Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
książki na poprawę nastroju
Fot. Joel Muniz. Unsplash.com

8 książek na poprawę nastroju.

Nie od dziś wiadomo, że niektóre książki mają na nas działanie wręcz terapeutyczne. Kiedy po nie sięgamy, na naszych twarzach pojawiają się uśmiechy od ucha do ucha. To dla nas jednocześnie znakomity relaks i sposób na to, by nasz nastrój znacznie się poprawił. Po takie lektury powinno się sięgać wtedy, kiedy za rogiem czai się chandra. Albo gdy nasz humor nie jest najlepszy, kiedy po prostu chcemy zaszyć się z książką pod kocem, dzierżąc w dłoni kubek ulubionej herbaty. Jakie książki na poprawę nastroju warto wtedy wybierać?

1. Smażone, zielone pomidory. Fanie Falg

Książki autorki są tak pełne niesamowitego ciepła, że działają na nasze dusze niczym balsam. Nic więc dziwnego, że kiedy chcemy, by nasz nastrój poszybował w górę, warto sięgnąć właśnie po te pozycje ze Smażonymi, zielonymi pomidorami na czele!

2. Różowe tabletki na uspokojenie. Krystyna Janda

Zbiór fantastycznych felietonów znanej autorki, spośród których każdy znajdzie dla siebie ten ulubiony. Janda pisze z humorem, z dużym dystansem do siebie, ale i ze sporą dawką autorefleksji. Warto zajrzeć do tej pozycji!

3. RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą. Wojciech Mann

Te świetny dziennikarz muzyczny cieszy się powszechną sympatią. Okazuje się, że bardzo ciekawie pisze. Książka wydawnictwa Znak poleca się wszystkim tym, którzy pragną poprawić sobie nastrój!

4. Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął. Jonas Jonasson

Niesamowita opowieść o zwyczajnych osobach, które nagle, jakimś dziwnym zrządzeniem losu, zostają wciągnięte w przedziwne historie. Co z tego wniknie? Koniecznie się dowiedzmy!

5. Duma i uprzedzenie. Jane Austen

Dawny świat z charakterystycznym humorem, ze specyficznym sposobem zwracania się do siebie, z ciekawymi postaciami bohaterów, które się po prostu uwielbia. Ta książka stanowi znakomite remedium na kiepski humor!

6. Jedz, módl się i kochaj. Elisabeth Gilbert

Każdy, kto chce dostać pozytywnego kopa i poczuć, jak dużo ma w sobie energii, powinien sięgnąć po tę niezwykłą, pełną uroku książkę. Poprawa humoru gwarantowana!

7. Mój mąż drwal. Anna Radziejewska

Opisane z niesamowitym humorem życie zwykłej-niezwykłej rodziny, której głową jest ojciec wykonujący zawód drwala. Idealna pozycja na długi jesienny wieczór i nie tylko!

8. Chichot losu. Hanka Lemańska

Bohaterka książki w środku nocy odbiera telefon…i wtedy jej dotychczasowe życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni! Koniecznie trzeba przeczytać tę urokliwą powieść!


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.