego wielkiego człowieka oraz jego dokonania. A wszystko to w nowoczesnej odsłonie wykorzystując multimedia oraz interaktywność.

Co zobaczyć w Toruniu? Pomnik Mikołaja Kopernika.
foto: pixabay.com, Mateusz_foto

Adres: Dom Kopernika, Mikołaja Kopernika 15, 87-100 Toruń

Bunkier Wisła

Co zobaczyć w Toruniu aby wspomnienia pozostały na długi czas? Koniecznie „Bunkier Wisła”. Ta atrakcja to symulator nalotu na miasto. Animator wcielający się w dowódcę schronu dba o silne wrażenia zwiedzających ale też o ich bezpieczeństwo i dobry humor. Uczestnicy przeprowadzani są chłodnymi, ciemnymi korytarzami autentycznej szczeliny przeciwlotniczej przy dźwięku syren, wybuchów i silników bombowców! Dowódca dba o to by podczas symulowanego nalotu nikt nie stracił zimnej krwi. Uczestnicy wychodzą zwykle z miękkimi kolanami ale też szerokimi uśmiechami na twarzy. Budowanie napięcia i atmosfery pozwalającej zetknąć się z własnym strachem, czy też refleksją nad grozą wojny to specjalność pracowników tej atrakcji.

Symulacja nalotu lotniczego w Toruńskim Bunkrze Wisła
Bunkier Wisła. Fot: Andrzej Goiński

Adres: Bunkier-Wisła, Bulwar Filadelfijski 10, 87-100 Toruń. Czynne od połowy kwietnia do października, pokaz trwa 15 minut.

Co zobaczyć w Toruniu? Z pewnością knajpki, kawiarnie, restauracje

Jeśli chodzi o ofertę gastronomiczną Torunia, jest bardzo, bardzo bogata. Do knajpek zaprasza się tutaj zwiedzających na każdym kroku. I trzeba przyznać, że zdecydowanie jest w czym wybierać. Słynne lody u Lenkiewicza, osławiona naleśnikarnia Manekin, pierogarnie i nie tylko. A do tego Gospoda pod Modrym Fartuchem, która w opinii wielu jest najstarszą gospoda w naszym kraju. Smacznego zatem i miłego zwiedzania!


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.