7 książek, które Cię rozśmieszą.

Kobieta siedzi na tawie i uśmiecha się czytając książkę
foto: unsplash.com


Po co czytamy książki? Żeby przenieść się w inny wymiar, żeby dowiedzieć się czegoś o świecie, żeby poznać przygody bohaterów, żeby się odprężyć. To wszystko prawda, lecz czasami sięgamy po lekturę również po to, żeby się zdrowo pośmiać. I bardzo dobrze, bo, jak powszechnie wiadomo, śmiech to zdrowie. Zobaczmy zatem, jaskie pozycje książkowe są najbardziej pożądane wtedy, kiedy mamy chandrę, za oknem rozpościera się nieciekawy widok na listopadowy deszczowy wieczór, a my chcemy spędzić czas w miły sposób!

okładka książki szalone życie Rudolfa

1. Szalone życie Rudolfa, Joanna Fabicka

Wydaje się, że to pozycja dla dzieci i nastolatków, ale nie, jak najbardziej i dorośli mogą się zaśmiewać do łez, czytając ją. Pamiętnik niewydarzonego i ciągle wpadającego w tarapaty nastolatka na szczęście doczekał się kolejnych części. Cykl o Rudolfie Gąbczaku jak najbardziej się poleca

okładka książki dziennik bridget jones

2. Dziennik Bridget Jones, Helen Fielding

Oczywiście kolejne części cyklu o nieco zbyt korpulentnej Bridget także warto przeczytać, by zdrowo się pośmiać. Mająca ciągłe problemy z facetami i nadwagą Bridget nieustannie wpada w kłopoty, ale to w żadnym wypadku odejmuje jej uroku osobistego. Bohaterkę pokochał cały świat!

okładka książki sekretny dziennik adriana mole

3. Sekretny dziennik Adriana Mole’a lat 13 i ¾, Sue Townsend

Można byłoby powiedzieć, że ta pozycja pod wieloma względami przypomina pierwszą z naszej listy. Tutaj także mamy przeżywającego męki dorastania nastolatka z szeregiem problemów. Jeśli zatem przygody Rudolfa Gąbczaka przypadną nam do gustu, po tę książkę także powinien sięgnąć. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich lubiących zdrowo pośmiać się podczas lektury, to siedmioelementowy cykl!

okładka książki Lesio

4. Lesio, Joanna Chmielewska

Książka powstała co prawda w latach siedemdziesiątych, ale i wiele lat później bawi jak kiedyś. Architekt Lesio, na którego drodze pojawia się całe mnóstwo rozmaitych przygód…śmiechu będzie mnóstwo!

okładka książki trzech panów w łódce nie licząc psa

5. Trzech panów w łódce, nie licząc psa, Jerome K.Jerome

Angielska powieść, którą pokochały miliony czytelników na całym świecie. Opisuje ona niesamowite przygody mieszkańców Londynu płynących w rejsie po Tamizie. Podobno pozycja ta wcale nie miała być humorystyczna, jednak jej autor (słynący ze specyficznego, bardzo ironicznego poczucia humoru) wplótł do niej całe mnóstwo wesołych historii i anegdotek.

okładka książki kot w stanie czystym

6. Kot w stanie czystym, Terry Pratchett, Gray Holliffe

Oto propozycja da wszystkich kociarzy, książka ma formę luźnych myśli autorów, które spisane zostały w bardzo interesujący sposób. Zaskakująco trafne i bawiące nas do łez – warto sięgnąć do tej książki!

Okładka książki i że cię nie opuszczę

7. I że ci nie odpuszczę, Joanna Szarańska

Suknia ślubna wisi w szafie, goście czekają już na ceremonię. Ma być pięknie i romantycznie, ale dzieje się zupełnie inaczej. Co z tego wyniknie? Zabawna, urocza historia będąca debiutem autorki. Warto po nią sięgnąć!

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Więcej inspiracji
Szczęśliwy pies na spacerze
Pięć powodów dla których warto mieć psa.