Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Paprotka należy do kwiatów łatwych w uprawie
Kwiat paproci. Foto: unsplash.com / Isabela Kronemberger

Najłatwiejsze w uprawie kwiaty domowe.

Mówi się, że jedni mają rękę do kwiatów, a inni nie. To prawda. Czasami widzimy, że w danym domu czy mieszkaniu aż roi się od pięknych, zadbanych roślin, w innym jednak widzimy tylko jedną małą, rachityczną roślinkę, która nie prezentuje się zbyt zachwycająco, mówiąc delikatnie. Kwiaty łatwe w uprawie – czy w ogóle są takie? Na szczęście istnieją pewne gatunki, które uchodzą powszechnie za bardzo łatwe w uprawie i nawet osoby, które ręki do kwiatów nie mają, poradzą sobie z ich uprawą. O jakie konkretnie chodzi? Już wyjaśniamy!

Juka – kwiaty łatwe w uprawie.

Bardzo dobrze czuje się w pełnym słońcu i wtedy, kiedy podlewa się ją 1-2 razy w tygodniu. Nie potrzebuje specjalnych warunków do tego, by świetnie dekorować przestrzeń. To jeden z bardziej popularnych kwiatów w polskich domach.

Juka - kwiaty łatwe w uprawie
foto: pexels.com / Scott Webb

Grubosz Hobbit – rośliny łatwe w uprawie.

Niezwykle oryginalny kwiat, który nazywany jest niekiedy uszami Shreka. Pochodzi z rodziny kaktusów, które, jak powszechnie wiadomo, zbyt dużych wymagań nie mają, jeśli chodzi o warunki bytowania i uprawy. Wystarczy podlać go, gdy będzie miał sucho, ewentualnie raz na jakiś czas dać mu porcję nawozu – i to wszystko.

Grubosz Hobbit Crassula ovata - łatwy w uprawie kwiat doniczkowy.
Ceassula ovata. Foto: pixabay.com / J_0

Paprotka – kwiaty łatwe w uprawie.

Kiedyś znajdowała się w niemalże każdym polskim mieszkaniu, potem jej popularność nieco zmalała, by ostatnimi czasy znów mogła pokazać się na salonach. Poczciwa paprotka przeżywa dziś swój wielki renesans. Wystarczy zraszać ją i podlewać, by wyglądała świetnie.

Paprotka należy do kwiatów łatwych w uprawie
Kwiat paproci. Foto: unsplash.com / Isabela Kronemberger

Wężownica – rośliny łatwe w uprawie.

Ma bardzo długie, twarde liście. Świetnie wygląda tam, gdzie panuje umiarkowana temperatura i dochodzą promienie słoneczne. Jedna z najprostszych w uprawie roślin, każdy sobie z nią poradzi.

wężownica, Sanseviera to kwiat doniczkowy łatwy w uprawie
Wężownica Sanseviera – foto: pixabay.com / Katerina Maglogianni

Zamiokulkas zamiolistny – kwiaty łatwe w uprawie.

Ta roślina o bardzo oryginalnej nazwie znosi nawet ekstremalne temperatury, nie trzeba o nią dbać, by była ciekawym uzupełnieniem przestrzeni i ukazała domownikom swoje wspaniałe oblicze. Nawet gdy komuś wydaje się, że nie potrafi uprawiać kwiatów, z tym egzemplarzem powinien poradzić sobie bez problemów.

Zamiokulkas Pospolity łatwe w uprawie kwiaty
Foto: unsplash.com / Sylwia Pietruszka

Kwiaty dla każdego

Dosłownie każdy z nas może uprawiać kwiaty we własnym domu. Nie jest to skomplikowane, nie jest też czasochłonne. Nie trzeba się ich bać. Wystarczy wybrać odpowiedni gatunek, a z czasem być może pokusimy się o kolejne rośliny, takie bardziej skomplikowane w uprawie.

A jeśli mowa o kwiatach…

Koniecznie przeczytajcie nasz artykuł, w którym wyjaśniamy dlaczego warto mieć w domu kwiaty.

Nie pomińcie też naszej listy najmodniejszych dziś kwiatów doniczkowych.


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.