Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Co robić gdy pada deszcz
Fot. Amin Hasan. Unsplash.com

Co robić gdy pada deszcz. Pomysły na spędzenie czasu gdy za oknem brzydko.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co robić gdy za oknem pada deszcz? Zamiast skupiać się na przygnębiającej aurze, warto spojrzeć na to z innej perspektywy. Deszcz może być pretekstem do oderwania się od codziennego zgiełku i zatopienia się w aktywnościach, które w słońcu mogłyby Ci umknąć. Sprawdź nasze pomysły na twórcze spędzenie czasu, aktywności relaksacyjne, sposoby na wzmacnianie relacji z rodziną i przyjaciółmi oraz wiele innych propozycji, które pozwolą ci czerpać radość z każdej kropli deszczu.

Czytanie książek

Gdy za oknem brzydko, to właśnie wtedy tworzy się idealna, magiczna atmosfera do czytania książek. Padający deszcz to świetny moment na to, by nakryć się kocem, zaparzyć sobie gorącą herbatę i wziąć do ręki ulubioną książkę. Dobrze jest mieć przygotowany jakiś tytuł w zanadrzu na taką okazję. Co można czytać gdy pada deszcz?

Dla smutasów przygotowaliśmy listę 8 książek na poprawę nastroju, a dla żądnych dreszczyku emocji listę 7 książek, które Cie przestraszą.

Oglądanie filmów i seriali

Co robić gdy pada deszcz? Oczywiście nadrobić zaległości w filmach i serialach. Deszczowa pogoda to idealny moment na długi wieczorny seans filmowy. Wtedy właśnie bardziej skupiamy się na tego typu aktywnościach. Co w takim razie obejrzeć, żeby poprawić sobie humor podczas deszczu?

Przygotowaliśmy listę amerykańskich komedii z lat 90-tych, które warto obejrzeć (nawet kolejny raz).

Granie w planszówki

Jeśli za oknem brzydko, a jest nas w domu większa gromadka to granie w gry planszowe będzie świetną okazją na to by spędzić ze sobą czas. Rodzina czy przyjaciele, większość z pewnością się ucieszy na myśl o wspólnej rozgrywce. Gry planszowe daje uczestnikom sporo przyjemności, a do tego buduje więzi z bliskimi. Jeśli nie możesz spotkać się osobiście, możesz zorganizować rozgrywkę online z przyjaciółmi.

Zobacz naszą listę 10 planszówek, które szybko się nie znudzą.

gra planszowa wsiąść do pociągu europa
fot. Cottonbro, pexels.com

Nauka nowych rzeczy

Gdy pada deszcz możesz wykorzystać ten czas do uczenia się nowych rzeczy. Może to być nauka języków, nauka gry na gitarze czy nauka gotowania specjalnych potraw. A gdy za oknem robi się brzydko coraz częściej (czyli jesienią), możesz wtedy zapisać się na specjalne kursy i poznawać nowe rzeczy i nowych ludzi. Pamiętaj, że warto wychodzić ze swojej strefy komfortu jak najczęściej. Przeczytaj dlaczego to robić i jak poszerzać swoją strefę komfortu na co dzień.

Relaks i medytacja

Wykorzystaj czas na to aby się zrelaksować, medytować lub po prostu cieszyć się spokojem deszczowego dnia. Jak to zrobić? Możesz na przykład posiedzieć w ciszy i pomedytować. Możesz także posłuchać muzyki relaksacyjnej albo przygotować sobie gorącą kąpiel. Czy te zajęcia nie brzmią idealnie gdy pada deszcz?

Domowe porządki

Czas gdy za oknem jest brzydko możesz także wykorzystać na coś produktywnego. Na czynność, na którą przeważnie trudno znaleźć czas. Mowa tu o domowych porządkach. Nie musi to być odkurzanie, czy mycie naczyń. Możesz za to poukładać zdjęcia w albumie, przejrzeć swoją szafę w celu pozbycia się nienoszonych już ubrań, albo przejrzeć i poukładać swoją biblioteczkę z książkami.

Planowanie wakacji

Co możesz robić gdy pada deszcz? Oczywiście zaplanować swoje najbliższe wakacje. Będzie to czas spędzony produktywnie i z pewnością poprawi Twój humor. Zaplanuj gdzie chcesz pojechać i co możesz tam zwiedzić. Z naszej strony polecamy odwiedzić Rzym.

Przeczytaj: Pierwszy raz w Rzymie! Podpowiadamy co trzeba zobaczyć!

Eksperymenty kulinarne

Gdy za oknem pada deszcz, warto wtedy przenieść się do kuchni i trochę poeksperymentować. Sprawdź jakie produkty masz w lodówce i postaraj się przyrządzić z nich jakąś nową potrawę. Jeśli podejdziesz do tego kreatywnie, to taki dzień może okazać się niezwykle ciekawy. Oczywiście pamiętaj, aby poczęstować stworzonym przez Ciebie posiłkiem rodzinę albo zaproszonych wcześniej gości. Nie zapomnij zapytać, czy potrawa była smaczna.

Jak spędzić walentynki? Na przykład przygotowując wspólnie kolację.
foto: unsplash.com, Alyson McPhee

Ćwiczenia

Jeśli pada deszcz i wyjście na powietrze nie jest zbyt dobrym pomysłem, możesz spędzić ten czas na wykonywaniu ćwiczeń. Wiele treningów możesz wykonywać w domu bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Deszczowa pogoda to dobry czas na to, aby zadbać o swoją kondycję fizyczną. Przed przystąpieniem do ćwiczeń pamiętaj o krótkiej rozgrzewce i o rozciąganiu.

Kawiarnia, restauracja

Jeśli jesteś w okolicy, gdzie znajdują się przytulne kawiarnie czy restauracje, możesz skorzystać z okazji i cieszyć się smacznym posiłkiem w przyjemnej atmosferze. Weź ze sobą rodzinę albo umów się tam ze znajomymi. Deszczowa pogoda nie oznacza wcale straconego czasu. Tylko nie zapomnij wziąć ze sobą parasola!

Odnowienie kontaktów

Odwiedź kogoś z kim dawno się nie widziałeś. Możesz także do tej osoby zadzwonić i zrobić jej tym niespodziankę. Niekiedy znajomości urywają się ze względu na chwilowy brak czasu. Z wiekiem przybywa obowiązków, ubywa za to przyjaciół. Może akurat wtedy gdy za oknem pada, a Ty nie masz pomysłu co ze sobą zrobić, warto odnowić stare znajomości.

Odwiedź też ciotkę, wuja, babcię czy dziadka. Szczególnie jeśli są to osoby samotne. Z pewnością zrobi im się milej, a Ty spędzisz swój czas produktywnie.

Lista rzeczy do zrobienia

Stwórz listę swoich celów, marzeń lub rzeczy do zrobienia w przyszłości. Deszczowa aura to dobry czas na robienie takich rzeczy. Pomyśl co chcesz osiągnąć w najbliższym czasie. Zapisz te cele i stwórz sobie harmonogram oraz plan działania.

Co robić gdy pada deszcz. Podsumowanie.

Pamiętaj, że deszczowy dzień wcale nie musi być dniem straconym. Gdy pada możesz spędzić czas kreatywnie i produktywnie. Ważne jest abyś dostosował aktywności do swoich zainteresowań i potrzeb. Deszczowa pogoda może być okazją do odkrywania nowych pasji, zgłębiania zainteresowań i spędzania czasu aktywnie. Zainspiruj się naszymi pomysłami i przekształć deszczowe dni w wyjątkowe okazje do czerpania radości z życia.


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.