Drobne przyjemności, dzięki którym dzień stanie się lepszy.

kobieta na tle kolorowej ściany delektuje się lodem
foto: unsplash.com, Kyle Loftus


Ostatnimi czasy psychologowie coraz więcej uwagi poświęcają temu, by holistycznie podchodzić do kwestii zdrowia, szczęścia i spełnienia. Co to w praktyce oznacza? Że musimy skupić się na szeregu różnych warunków, by czuć się dobrze z  samym sobą, w swoim ciele oraz w świecie w którym żyjemy. Bardzo często przy okazji tego zagadnienia wspomina się także o kwestii relaksu, który nie bez kozery obwołany jest tak samo istotnym elementem naszego życia jak powietrze. Bez chwili relaksu ciągle bylibyśmy poddenerwowani, spięci i nastawieni tylko na działanie.

A nie samym działaniem żyje człowiek

A skoro już o relaksie mowa, trzeba pamiętać o drobnych przyjemnościach, które składają się na to, że Twój dzień wieczorowa porą określić możesz jako bardzo dobry. To nie są rzeczy drogie, skomplikowane, trudne, udziwnione, takie, na które przeciętny człowiek nie mógłby sobie pozwolić. Wydawać by się mogło, że siła ich tkwi właśnie w prostocie i w tym, że nie wymagają od Ciebie zbyt wiele zachodu. Zobacz zatem, jakie konkretnie czynności możesz podjąć, by z minorowego nastroju przejść w ten naprawdę znakomity!

Oto 8 drobnych przyjemności ratujących dzień przed uznaniem go za kiepski…

1. Słuchanie muzyki

Mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje, że jest swego rodzaju lekiem na całe zło, jakie się ludziom przytrafia. Wiele w tym prawdy, czasami posłuchanie ukochanego utworu albo zapewnienie sobie seansu ze słuchawkami i muzyką relaksacyjną może zdziałać prawdziwe cuda.

2. Jedzenie

Absolutnie nie chcemy nikogo namawiać do tego by zajadał stres, nic z tych rzeczy! Jednak po ciężkim, wyczerpującym dniu jedzenie staje się nie tylko sposobem na ugaszenie fizycznego głodu, ale czymś znacznie więcej. Celebracja posiłku może dać znacznie lepsze rezultaty, niż mogłoby się wydawać. Najlepiej będzie sięgnąć po comfort food, czyli takie potrawy, które wzbudzają w nas  pozytywne emocje, przywołują wspomnienia i kojarzą się dobrze. Dla mnie będzie to naleśnik z cukrem, dla innej osoby domowej roboty makaron z masłem, dla jeszcze innej parujący rosół. Smacznego!

Szatkowanie ziół nożem
foto: unsplash.com, Alyson McPhee

3. Spacer

Spacer to oprócz marszu jedna z najbardziej niedocenianych aktywności świata. Dotlenia nas, uspokaja, sprawia, że przyjmujemy odpowiednią postawę, możemy coś przemyśleć, a o czymś innym zapomnieć, przypatrując się przyrodzie i ludziom. Spacerując systematycznie przedłużymy swoje życie. Spacer zupełnie nic nie kosztuje, a nawet wyjście z domu na pół godziny ma ogromną moc, spróbuj!

kobieta na spacerze
foto: unsplash.com, Mitchell Orr

4. Kąpiel

Najlepiej z dużą ilością piany! Jeśli nasz dzień nie należał do udanych, koniecznie sobie taką zafundujmy! Nie musi trwać bardzo długo, ale dzięki niej osiągniemy stan relaksu, który pomoże nam uspokoić myśli. Kąpiel relaksująca to prawdziwa przyjemność, szczególnie w te gorsze dni.

Koniecznie przeczytaj też o naszych sposobach na relaks za grosze.

Kobieta w kąpiel z plastrami pomarańczy i grejpfrutów
foto: unsplash.com, Noah Buscher

5. Przytulenie

Moc terapeutyczna przytulenia przez bliską osobę jest tak ogromna, że powstało na ten temat mnóstwo naukowych opracowań. To nie tylko budowanie więzi międzyludzkich, ale także sposób na zredukowanie stresu, podniesienie poziomu serotoniny oraz budowania naszej pewności siebie. Przytulanie z ukochanym zwierzakiem również jest wskazane. Pies, kot, chomik, królik czy świnka morska też tego potrzebują. Nic, tylko się przytulać!

Kobieta na plaży przytula swoje dziecko
foto: unsplash.com, Xavier Mouton Photographie

6. Medytacja

Łacińskie meditatio – zagłębianie się w myślach, rozważanie, namysł. Kwadrans medytacji dziennie może bardzo realnie podnieść nasz poziom życiowego zadowolenia. Nie trzeba skomplikowanych kursów czy wielu godzin praktyki. Warto zacząć i samemu przekonać się o jej wspaniałych właściwościach!

kobieta siedzi na trawie i rozkoszuje się widokiem gór
foto: unsplash.com, Milan Popovic

7. Obejrzenie dobrej komedii.

Dobra komedia to pewny sposób na to aby sprawić, żeby dzień stał się lepszy. Wszystko dzięki uśmiechowi, który prawdopodobnie wtedy zagości na Twojej twarzy. Śmiech rozładowuje napięcie, dotlenia i przede wszystkim po prostu poprawia nastrój.

Jeśli nie wiesz jaką komedię obejrzeć skorzystaj z naszego rankingu najlepszych filmów rozśmieszających.

Kobieta w dobrym humorze zajada popcorn i ogląda telewizję.
Foto: unsplash.com, JESHOOTS.COM

8. Kolorowanki

Tak, nie przesłyszałeś się. Chodzi o najzwyklejsze obrazki do pokolorowania, które są wspaniałym remedium na stres i zmartwienie. Kolorowanki pozwalają się wyłączyć, skupić na tej czynności (malowaniu) i przez chwilę poczuć się jak dziecko. Uwierz, że kolorowanki dla dorosłych pozwolą Ci zapomnieć o problemach dnia codziennego. Poczujesz się zrelaksowany i szczęśliwy. Nie wierzysz? Sprawdź.

Jeśli nie wiesz jak zacząć z nimi swoją przygodę koniecznie przeczytaj nasz artykuł: Kolorowanki dla dorosłych. To działa!

Kolorowanka mandala i kredki
foto: pixabay.com / moritz320

Podsumowując

Pamiętaj, że w dużej mierze to od Ciebie zależy Twoja rzeczywistość, to Ty decydujesz o tym, czy szklanka jest do połowy pusta czy pełna. A kiedy przyjdzie dzień, gdy wszyscy sprzysięgną się przeciw Tobie i będą Ci rzucać kłody pod nogi, koniecznie zastosuj powyższe sposoby i nie pozwól na to, by kończący się dzień uznać jako z gruntu zły!

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Więcej inspiracji
Wolontariat to wspólne pomaganie
Wolontariat, czyli dlaczego warto pomagać innym?
Cześć!Dzięki, że tu jesteś.

Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz.