Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
osoba oglądająca album ze starymi zdjęciami
foto: unsplash.com, Laura Fuhrman

Poznaj historię swojej rodziny!

Do niedawna tworzenie własnego drzewa genealogicznego kojarzyło się właściwie tylko z zadaniem, które dzieciaki otrzymują w szkole. A okazuje się, że może być to niesamowite hobby! Rozpoczęcie przygody z poszukiwaniem przodków i odkrywaniem losów własnej rodziny to ścieżka, na którą wchodzi się bez oczekiwań, a potem podąża się nią z coraz większą radością. Można być niczym detektyw z ulubionego serialu, któremu udaje się rozwikłać zagadkę. Stopniowo odkrywamy coraz więcej członków swojej rodziny, zagłębiając się z zainteresowaniem w przeszłość. To naprawdę fascynujące!

Pomoże sieć!

Okazuje się, że powstają w sieci specjalne portale, w których ustalenie swoich przodków oraz członków dalekiej rodziny jest znacznie prostsze niż bez konkretnego planu. Gdy tylko założy się tam konto, być może będzie okazja dowiedzenia się czegoś, o czym nie mieliśmy pojęcia. Kuzynka za granicą, ciocia, której nigdy nie widzieliśmy? To będzie fascynująca przygoda!

Stwórz własne drzewo!

Stworzenie drzewa, dzięki któremu będziemy mogli graficznie rozpisać wszystkie rodzinne koligacje, to naprawę fascynująca przygoda, do której musimy się przygotować. Na pewno odbędziemy niejedną podróż do kancelarii parafialnej ulokowanej w innym mieście, by się czegoś dowiedzieć, warto także zachęcać do wspomnieć najstarszych członków rodziny, którzy niekiedy pozwolą nam poznać prawdę o swojej familii i poznać nowe informacje. Satysfakcja, jaką się czuje po rozrysowaniu drzewa i umieszczeniu w nim wszystkich członków rodziny, o których wiemy, że istnieli kiedyś lub żyją dziś, jest naprawdę ogromna!

Zakorzenienie!

Tworzenie drzewa genealogicznego ma także działanie terapeutyczne, można dzięki niemu w swoisty sposób ukorzenić się, poczuć się kimś, kto nastąpił po swoich przodkach, częścią większej całości. To naprawdę fascynująca, pełna niesamowitości przygoda!


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.