Najbardziej urokliwe miejsca w Skandynawii – Szwecja

Gotlandia, Szwecja
Gotlandia. Foto: unsplash.com, Carl Nenzen Loven


Polacy coraz bardziej rozsmakowali się w tym wszystkim, co skandynawskie. Uwielbiamy prostotę wnętrz urządzonych w tym właśnie klimacie, cenimy trzymające w napięciu thrillery i tamtejszy design. No i coraz częściej odwiedzamy naszych północnych sąsiadów, obserwując różnice kulturowe pomiędzy naszymi narodami, poznając nowe smaki, miejsca i ludzi. Dziś zapraszamy na małą podróż po Szwecji. Co ciekawego zobaczymy w tym kraju?

Falkenberg

W tym pełnym kontrastów kraju koniecznie odwiedźmy miasto Falkenberg. Jest niezwykle urokliwe i odwiedzane przez rzesze turystów. Na pewno zachwyci zapalonych fanów wędkowania (łososi i pstrągów zdecydowanie tu nie brakuje), ale nie tylko. Również miłośnicy zabytków będą ukontentowani, gdy się tu znajdą. To bowiem okazja, by zobaczyć piękną starówkę i zrobić mnóstwo udanych zdjęć na pamiątkę.

Uppsala

To popularne szwedzkie miasto z pewnością zasługuje na uwagę wszystkich tych, którzy wprost uwielbiają atrakcje typowo przyrodnicze i historię zarazem. Można tu bowiem zobaczyć bardzo ciekawą ekspozycję kamieni runicznych, zachwycić się roślinnością ogrodu botanicznego, obejrzeć piękną gotycką katedrę…Ale na tym nie koniec! Miłośnicy kultowego serialu Wikingowie na pewno będą chcieli zwiedzić dawną osadę tego walecznego ludu. Nie zapomniano też o atrakcjach dla najmłodszych, Dom Filonka Bezogonka zachwyci ich bez dwóch zdań!

Widok na katedrę protestancką w mieście Uppsala
Katedra w mieście Uppsala. Foto: unsplash.com, Oscar Ekholm

Sztokholm

Być w Szwecji i nie zobaczyć jej stolicy to tak, jak gdyby nie zjeść piernika, zwiedzając Toruń. A Sztokholm naprawdę ma sporo do zaoferowania turystom! Warto udać się pod pałac królewski i obejrzeć siedzibę szwedzkiego parlamentu. Na pewno jednym z punktów wycieczki powinno stać się Muzeum Vasa, a także świetnie zachowany skansen. Klimatyczna dzielnica robotnicza Slutne, choć często niedoceniana, również zasługuje na uwagę!

Panorama Sztokholmu
Sztokholm. Foto: unsplash.com, Yoko Correia

Kopalnia miedzi w Falun (Wielki Szyb)

Warto wiedzieć, że kopalni w Szwecji nie brakuje. Miłośnicy podziemnego zwiedzania będą zatem zachwyceni, kiedy znajdą się w tym pięknym kraju. Szczególnie polecanym punktem jest kopalnia miedzi w Falun, która w 2001 roku została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO.

Gotlandia

Ta niezwykła wyspa z pewnością uwiedzie wszystkich fanów rowerowych wycieczek. Można tutaj bowiem poruszać się jednośladami właściwie wszędzie, zachwycając się pięknymi widokami. Nie na darmo Wikingowie uważali, że Gotlandia to miejsce magiczne. Warto sprawdzić, czym jeszcze zaskakuje!

Gotlandia, Szwecja
Gotlandia. Foto: unsplash.com, Carl Nenzen Loven

To tylko kilka najważniejszych naszym zdaniem miejsc, które warto odwiedzić w Szwecji. Uwierzcie, że jest ich znacznie więcej. Szwecja jest magiczna, piękna i charakteryzuje się niezwykłą różnorodnością. W końcu to część niesamowitej Skandynawii.

Zobacz też w tym cyklu najbardziej urokliwe miejsca w Norwegii.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Więcej inspiracji
przybory do robienia kosmetyków
Naturalne kosmetyki, które z łatwością zrobisz samodzielnie!