Najbardziej urokliwe miejsca w Skandynawii. Norwegia.

Słynna skała Trolltung w Norwegii. Język trolla.
Trolltung, czyli język Trolla. Foto: unsplash.com / Benjamin Davies


Coraz częściej kierujemy się w strony chłodne, o surowym klimacie, mające odmienną od naszej kulturę, aby spędzać wakacje, ferie czy długie weekendy. Tak, Skandynawia to nie tylko kryminały. Z roku na rok staje się ona coraz bardziej popularna, wypierając z piedestału wiele egzotycznych destynacji. Jest w krajach wchodzących w jej skład (do których sami mieszkańcy zaliczają jedynie Danię, Szwecję, Norwegię, zaś pozostali niekiedy także Finlandię) bardzo wiele urokliwych, pięknych zakątków, z których przywozi się nie tylko wspaniałe wspomnienia, ale i tysiące cudownych zdjęć. Co warto zwiedzić, kiedy już udamy się w skandynawskie rejony?

Lofoty

To innymi słowy nieduże wyspy, na których obserwować można charakterystyczne czerwone domki. Ten archipelag na Morzu Norweskim spodoba się każdemu wielbicielowi surowości skandynawskich zakątków. Lofoty oferują na prawdę sporo: piesze wędrówki, nurkowanie, łowienie ryb, narty. Do tego od maja do lipca można delektować się spektakularnym zjawiskiem dnia polarnego. Za to od września do kwietnia możemy podziwiać zorze polarne.

Lofoty, Norwegia. Foto: unsplash.com / Dan Magatti

Jostedalsbreen

Oto największy z norweskich lodowców, położony jest w dolinie Jostedal. Co tutaj zobaczymy? Zarówno majestatyczne fiordy, jak i urokliwe lasy oraz sporo tradycyjnych farm. Każdy fan aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu powinien być zachwycony! Te tereny to niezapomniane widoki i wspomnienia na całe życie.

Park Krajobrazowy Jostedalsbreen. Foto: pixabay.com / Nature-Pix

Droga trolli

Jeżeli ktoś lubi ekstremalny sposób jazdy samochodem, nie mógł lepiej trafić. Jest to bowiem system jednych z najbardziej stromych dróg w Europie. Na śmiałków czeka aż 11 serpentyn. Droga jest otwarta zazwyczaj od maja do października. Spora dawka adrenaliny gwarantowana!

Ciekawostka: Na trasie znajduje się prawdopodobnie jedyny na świecie znak drogowy ostrzegający przed Trollami.

Droga Trolli w Norwegii. Foto: unsplash.com / Ivars Utināns

Język trolla

Wyjątkowa skała Trolltung, czyli język Trolla znajduje się na terenie Norwegii. Gdy zrobi się z odpowiedniej odległości zdjęcie osobie, która na niej stoi, ma się jedno z najlepszych ujęć w życiu. Jest jednak jeden minus. Aby móc zrobić sobie tam pamiątkową fotografię, trzeba najpierw pokonać ponad 23 kilometrową trasę przebiegającą przez góry. Ale zdecydowanie warto!

Trolltung, czyli język Trolla. Foto: unsplash.com / Benjamin Davies

Pulpit Rock

Kolejna z norweskich skał, która zachwyca. Jedno z bardziej widowiskowych miejsc w kraju, odwiedzane przez turystów coraz tłumniej. Ten klif o płaskiej powierzchni ma długość i szerokość równe 25 metrów, jest więc niezwykłym dziełem Matki Natury!

Pulpit Rock. Foto: unsplash.com / Erwin Doorn

To jedne z najciekawszych miejsc w Norwegii, ale uwierzcie, że jest ich dużo więcej. Norwegia zachwyca przepięknymi krajobrazami i niezwykłością. A to dopiero początek, bo Skandynawia ma do zaoferowania jeszcze więcej…

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Więcej inspiracji
Słoik szczęścia
Stwórz w tym roku własny słoik szczęścia!