Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Elektromobilność raport
Fot. Maxim Hopman. Unsplash.com

Raport Polish EV Outlook. Czy samochody elektryczne będą dominowały na polskich drogach do 2025 roku?

Materiał partnera

Według najnowszego raportu Polish EV Outlook, przyszłość motoryzacji w Polsce obiecuje dynamiczny wzrost sprzedaży samochodów elektrycznych. W ciągu trzech lat udział elektryków na polskim rynku wzrośnie do 14,5%.

Raport Polish EV Outlook o samochodach elektrycznych

Według raportu, do roku 2025, co siódmy samochód sprzedawany w naszym kraju może być pojazdem elektrycznym. Wynika to rosnącej świadomości ekologicznej oraz wzrostu dostępności i atrakcyjności samochodów elektrycznych na polskim rynku. Co więcej, w ostatnich latach Polska zanotowała znaczny wzrost infrastruktury ładowania, a nawet wprowadziła różnorodne wsparcia dla elektrycznej mobilności.

Elektromobilność w Polsce

Obecnie elektromobilność nadal jest skoncentrowana na największych miastach. Według badań Polish EV Outlook 2022 – 22,9% samochodów elektrycznych zanotowano w Warszawie.

Coraz większa popularność elektryków w kraju skłania do przemyśleń, że tendencja do ich kupowania będzie się utrzymywać przez najbliższe lata, co przyspieszy przejście na ekologiczny model transportu.

W raporcie można również znaleźć informacje na temat korzyści wynikających z zakupu pojazdów elektrycznych w naszym kraju. Są to m.in. zmniejszenie zanieczyszczenia w miastach, mniejsza zależność od paliw kopalnych, czy redukcja emisji dwutlenku węgla. To jednak tylko niektóre z pozytywnych aspektów elektromobilności.

Warto również dodać, że rosnąca popularność elektryków w Polsce spowodowana jest rozwojem technologii baterii, które zapewniają większy zasięg i skracają czas ładowania.

Czy warto przejść na elektromobilność?

Przejście na elektryczny samochód to nie tylko kwestia ekologii, ale także ekonomii. Pojazdy elektryczne to niższe koszta eksploatacji – energia elektryczna jest tańsza niż paliwo. Co więcej, rząd i lokalne władze proponują najróżniejsze ulgi podatkowe czy też dotacje, co ma na celu zachęcić ludzi do zakupu elektryka. Przewiduje się, że kolejne lata to coraz większa liczba samochodów elektrycznych na polskich drogach.

Jakie są najpopularniejsze modele elektryczne?

Na podstawie raportu Polish EV Outlook 2022,  mamy do wyboru 89 modeli samochodów całkowicie elektrycznych, w tym 68 z nich to auta osobowe, a 21 – dostawcze. Co więcej, mamy również możliwość wybrać jedną ze 107 hybryd typu plug-in. Do najpopularniejszych marek BEV w Polsce zalicza się Nissana, BMW i Teslę, natomiast w segmencie PHEV – Mercedes-Benz, Volvo i BMW.

Jak będzie wyglądać przyszłość samochodów elektrycznych w Polsce?

Raport Polish EV Outlook 2022 znajduje w sobie trzy różne wersje rozwoju rynków aut elektrycznych, w wariantach zakładających brak, kontynuację bądź znaczne rozszerzenie wsparcia sektora elektromobilności w Polsce.

Interesuje Cię zakup samochodu elektrycznego? Odwiedź salon MB Motors!

MB Motors to Autoryzowany Dealer Mercedes-Benz z oddziałami w Poznaniu, Piasecznie i Jankach koło Warszawy. Doświadczony zespół doradczy pracujący w każdym z salonów pomoże wybrać Ci najlepszego elektryka dla Ciebie!


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.