Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Słynna skała Trolltunga w Norwegii. Język trolla.
Trolltung, czyli język Trolla. Foto: unsplash.com / Benjamin Davies

Najbardziej urokliwe miejsca w Skandynawii. Norwegia.

Coraz częściej kierujemy się w strony chłodne, o surowym klimacie, mające odmienną od naszej kulturę, aby spędzać wakacje, ferie czy długie weekendy. Tak, Skandynawia to nie tylko kryminały. Z roku na rok staje się ona coraz bardziej popularna, wypierając z piedestału wiele egzotycznych destynacji. Jest w krajach wchodzących w jej skład (do których sami mieszkańcy zaliczają jedynie Danię, Szwecję, Norwegię, zaś pozostali niekiedy także Finlandię) bardzo wiele urokliwych, pięknych zakątków, z których przywozi się nie tylko wspaniałe wspomnienia, ale i tysiące cudownych zdjęć. Co warto zwiedzić, kiedy już udamy się w skandynawskie rejony? Oto najważniejsze atrakcje Norwegii.

Atrakcje Norwegii – Lofoty.

To innymi słowy nieduże wyspy, na których obserwować można charakterystyczne czerwone domki. Ten archipelag na Morzu Norweskim spodoba się każdemu wielbicielowi surowości skandynawskich zakątków. Lofoty oferują na prawdę sporo: piesze wędrówki, nurkowanie, łowienie ryb, narty. Do tego od maja do lipca można delektować się spektakularnym zjawiskiem dnia polarnego. Za to od września do kwietnia możemy podziwiać zorze polarne.

Atrakcje Norwegii - wyspy Lofoty
Lofoty, Norwegia. Foto: unsplash.com / Dan Magatti

Park Narodowy Jostedalsbreen należy do najciekawszych atrakcji w Norwegii.

Oto park narodowy w Norwegii na którego terenie znajduje się największy z norweskich lodowców, położony w dolinie Jostedal. Co jeszcze tutaj zobaczymy? Zarówno majestatyczne fiordy, jak i urokliwe lasy oraz sporo tradycyjnych farm. Każdy fan aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu powinien być zachwycony! Te tereny to niezapomniane widoki i wspomnienia na całe życie. Park Narodowy Jostedalsbreen należy do atrakcji Norwegii, których nie warto pomijać w swoich planach.

ATrakcje Norwegii - Park Narodowy Jostedalsbreen
Park Krajobrazowy Jostedalsbreen. Foto: pixabay.com / Nature-Pix

Atrakcje Norwegii – Droga trolli

Jeżeli ktoś lubi ekstremalny sposób jazdy samochodem, nie mógł lepiej trafić. Jest to bowiem system jednych z najbardziej stromych dróg w Europie. Na śmiałków czeka aż 11 serpentyn. Droga jest otwarta zazwyczaj od maja do października. Podróż tą trasą to z pewnością niezapomniane atrakcje. Spora dawka adrenaliny gwarantowana!

Ciekawostka: Na trasie znajduje się prawdopodobnie jedyny na świecie znak drogowy ostrzegający przed Trollami.

Droga Trolli - atrakcje Norwegii
Droga Trolli w Norwegii. Foto: unsplash.com / Ivars Utināns

Język trolla – najpiękniejsze miejsca w Norwegii.

Wyjątkowa skała Trolltunga, czyli język Trolla znajduje się na terenie Norwegii. Gdy zrobi się z odpowiedniej odległości zdjęcie osobie, która na niej stoi, ma się jedno z najlepszych ujęć w życiu. Jest jednak jeden minus. Aby móc zrobić sobie tam pamiątkową fotografię, trzeba najpierw pokonać ponad 23 kilometrową trasę przebiegającą przez góry. Ale zdecydowanie warto! To kolejna z atrakcji w tym kraju, którą trzeba zobaczyć na własne oczy!

Słynna skała Trolltunga w Norwegii. Język trolla.
Trolltung, czyli język Trolla. Foto: unsplash.com / Benjamin Davies

Atrakcje turystyczne w Norwegii – Pulpit Rock

Kolejna z norweskich skał, która zachwyca. Jedno z bardziej widowiskowych miejsc w kraju, odwiedzane przez turystów coraz tłumniej. Ten klif o płaskiej powierzchni ma długość i szerokość równe 25 metrów, jest więc niezwykłym dziełem Matki Natury!

Skały pulpit rock należą do jednych z wielu wspaniałych atrakcji Norwegii
Pulpit Rock. Foto: unsplash.com / Erwin Doorn

Co warto zobaczyć w Oslo?

Odwiedzając Norwegię koniecznie trzeba zwiedzić jej stolicę, czyli Oslo. Oferuje ono sporo atrakcji turystycznych. Zaliczyć do nich można Muzeum Ekspedycji Polarnych Fram. Najważniejszym eksponatem muzeum jest autentyczny statek polarny Fram – najmocniejszy statek z drewna jaki kiedykolwiek został wybudowany. Jeśli jesteśmy już przy muzeach to warto też odwiedzić muzeum łodzi Wikingów oraz muzeum Kon-Tiki. Oczywiście Oslo to nie tylko muzea. Warto zobaczyć również Ratusz Miejski, Pałac Królewski czy Twierdzę Oscarsborg z której rozpościera się widok na skocznię narciarską Holmenkollbakken. Warto zwiedzić także tamtejszą Operę oraz odwiedzić Fjordy jeśli już będziemy chcieli odpocząć od zgiełku miasta.

Co warto zobaczyć w Oslo? Chociażby Operę.
fot; Arvid Malde, unsplash.com

Czy to wszystkie atrakcje Norwegii?

Oczywiście, że nie! To tylko jedne z ciekawszych miejsc w Norwegii, ale uwierzcie, że jest ich dużo więcej. Norwegia zachwyca przepięknymi krajobrazami i niezwykłością. A to dopiero początek, bo Skandynawia ma do zaoferowania jeszcze więcej…


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.