Najbardziej urokliwe miejsca w Skandynawii – Dania.

Atrakcje turystyczne Danii. Ulica z jaskrawo kolorowymi kamieniczkami i i kanał Nyhavn w Kopenhadze.
Nyhavn. foto: unsplash.com, Nick Karvounis


Pisaliśmy już o Norwegii, prześwietlaliśmy także Szwecję. Tym razem na naszym celowniku znalazła się Dania, czyli najmniejsze państwo nordyckie, które słynie z klocków LEGO i… Hygge. Tak, to jedno z bardziej popularnych skojarzeń. Jednak zapewniamy, że kraj ten jest tak samo różnorodny jak inne skandynawski kraje. Jakie więc atrakcje turystyczne Danii należy zobaczyć? Czego nie przegapić będąc na gościnnych występach w tym kraju?

Legoland Billund – tam trzeba pojechać.

To miejsce musiało pojawić się na pierwszym miejscu, skoro klocki LEGO to jedno z najbardziej popularnych skojarzeń. Legoland Billund to najbardziej znany park rozrywki w Europie. Znajduje się w nim aż dziewięć krain tematycznych i ciężko skorzystać ze wszystkich atrakcji w ciągu jednego dnia. Dlatego na jego terenie znajdziemy również hotele i kompleks domków wypoczynkowych.

Atrakcje turystyczne Danii - Legoland
foto: pixabay.com, Jan Björck

Park rozrywki Tivoli – ogród i park rozrywki.

Tak! Dania może poszczycić się nie tylko Legolandem, ale również “Tivoli Gardens” – drugim najstarszym na świecie parkiem rozrywki, który mieści się w Kopenhadze. Ogrody Tivoli powstały w 1843 roku. Na terenie tego parku rozrywki znajdują się między innymi: drewniany rollercoaster z 1914 roku, liczne karuzele, akwarium, restauracje, a to wszystko w centrum przepięknego ogrodu.

Atrakcje turystyczne Danii. Park rozrywki "Tivoli Gardens" w Kopenhadze
foto: unsplash.com, David Romualdo

Plaże to niezapomniane atrakcje turystyczne Danii.

Gdy mamy już dosyć zgiełku i głośnej zabawy, to możemy wybrać się na którąś z Duńskich plaż. Polecamy te na wyspie Rømø – są one tak szerokie, że wjeżdża się na nie samochodami! Gdy nacieszymy się niesamowitymi widokami ogromnych ilości piasku i morza, możemy rozpocząć eksplorację wyspy, która skrywa wiele ciekawych tajemnic.

Atrakcje turystyczne Danii. Plaża z samochodami na dunskiej wyspie Romo
Plaża na wyspie Rømø. foto: unsplash.com, Ellieelien

Zamki i pałace – atrakcje turystyczne Danii, które warto zwiedzić.

Dania może poszczycić się wieloma zamkami, pałacami i dworami. Niektóre z nich są do dziś użytkowane przez duńską arystokrację, część z nich została przerobiona na hotele, a niektóre z tych budowli pozostały w rękach państwa Duńskiego i są udostępnione do zwiedzania. Jednym z ciekawszych obiektów jest zamek Kronborg znajdujący się w duńskim mieście Helsingør. Ta budowla została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Atrakcje turystyczne Danii. Zamek Kronborg w Danii
Zamek Kronborg. foto: unsplash.com, Jens Herrndorff

Nyhavn – ulica i kanał wodny w Kopenhadze.

Nyhavn to ulica i kanał wodny znajdujące się w Kopenhadze. Jest to jeden z piękniejszych fragmentów tego miasta. Wzdłuż portu rozciągają się kolorowe kamieniczki, w których na samym dole usytuowane są przeróżne restauracyjki. Można tam zjeść, napić się czegoś i odpocząć.

Atrakcje turystyczne Danii. Ulica z jaskrawo kolorowymi kamieniczkami i i kanał Nyhavn w Kopenhadze.
Nyhavn. foto: unsplash.com, Nick Karvounis

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Więcej inspiracji
muzyka relaksacyjna
Muzyka relaksacyjna. To działa!
Cześć!Dzięki, że tu jesteś.

Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz.