Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
książki motywacyjne 2023
fot. Kourosh Qaffari. unsplash.com

5 najlepszych książek motywacyjnych w 2023 roku.

W poszukiwaniu inspiracji i motywacji, książki odgrywają kluczową rolę w naszym życiu. W 2023 roku, z mnóstwem nowych publikacji, wybór tej właściwej książki motywacyjnej może być wyzwaniem. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie listę 5 najlepszych książek motywacyjnych wydanych w 2023 roku. Sprawdź, które książki motywacyjne zasługują na miejsce na Twojej półce i jak mogą one przyczynić się do Twojego osobistego i zawodowego rozwoju.

1. Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu. – David Goggins.

Wydana w Polsce w 2023 roku autobiograficzna książka motywacyjna napisana przez Davida Gogginsa, to inspirująca lektura, która pokazuje, jak uporać się z bólem, strachem i osiągnąć pełnię swoich możliwości. Autor to były członek US Navy SEALs i ultramaratończyk. Książka, którą napisał skupia się na mentalnej sile i wytrwałości, jakie Goggins musiał wykazać, aby przezwyciężyć trudne warunki życiowe, dyskryminację, przemoc w rodzinie i inne wyzwania.

Goggins dzieli się swoimi metodami na pokonywanie barier mentalnych, radzenie sobie ze stresem i przekraczanie własnych ograniczeń. Jego historia jest inspiracją do tego, jak można przekształcić ból i trudności w siłę napędową do osiągania celów i nieustannego samodoskonalenia. Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu to świetna książka motywacyjna dla każdego.

2. Jak myślą bogaci. – Steve Siebold

Jak myślą bogaci to książka, która bada różnice w myśleniu między bogatymi a przeciętnymi ludźmi. Steve Siebold, autor książki, przeprowadził wywiady z wieloma milionerami i miliarderami, aby zrozumieć, jak ich podejście do pieniędzy, inwestycji, pracy i życia różni się od przekonań klasy średniej.

Książka skupia się na idei, że bogactwo zaczyna się w naszym umyśle. Kluczowe różnice w myśleniu biednych i bogatych mogą prowadzić do znacznie różnych wyników w życiu finansowym. Siebold podkreśla, że bogaci ludzie skupiają się na zarabianiu, a nie oszczędzaniu, widzą możliwości tam, gdzie inni widzą przeszkody, i nie boją się ryzyka w dążeniu do zwiększenia swojego majątku.

Jak myślą bogaci to książka motywacyjna, która pojawiła się po raz pierwszy w polskim tłumaczeniu w 2023 roku. Warto ją przeczytać by uwierzyć, że zmieniając sposób myślenia o pieniądzach, każdy może poprawić swoją sytuację finansową i osiągnąć bogactwo.

3. (Nie)oczywiste zasady zdrowego i szczęśliwego życia. – Ewelina Pałecka

Książka Eweliny Pałeckiej z 2023 roku to prawdziwy must-have dla osób znerwicowanych, które uważają, że nic im nie wychodzi. Dla tych, którzy starają się walczyć ze swoimi złymi nawykami, ale im to nie wychodzi. Autorka tłumaczy dlaczego tak się dzieje, przedstawiając czytelnikowi zasady działania mechanizmów zachodzących w ludzkim umyśle. Oczywiście czytelnik znajdzie też sposoby na ich zwalczenie oraz solidną dawkę motywacji.

„(Nie)oczywiste zasady zdrowego i szczęśliwego życia” to książka w której znajdziemy proste zasady na szczęśliwe życie, o których czasem po prostu zapominamy. Z pewnością ta pozycja wielu osobom otworzy oczy na postrzeganie rzeczy, które mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie.

4. Nie wszystko musi być trudne. Przestań się stresować i naucz się łatwiej żyć. – Susie Moore

Ta propozycja to książka motywacyjna wydana w Polsce w 2023 roku. Autorka koncentruje się na prostych, ale skutecznych strategiach radzenia sobie ze stresem i cieszenia się życiem. Książka zawiera praktyczne porady, jak uprościć życie, zmniejszyć stres i zwiększyć poczucie szczęścia i spełnienia. Moore podkreśla znaczenie akceptacji siebie, świadomego życia i znalezienia równowagi między pracą a życiem prywatnym.

„Nie wszystko musi być trudne. Przestań się stresować i naucz się łatwiej żyć.” jest przewodnikiem po tym, jak żyć bardziej świadomie i z większą radością, unikając pułapek przewlekłego stresu i niepotrzebnych zmartwień.

5. Przebudzenie. – Kate Oliver, Toby Oliver

Przebudzenie to książka motywacyjna skupiającą się na znaczeniu porannych rutyn i nawyków w kształtowaniu produktywnego i satysfakcjonującego życia. Książka ta zawiera porady i strategie (program S.H.I.N.E) dotyczące tego, jak efektywnie rozpoczynać dzień, aby zwiększyć energię, skupienie i ogólne samopoczucie. To też wiedza o tym jak te poranne praktyki mogą wpłynąć na długoterminowy rozwój osobisty i zawodowy.


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.