Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Kolorowanki dla dorosłych - mandala
foto: pixabay.com / moritz320

Dlaczego warto malować mandale?

Bajecznie kolorowe, składające się z mnóstwa połączonych z sobą fragmentów, wpisane w koło – mandale są naprawdę wyjątkowe! Kiedy je obserwujemy, od razu czujemy pozytywną energię. Bardzo wiele dobrego daje też ich malowanie. Można to robić w ramach zorganizowanych zajęć lub też samodzielnie, we własnych czterech ścianach. Jakie korzyści możemy zaobserwować, kiedy zajmujemy się tworzeniem tych barwnych dzieł?

1. Wzmacniamy intuicję

Intuicyjne malowanie mandali to część bardzo ciekawego terapeutycznego procesu – przekonują ci, którzy już spróbowali. Dzięki temu możemy wzmocnić siłę własnej intuicji, wsłuchać się w swoje wnętrze oraz poczuć jacy jesteśmy naprawdę. Uwieńczeniem procesu będzie namalowana, jedyna w swoim rodzaju mandala.

2. Uspokajamy się

Seans malowania mandali na pewno wyciszy nas i uspokoi po ciężkim dniu wypełnionym pracą. Przenosząc całą naszą uwagę na kolorowanki zapominamy o codziennych problemach i po prostu się rozluźniamy. Znajdźmy więc na tę czynność trochę czasu i zacznijmy malowanie!

Mandale mają właściwości terapeutyczne w leczeniu niewielkich nerwic.

3. Koncentrujemy się

Koncentracja w procesie twórczym każdemu się przyda – zwłaszcza w dzisiejszym świecie, kiedy w ciągu dnia pędzimy ciągle się gdzieś spiesząc i nie mając na nic czasu. Tutaj będziemy skupieni na wykonaniu naszego zadania. Możemy tworzyć mandale w ciszy lub przy dźwięku naszej ulubionej muzyki.

4. Jesteśmy TU I TERAZ

Nie zastanawiamy się nad przyszłością i nie rozpamiętujemy przeszłości, jesteśmy w naszym twórczym procesie, który trwa przecież właśnie tu i teraz, zanurzamy się w rzeczywistości. Mandale pozwalają nam wyłączyć się na otaczającą rzeczywistość i przez chwilę złapać wytchnienie od codziennego zgiełku, który nas zewsząd otacza. Tworzenie mandali to swego rodzaju medytacja dla naszego ciała i umysłu.

5. Tworzymy

Każdy twórczy proces przynosi nam jakieś korzyści – tak samo jest i w przypadku malowania mandali. Dzięki ich tworzeniu możemy się zrelaksować, wyciszyć, rozwinąć kreatywność, wyćwiczyć koncentrację, czy chociażby po prostu oderwać się od swoich gorszych myśli.

6. Skupiamy się na swoim wnętrzu

Zapominamy na jakiś czas o całym świecie, a ważne jest to, co gra w naszej duszy! W momencie malowania mandali to my jesteśmy najważniejsi. Nie liczy się nic innego. Tworzymy, koncentrujemy się i osiągamy spokój.

Malowanie mandali to świetna terapia dla naszego umysłu.

Jakie mandale wybrać na początek?

Bogata oferta sprawia, że mamy w czym wybierać. Oto najciekawsze naszym zdaniem kolorowanki dla dorosłych.

Darmowe mandale do pokolorowania możemy znaleźć w sieci.

Wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło mandale do druku – wydrukować je na domowej drukarce i oddać się w całości ich malowaniu. Darmowe mandale do druku znajdziesz na przykład tutaj: https://www.swiatkolorowanek.pl/kolorowanki-mandale/


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.