Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Amerykańskie komedie, które warto obejrzeć drugi raz
fot. lan deng. Unsplash.com

Amerykańskie komedie lat 90-tych, które warto obejrzeć (nawet kolejny raz).

Czy zdarza Ci się, że masz ochotę na dobrą komedię, ale humor zawarty w większości najnowszych produkcji za bardzo do Ciebie nie przemawia? Wtedy warto cofnąć się do lat 90-tych i obejrzeć, którąś z amerykańskich komedii nawet kolejny raz! Gwarantujemy, że ponadczasowy, wyrafinowany humor z pewnością sprawi, że na twojej twarzy zagości uśmiech. Które amerykańskie komedie z  lat 90-tych warto obejrzeć? Zaczynamy nasz przegląd!

Forrest Gump

Znakomity film, który powstał na podstawie tak samo znakomitej książki Winstona Grooma. Forrest Gump to mądra i głęboka komedia, która ukazuje to co jest w życiu najważniejsze. Nie pieniądze, rzeczy materialne, a relacje międzyludzkie. Jeśli nie oglądałeś to jest to pozycja obowiązkowa. Jeśli oglądałeś zawsze warto wrócić do tego filmu!

Truman Show

Gdybyśmy mieli streścić ten film w jednym zdaniu napisalibyśmy: “Wielki Brat jest pod wrażeniem”. Komedia, dramat z Jimem Carreyem o niejakim Trumanie Burbanku, który przez całe swoje życie bierze nieświadomy udział w reality show. Jego żona, przyjaciele, wszyscy ludzie z którymi ma styczność to aktorzy i statyści. Pomysł na komedię genialny prawda?

Ich własna liga

Opowieść o tym jak w roku 1943 powstała liga żeńskiego baseballa. Aby móc zagrać w drużynie trzeba mieć talent i urodę. Do drużyny dołączają siostry: Dottie Hinson i Kit Keller, a trenerem zostaje były  gracz baseballa, który topi swoje żale w butelce whishey. Jak zwykle świetna rola Toma Hanksa. Przyjemna do oglądania komedia sportowa.

Pani Doubtfire

Jedna z lepszych komedii familijnych wszech czasów. Duża w tym zasługa Robina Williamsa, który wcielił się w postać Pani Eugenii Doubtfire. Oprócz ogromnej ilości śmiechu, jest tutaj też sporo momentów, które wzruszają. Jeśli więc szukasz na wieczór komedii i wyciskacza łez to Pani Doubtfire będzie świetnym wyborem.

Bracie, gdzie jesteś?

Dzieło braci Coen, w którym główne role zagrali George Clooney, John Turturro i Tim Blake Nelson. Akcja filmu tocz się w ameryce lat 30-tych. Drobny kryminalista Ulysses ucieka z więzienia. Robi to z dwoma fajtłapami, z którymi skuty jest jednym łańcuchem. W tej komedii na szczególną uwagę zasługuje ścieżka dźwiękowa.

 Klatka dla ptaków

Miłość nie wybiera. Val, syn geja prowadzącego klub nocny zaręczył się z córką konserwatywnego senatora. Czy rodzice zaakceptują ten związek? Czy zdzierżą siebie nawzajem?  Genialne role  Robina Williamsa i Gene’a Hackmana. Z całą pewnością tę amerykańską komedię warto obejrzeć nawet kolejny raz!

Jeśli przerobiłeś powyższą listę to koniecznie sprawdź nasze propozycje filmów z lat 80-tych, które musisz obejrzeć jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś!


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.