Najbardziej urokliwe miejsca w Skandynawii – Dania.

Ulica z jaskrawo kolorowymi kamieniczkami i i kanał Nyhavn w Kopenhadze.
Nyhavn. foto: unsplash.com, Nick Karvounis


Pisaliśmy już o Norwegii, prześwietlaliśmy także Szwecję. Tym razem na naszym celowniku znalazła się Dania, czyli najmniejsze państwo nordyckie, które słynie z klocków LEGO i… Hygge. Tak, to jedno z bardziej popularnych skojarzeń. Jednak zapewniamy, że kraj ten jest tak samo różnorodny jak inne skandynawski kraje. Co więc warto zobaczyć będąc na gościnnych występach w Danii?

Legoland

To miejsce musiało pojawić się na pierwszym miejscu, skoro klocki LEGO to jedno z najbardziej popularnych skojarzeń. Legoland Billund to najbardziej znany park rozrywki w Europie. Znajduje się w nim aż dziewięć krain tematycznych i ciężko skorzystać ze wszystkich atrakcji w ciągu jednego dnia. Dlatego na jego terenie znajdziemy również hotele i kompleks domków wypoczynkowych.

Legoland, miasteczko z portem wykonane z klocków lego
foto: pixabay.com, Jan Björck

Park rozrywki Tivoli

Tak! Dania może poszczycić się nie tylko Legolandem, ale również “Tivoli Gardens” – drugim najstarszym na świecie parkiem rozrywki, który mieści się w Kopenhadze. Ogrody Tivoli powstały w 1843 roku. Na terenie tego parku rozrywki znajdują się między innymi: drewniany rollercoaster z 1914 roku, liczne karuzele, akwarium, restauracje, a to wszystko w centrum przepięknego ogrodu.

Park rozrywki "Tivoli Gardens" w Kopenhadze
foto: unsplash.com, David Romualdo

Duńskie plaże

Gdy mamy już dosyć zgiełku i głośnej zabawy, to możemy wybrać się na którąś z Duńskich plaż. Polecamy te na wyspie Rømø – są one tak szerokie, że wjeżdża się na nie samochodami! Gdy nacieszymy się niesamowitymi widokami ogromnych ilości piasku i morza, możemy rozpocząć eksplorację wyspy, która skrywa wiele ciekawych tajemnic.

Plaża z samochodami na dunskiej wyspie Romo
Plaża na wyspie Rømø. foto: unsplash.com, Ellieelien

Zamki i pałace

Dania może poszczycić się wieloma zamkami, pałacami i dworami. Niektóre z nich są do dziś użytkowane przez duńską arystokrację, część z nich została przerobiona na hotele, a niektóre z tych budowli pozostały w rękach państwa Duńskiego i są udostępnione do zwiedzania. Jednym z ciekawszych obiektów jest zamek Kronborg znajdujący się w duńskim mieście Helsingør. Ta budowla została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zamek Kronborg w Danii
Zamek Kronborg. foto: unsplash.com, Jens Herrndorff

Nyhavn

Nyhavn to ulica i kanał wodny znajdujące się w Kopenhadze. Jest to jeden z piękniejszych fragmentów tego miasta. Wzdłuż portu rozciągają się kolorowe kamieniczki, w których na samym dole usytuowane są przeróżne restauracyjki. Można tam zjeść, napić się czegoś i odpocząć.

Ulica z jaskrawo kolorowymi kamieniczkami i i kanał Nyhavn w Kopenhadze.
Nyhavn. foto: unsplash.com, Nick Karvounis

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Więcej inspiracji
Czerwona i żółte papryczki
Korzyści z ogródka warzywnego na balkonie.