Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Jak się rozbudzić
Fot. Sander Sammy. Unsplash.com

Czujesz się śpiący? Mamy 10 wskazówek na to jak się rozbudzić.

Nie ma nic gorszego jak męczące uczucie senności oraz brak energii. Jeśli rano często czujesz się śpiący, nie martw się! Istnieją pewne sposoby dzięki którym szybko dojdziesz do siebie. Sprawdź koniecznie jak się rozbudzić i zacząć dzień z zapałem! Oto nasze 10 wskazówek.

1. Odpowiednia ilość snu

Przede wszystkim upewnij się, że nie brakuje Ci odpowiedniej ilości snu. Często to jest główną przyczyną tego, że rano czujemy się śpiący. Każdy z nas ma inne potrzeby ale przyjmuje się, że 8 godzin snu powinno być wystarczającą ilością na to by móc zregenerować swój organizm.

2. Regularność

Wprowadź regularność polegającą na chodzeniu spać i wstawaniu o podobnych porach. Staraj się nie zarywać przysłowiowych nocek. Dzięki regularności Twój organizm wejdzie w odpowiedni rytm i łatwiej Ci będzie się rozbudzić.

3. Woda po przebudzeniu

Zaraz po przebudzeniu napij się szklanki wody. Może to również być woda z cytryną. Chodzi o to aby nawodnić swój organizm, co może pomóc w rozbudzeniu się i zapewnieniu odpowiedniego zastrzyku energii

Dlaczego pić wodę z cytryną
fot. Claudia Soares , unsplash.com

4. Aktywność fizyczna

Pamiętaj o tym aby po przebudzeniu wykonać jakieś ćwiczenia. Możesz zrobić kilka przysiadów, skłonów lub innych prostych ćwiczeń rozciągających. Dobrym pomysłem będzie też wyjście na spacer i wykonanie szybkiego marszu. Aktywność fizyczna pobudza krążenie i sprawia, że mamy więcej energii w trakcie dnia.

5. Zacznij dzień z muzyką

Ulubiona muzyka o poranku może wprowadzić Cię w odpowiedni nastrój i naładować energią na cały dzień. Słuchanie muzyki działa pobudzająco. Poprawia również nastrój i koncentrację.

6. Zimny prysznic

To wskazówka dla odważnych, którzy nie mają pomysłu na to jak się rozbudzić. Zimny prysznic z pewnością sprawi, że uczucie senności minie bezpowrotnie. Dla tych, którzy wolą mniej ekstremalne rozwiązania dobrym rozwiązaniem może być przemycie twarzy w lodowatej wodzie.

7. Dobra kawa

Jeśli jesteś miłośnikiem kawy to poranna filiżanka tego trunku może być idealnym remedium na to aby się rozbudzić. Pamiętaj jednak aby nie przesadzać jej z ilością.

filiżanka kawy z kwiatami obok
foto: unsplash.com, Liana Mikah

Zobacz ten artykuł jeśli chcesz poznać 16 plusów picia kawy

8. Oświetlenie

Naturalne światło słoneczne lub mocne sztuczne oświetlenie sprawi, że lepiej będzie Ci się rozbudzić. Gdy tylko otworzysz oczy rozsuń zasłony, podnieś rolety albo włącz światło by pobudzić organizm do działania.

9. Zdrowe śniadanie

Pamiętaj o tym aby o poranku zjeść zdrowe i pyszne śniadanie. Odpowiednio zbilansowana dieta ma ogromny wpływ na naszą kondycję. Przygotuj coś z niskim indeksem glikemicznym i ciesz się energią o poranku.

fot: Anh Nguyen, unsplash

10. Świeże powietrze

Wyjdź na zewnątrz lub po prostu otwórz okno aby wpuścić do pokoju dawkę świeżego powietrza. Głębokie oddychanie świeżym powietrzem pomoże Ci się rozbudzić.

Jeśli czujesz się śpiący spróbuj przynajmniej jednej z powyższych wskazówek. Co prawda nie każda z nich na Ciebie zadziała gdyż każdy organizm jest inny. Istnieje jednak spora szansa, że któryś z przedstawionych 10 pomysłów sprawi, że łatwiej będzie Ci się rozbudzić i rozpoczniesz nowy dzień ze sporą dawką energii. Dobrego dnia!


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.