Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Co zobaczyć w Szwecji? Gotlandię uważaną przez Wikingów za miejsce magiczne.
Gotlandia. Foto: unsplash.com, Carl Nenzen Loven

Najbardziej urokliwe miejsca w Skandynawii – Szwecja

Dziś zapraszamy na małą podróż po Szwecji. Polacy coraz bardziej rozsmakowali się w tym wszystkim, co skandynawskie. Uwielbiamy prostotę wnętrz urządzonych w tym właśnie klimacie, cenimy trzymające w napięciu thrillery i tamtejszy design. No i coraz częściej odwiedzamy naszych północnych sąsiadów, obserwując różnice kulturowe pomiędzy naszymi narodami, poznając nowe smaki, miejsca i ludzi. Jakie ciekawe rzeczy zobaczymy w tym kraju? Co warto zwiedzić w Szwecji? Odpowiadamy.

Co warto zwiedzić w Szwecji? Miasto Falkenberg.

W tym pełnym kontrastów kraju koniecznie odwiedźmy miasto Falkenberg. Jest niezwykle urokliwe i odwiedzane przez rzesze turystów. Na pewno zachwyci zapalonych fanów wędkowania (łososi i pstrągów zdecydowanie tu nie brakuje), ale nie tylko. Również miłośnicy zabytków będą ukontentowani, gdy się tu znajdą. To bowiem okazja, by zobaczyć piękną starówkę i zrobić mnóstwo udanych zdjęć na pamiątkę.

Szwecja – co zwiedzić? Miasto Uppsala

To popularne szwedzkie miasto z pewnością zasługuje na uwagę wszystkich tych, którzy wprost uwielbiają atrakcje typowo przyrodnicze i historię zarazem. Można tu bowiem zobaczyć bardzo ciekawą ekspozycję kamieni runicznych, zachwycić się roślinnością ogrodu botanicznego, obejrzeć piękną gotycką katedrę…Ale na tym nie koniec! Miłośnicy kultowego serialu Wikingowie na pewno będą chcieli zwiedzić dawną osadę tego walecznego ludu. Nie zapomniano też o atrakcjach dla najmłodszych, Dom Filonka Bezogonka zachwyci ich bez dwóch zdań!

Co warto zwiedzić w Szwecji? Na pewnoa katedrę protestancką w mieście Uppsala
Katedra w mieście Uppsala. Foto: unsplash.com, Oscar Ekholm

Czy warto zwiedzić Sztokholm?

Być w Szwecji i nie zobaczyć jej stolicy to tak, jak gdyby nie zjeść piernika, zwiedzając Toruń. A Sztokholm naprawdę ma sporo do zaoferowania turystom! Warto udać się pod pałac królewski i obejrzeć siedzibę szwedzkiego parlamentu. Na pewno jednym z punktów wycieczki powinno stać się Muzeum Vasa z najpiękniej zachowanym na świecie XVII wiecznym okrętem. Prawdziwe dzieło sztuki. Koniecznie należy też zwiedzić świetnie zachowany skansen ulokowane na wyspie Djurgården w Sztokholmie. Klimatyczna dzielnica robotnicza Slutne, choć często niedoceniana, również zasługuje na uwagę!

Panorama Sztokholmu
Sztokholm. Foto: unsplash.com, Yoko Correia

Co jeszcze zobaczyć będąc w Szwecji? Kopalnia miedzi w Falun (Wielki Szyb)

Warto wiedzieć, że kopalni w Szwecji nie brakuje. Miłośnicy podziemnego zwiedzania będą zatem zachwyceni, kiedy znajdą się w tym pięknym kraju. Szczególnie polecanym punktem jest kopalnia miedzi w Falun, która w 2001 roku została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO.

Co warto zwiedzić w Szwecji? Oczywiście wyspę Gotlandia.

Ta niezwykła wyspa z pewnością uwiedzie wszystkich fanów rowerowych wycieczek. Można tutaj bowiem poruszać się jednośladami właściwie wszędzie, zachwycając się pięknymi widokami. Nie na darmo Wikingowie uważali, że Gotlandia to miejsce magiczne. Warto sprawdzić, czym jeszcze zaskakuje!

Co zobaczyć w Szwecji? Gotlandię uważaną przez Wikingów za miejsce magiczne.
Gotlandia. Foto: unsplash.com, Carl Nenzen Loven

To tylko kilka najważniejszych naszym zdaniem miejsc, które warto odwiedzić w Szwecji. Uwierzcie, że jest ich znacznie więcej. Szwecja jest magiczna, piękna i charakteryzuje się niezwykłą różnorodnością. W końcu to część niesamowitej Skandynawii.

Zobacz też w tym cyklu najbardziej urokliwe miejsca w Norwegii.


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.