Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Drobne przyjemności dzięki którym dzień stanie się lepszy
foto: unsplash.com, Kyle Loftus

Drobne przyjemności, dzięki którym dzień stanie się lepszy.

Ostatnimi czasy psychologowie coraz więcej uwagi poświęcają temu, by holistycznie podchodzić do kwestii zdrowia, szczęścia i spełnienia. Co to w praktyce oznacza? Że musimy skupić się na szeregu różnych warunków, by czuć się dobrze z  samym sobą oraz w świecie w którym żyjemy. Bardzo często przy okazji tego zagadnienia wspomina się także o kwestii relaksu, który nie bez kozery obwołany jest tak samo istotnym elementem naszego życia jak powietrze. Bez chwili relaksu ciągle bylibyśmy poddenerwowani, spięci i nastawieni tylko na działanie. Aby się zrelaksować powinniśmy sobie pozwalać na drobne przyjemności.

Nie samym działaniem żyje człowiek

Skoro już o relaksie mowa, trzeba pamiętać o drobnych przyjemnościach, które składają się na to, że Twój dzień wieczorowa porą określić możesz jako bardzo dobry. To nie są rzeczy drogie, skomplikowane, trudne, udziwnione, takie, na które przeciętny człowiek nie mógłby sobie pozwolić. Wydawać by się mogło, że siła ich tkwi właśnie w prostocie. Ich moc polega na tym, że nie wymagają od Ciebie zbyt wiele zachodu. Zobacz zatem, jakie konkretnie czynności możesz podjąć, by z minorowego nastroju przejść w ten naprawdę znakomity!

Oto 8 drobnych przyjemności ratujących dzień przed uznaniem go za kiepski…

1. Drobne przyjemności to słuchanie muzyki

Mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje, że jest swego rodzaju lekiem na całe zło, jakie się ludziom przytrafia. Wiele w tym prawdy, czasami posłuchanie ukochanego utworu albo zapewnienie sobie seansu ze słuchawkami i muzyką relaksacyjną może zdziałać prawdziwe cuda.

2. Jedzenie to przecież też przyjemność.

Absolutnie nie chcemy nikogo namawiać do tego by zajadał stres. Nic z tych rzeczy! Jednak po ciężkim, wyczerpującym dniu jedzenie staje się nie tylko sposobem na ugaszenie fizycznego głodu, ale czymś znacznie więcej. Celebracja posiłku może dać znacznie lepsze rezultaty, niż mogłoby się wydawać. Najlepiej będzie sięgnąć po comfort food, czyli takie potrawy, które wzbudzają w nas  pozytywne emocje, przywołują wspomnienia i kojarzą się dobrze. Dla mnie będzie to naleśnik z cukrem, dla innej osoby domowej roboty makaron z masłem, dla jeszcze innej parujący rosół. Smacznego!

Szatkowanie ziół nożem
foto: unsplash.com, Alyson McPhee

3. Spacer należy do drobnych przyjemności.

Oprócz marszu spacer to jedna z najbardziej niedocenianych aktywności świata. Przebywanie na powietrzu dotlenia nas, uspokaja, sprawia, że przyjmujemy odpowiednią postawę. Możemy coś przemyśleć, a o czymś innym zapomnieć, przypatrując się przyrodzie i ludziom. Spacerując systematycznie przedłużymy swoje życie. Spacer zupełnie nic nie kosztuje, a nawet wyjście z domu na pół godziny ma ogromną moc. Spróbuj tej przyjemności!

kobieta na spacerze
foto: unsplash.com, Mitchell Orr

4. Drobne przyjemności – kąpiel.

Najlepiej z dużą ilością piany! Jeśli nasz dzień nie należał do udanych, koniecznie sobie zafundujmy kąpiel relaksacyjną! Nie musi trwać bardzo długo, ale dzięki niej osiągniemy stan relaksu, który pomoże nam uspokoić myśli. Kąpiel relaksacyjna, kule do kąpieli, świece zapachowe to prawdziwa przyjemność, szczególnie w te gorsze dni.

Koniecznie przeczytaj też o naszych sposobach na relaks za grosze.

Domowe Spa to drobne przyjemności, które sprawiają że dzień jest lepszy
foto: unsplash.com, Noah Buscher

5. Przytulenie

Moc terapeutyczna przytulenia przez bliską osobę jest tak ogromna, że powstało na ten temat mnóstwo naukowych opracowań. To nie tylko budowanie więzi międzyludzkich, ale także sposób na zredukowanie stresu. To także podniesienie poziomu serotoniny oraz budowania naszej pewności siebie. Przytulanie z ukochanym zwierzakiem również jest wskazane. Pies, kot, chomik, królik czy świnka morska też tego potrzebują. Nic, tylko się przytulać!

Drobne przyjemności to także przytulanie
foto: unsplash.com, Xavier Mouton Photographie

6. Medytacja – drobne przyjemności dnia.

Łacińskie meditatio – zagłębianie się w myślach, rozważanie, namysł. Kwadrans medytacji dziennie może bardzo realnie podnieść nasz poziom życiowego zadowolenia. Nie trzeba skomplikowanych kursów czy wielu godzin praktyki. Warto zacząć i samemu przekonać się o jej wspaniałych właściwościach!

kobieta siedzi na trawie i rozkoszuje się widokiem gór
foto: unsplash.com, Milan Popovic

7. Obejrzenie dobrej komedii.

Dobra komedia to pewny sposób na to aby sprawić sobie drobną przyjemność. Wszystko dzięki uśmiechowi, który prawdopodobnie wtedy zagości na Twojej twarzy. Śmiech rozładowuje napięcie, dotlenia i przede wszystkim po prostu poprawia nastrój.

Jeśli nie wiesz jaką komedię obejrzeć skorzystaj z naszego rankingu najlepszych filmów rozśmieszających.

Dobra komedia to sposób na poprawę nastroju
Foto: unsplash.com, JESHOOTS.COM

8. Kolorowanki – drobne przyjemności.

Tak, nie przesłyszałeś się. Chodzi o najzwyklejsze obrazki do pokolorowania, które są wspaniałym remedium na stres i zmartwienie. Kolorowanki pozwalają się wyłączyć, skupić na tej czynności (malowaniu) i przez chwilę poczuć się jak dziecko. Uwierz, że kolorowanki dla dorosłych pozwolą Ci zapomnieć o problemach dnia codziennego. Poczujesz się zrelaksowany i szczęśliwy. Nie wierzysz? Sprawdź.

Jeśli nie wiesz jak zacząć z nimi swoją przygodę koniecznie przeczytaj nasz artykuł: Kolorowanki dla dorosłych. To działa!

Kolorowanki dla dorosłych - mandala
foto: pixabay.com / moritz320

Podsumowując

Pamiętaj, że w dużej mierze to od Ciebie zależy Twoja rzeczywistość, to Ty decydujesz o tym, czy szklanka jest do połowy pusta czy pełna. A kiedy przyjdzie dzień, gdy wszyscy sprzysięgną się przeciw Tobie i będą Ci rzucać kłody pod nogi, koniecznie zastosuj powyższe sposoby i nie pozwól na to, by kończący się dzień uznać jako z gruntu zły! Drobne przyjemności sprawią, że Twój dzień nie pójdzie na zmarnowanie. Będzie za to lepszy niż mogłoby się wydawać.


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.