Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Kreatywne spędzanie czasu z drugą połówką
foto: unsplash.com, Brooke Cagle

Czas spędzany z drugą połówką – wykorzystajcie go kreatywnie!

Niekiedy pary z długoletnim stażem zauważają, że do ich związku wkradła się rutyna. Powtarzają wciąż te same czynności, zapominając nierzadko o rozmowie, o bliskości, o kreatywnym spędzaniu wolnego czasu. Ale na szczęście, gdy tylko zauważymy takie symptomy u siebie, możemy bardzo szybko wcielić w życie program naprawczy. Wspólne kreatywne spędzanie czasu sprawi, że znów będzie ciekawie, fascynująco. Co zatem robić razem w weekend?

Wielki turniej planszówek

Chyba niewiele jest osób, które z założenia nie lubią grać w planszówki. Jesteśmy przekonani, że i Wy macie takie, które szczególnie przypadły Wam do gustu. A być może ich egzemplarze już od lat kurzą się w czeluściach szafek. Pora zatem na to, by zmienić tę sytuację! Długi weekend to wszak idealny czas, by je wyciągnąć i…grać, grać, grać!

Jeśli planujesz wielki turniej planszówek zobacz koniecznie to: 10 planszówek, które szybko się nie znudzą.

Wspólne weekendowe gotowanie.

Pewnie podczas początkowych randek często razem coś pichciliście, a dziś wymieniacie się tym obowiązkiem (i właśnie jako przykry obowiązek kucharzenie traktujecie). Czas na zmiany! Spędźcie w najbliższy weekend kreatywne przedpołudnie czy popołudnie w kuchni, przygotowując coś pysznego. W międzyczasie nakryjcie stół i urządźcie sobie kulinarną domową randkę. Smacznego!

Wspólne gotowanie to świetny sposób na kreatywne spędzanie czasu
fot: Jason Briscoe, unsplash.com

Odkrywanie nowych miejsc w pobliżu domu

Czasami zachwycamy się dalekimi krainami, nie doceniając tego, co mamy tuż pod bokiem. Bardzo możliwe, że i w Waszym przypadku tak będzie. Urządźcie sobie zatem w któryś dzień nadchodzącego weekendu krótką krajoznawczą wycieczkę albo spacer, na pewno odkryjecie ładny zakątek, przytulną kawiarenkę albo nową część ulubionego parku!

Lektura to też kreatywne spędzanie czasu.

Jeśli oboje lubicie czytać, idealnym w swojej prostocie sposobem na spędzenie czasu w weekend jest oddanie się lekturze. Wypożyczcie więc coś ciekawego (lub pobierzcie na czytniki, jeśli jesteście amatorami takiego sposobu czytania), zaparzcie duży dzban ulubionej herbaty i przygotujcie smaczne przekąski, a potem niech Was pochłoną przygody książkowych bohaterów!

A może warto sobie przypomnieć książki z dzieciństwa? Będzie to wspaniała podróż w przeszłość.

Domowa sesja foto we dwoje – zróbcie ją w ten weekend.

Jedni lubią zdjęcia bardziej, inni mniej. Zapewniamy Was jednak, że urządzenie sobie wspólnej sesji zdjęciowej będzie dla Was przyjemnym doświadczeniem. Wcale nie musicie robić tego po to, by potem chwalić się efektami w serwisach społecznościowych. To mają być zdjęcia dla Was, złapanie w kadrach Waszych chwil, Waszych uśmiechów oraz Waszych emocji. Jak to dobrze, że dziś można zrobić tak świetne jakościowo zdjęcia telefonem!

Kreatywne wspólne spędzanie czasu połączone z aktywnością fizyczną.

Nie namawiamy Was na trenowanie do maratonu czy godziny spędzane na siłowni, jeśli nie jesteście wielkimi fanami wysiłku fizycznego. Ale wspólny trucht, marsz albo pół godziny jogi – z tym na pewno poradzicie sobie bez problemu. A ruch wyzwala endorfiny, więc gwarantujemy, że po ćwiczeniach poczujecie się świetnie!

Co można robić w weekend? Na przykład wspólnie ćwiczyć jogę
fot: krakenimages, unsplash.com

Zaplanujcie letnie wakacje!

Kto powiedział, że letniego urlopu nie można zaplanować już teraz? Na pewno podróżowanie palcem po mapie, wyszukiwanie ciekawych miejsc wartych obejrzenia i potraw godnych spróbowana przyniesie Wam całe mnóstwo radości (i to niezależnie od tego, czy wybieracie się na drugi koniec świata czy znacznie bliżej).

Wspólna kąpiel to oryginalny sposób na kreatywne spędzanie czasu.

Jeśli jesteście posiadaczami dużej wanny, wręcz grzechem byłoby nie wykorzystać jej w ten sposób. W leniwe weekendowe popołudnie (lub wieczór) zadbajcie o miły nastrój, wlejcie do wody mnóstwo pachnącego płynu, a potem oddajcie się relaksowi . Ciekawe, jak skończy się ten uroczy wieczór!


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.