Najłatwiejsze w uprawie kwiaty domowe.

Kwiat paproci
Kwiat paproci. Foto: unsplash.com / Isabela Kronemberger


Mówi się, że jedni mają rękę do kwiatów, a inni nie. To prawda. Czasami widzimy, że w danym domu czy mieszkaniu aż roi się od pięknych, zadbanych roślin, w innym jednak widzimy tylko jedną małą, rachityczną roślinkę, która nie prezentuje się zbyt zachwycająco, mówiąc delikatnie. Na szczęście jednak są pewne gatunki, które uchodzą powszechnie za bardzo łatwe w uprawie i nawet osoby, które ręki do kwiatów nie mają, poradzą sobie z ich uprawą. O jakie konkretnie chodzi? Już wyjaśniamy!

Juka

Bardzo dobrze czuje się w pełnym słońcu i wtedy, kiedy podlewa się ją 1-2 razy w tygodniu. Nie potrzebuje specjalnych warunków do tego, by świetnie dekorować przestrzeń. To jeden z bardziej popularnych kwiatów w polskich domach.

foto: pexels.com / Scott Webb

Grubosz Hobbit

Niezwykle oryginalny kwiat, który nazywany jest niekiedy uszami Shreka. Pochodzi z rodziny kaktusów, które, jak powszechnie wiadomo, zbyt dużych wymagań nie mają, jeśli chodzi o warunki bytowania i uprawy. Wystarczy podlać go, gdy będzie miał sucho, ewentualnie raz na jakiś czas dać mu porcję nawozu – i to wszystko.

Ceassula ovata. Foto: pixabay.com / J_0

Paprotka

Kiedyś znajdowała się w niemalże każdym polskim mieszkaniu, potem jej popularność nieco zmalała, by ostatnimi czasy znów mogła pokazać się na salonach. Poczciwa paprotka przeżywa dziś swój wielki renesans. Wystarczy zraszać ją i podlewać, by wyglądała świetnie.

Kwiat paproci. Foto: unsplash.com / Isabela Kronemberger

Wężownica

Ma bardzo długie, twarde liście. Świetnie wygląda tam, gdzie panuje umiarkowana temperatura i dochodzą promienie słoneczne. Jedna z najprostszych w uprawie roślin, każdy sobie z nią poradzi.

Wężownica Sanseviera – foto: pixabay.com / Katerina Maglogianni

Zamiokulkas zamiolistny

Ta roślina o bardzo oryginalnej nazwie znosi nawet ekstremalne temperatury, nie trzeba o nią dbać, by była ciekawym uzupełnieniem przestrzeni i ukazała domownikom swoje wspaniałe oblicze. Nawet gdy komuś wydaje się, że nie potrafi uprawiać kwiatów, z tym egzemplarzem powinien poradzić sobie bez problemów.

Zamiokulkas Pospolity
Foto: unsplash.com / Sylwia Pietruszka

Kwiaty dla każdego

Dosłownie każdy z nas może uprawiać kwiaty we własnym domu. Nie jest to skomplikowane, nie jest też czasochłonne. Nie trzeba się ich bać. Wystarczy wybrać odpowiedni gatunek, a z czasem być może pokusimy się o kolejne rośliny, takie bardziej skomplikowane w uprawie.

A jeśli mowa o kwiatach…

Koniecznie przeczytajcie nasz artykuł, w którym wyjaśniamy dlaczego warto mieć w domu kwiaty.

Nie pomińcie też naszej listy najmodniejszych dziś kwiatów doniczkowych.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Więcej inspiracji
Kobieta trzymajaca parasolkę unosi się na ziemią.
Rozwiń swoją kreatywność!