Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
kolorowanka dla dorosłych.
Foto Unsplash.com Mint Owl

Kolorowanki dla dorosłych – to działa!

W wieku kilku lat każdy z nas miał przynajmniej kilka kolorowanek, prawda? To był ciekawy na tamte czasy sposób na rozrywkę i zabawę w kreatywnym stylu. Minęło wiele lat, zupełnie zapomnieliśmy o tym, że kolorowanki istnieją (no chyba, że mamy nieduże dzieci, które chętnie się nimi zajmują). I nagle olśnienie! Pojawiły się przecież znów i polecane są tym całkiem dorosłym. Dlaczego?

Kredki w dłoń!

Kolorowanki dla dorosłych to przede wszystkim wspaniały trening uważności w duchu mindfulness. Jest się tu i teraz, gdy dobiera się kolory, gdy śledzi się nacisk kredki na papier, gdy nie myśli się o niczym konkretnym, sto procent swojej energii w danym momencie poświęcając właśnie temu zajęciu. Kolorowanki dla dorosłych to też znakomita forma relaksu (dzięki pobudzeniu fal mózgowych alfa), uwolnienia swoich podkładów koncentracji oraz kreatywności (gdy na przykład malujemy wzory typu mandala, powinniśmy odpowiednio dobrać do nich barwy, by całość świetnie się prezentowała). Kolorowanie pozwala też poczuć się na chwilę jak dziecko i zapomnieć o kłopotach dnia codziennego.

Kolorowanki dla dorosłych dają możliwość odstresowania się.

Kiedy nie mamy zbyt dobrego nastroju, czynność ta pozwala nam w bardzo skuteczny sposób zapanować nad konkretnym fragmentem rzeczywistości, co na pewno poprawi nasze postrzeganie świata. Każdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia. Kolorowanki dla dorosłych to wspaniałe lekarstwo na nerwy, stres i poddenerwowanie.

Kolorowanka dla dorosłych
foto: unsplash.com rawpixel

Czym się różnią kolorowanki dla dorosłych od tych dla dzieci?

Kolorowanki dla dorosłych posiadają znacznie większą ilość szczegółów niż te przeznaczone dla dzieci. Większy stopień skomplikowania sprawia, że kolorowanki szybko nam się nie znudzą. Poza tym musimy się na nich mocniej skoncentrować, co znacznie pomaga w „wyłączeniu się” i zapomnieniu o nurtujących nas problemach.

Główną różnicą jest stopień trudności.

Oprócz stopnia trudności kolorowanki dla dorosłych nie różnią się niczym specjalnym od tych, którymi zajmują się dzieci podczas swojego dorastania. Mamy na kartce jakiś motyw, obrazek z konturami, które musimy starannie zamalować. Może to się wydawać banalne, ale uwierzcie że warto sobie przypomnieć jak przyjemne jest kolorowanie.

Gdzie zdobyć kolorowanki dla dorosłych?

Są one dostępne w większości księgarni. Można je zakupić stacjonarnie lub przez internet. Tematyka obrazków do zamalowywania jest bardzo szeroka: ptaki, zwierzęta, mandale, podróże itp. Cena nie jest wygórowana. Jedna kolorowanka to koszt kilku, kilkunastu złotych. Jeśli nie chcemy wydawać na nie pieniędzy, to możemy posiłkować się internetem.

Setki darmowych malowanek znajdziemy w internecie, na przykład tutaj: https://kolorowankidladoroslych.online/ albo tutaj: https://kolorowanki.net.pl/kolorowanki-dla-doroslych/

Ten rodzaj terapii poprzez sztukę nadaje się dla każdego. Wystarczy tylko wydrukować darmową lub kupić swój egzemplarz kolorowanki i kredki, a potem…zasiąść do tego twórczego zajęcia. Naprawdę warto!REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.