Hej! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!

Najciekawsze escape booki dla dzieci i dorosłych.

Interesująca książka
fot. Johnny McClung, unsplash

Escape book, game book, książka-zagadka, gra książkowa, książka paragrafowa – być może spotkaliście się z takimi terminami, ale nie do końca wiecie w czym rzecz. Otóż nazwy te określają typ książek gdzie przebieg fabuły będzie zależał od naszych wyborów. Aby móc przeżyć jakąś przygodę wcale nie trzeba wychodzić z domu! To świetna propozycja na miłą rozrywkę, którą można spędzić również wspólnie.

Escape book – co to jest?

Escape book nie jest tylko zwykłą książką z intrygującą fabułą. To książka w której czytelnik musi wejść w interakcje. Bez zaangażowania nie uda mu się poznać zakończenia. I tak aby odnaleźć kolejny rozdział będzie musiał rozwiązać szereg mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek. To czytelnik jest główną postacią w książce i od jego decyzji zależy w jaki sposób potoczy się dany wątek.

Escape book lub inaczej game book to po prostu gra książkowa. Ten rodzaj zabawy z książką polubi każdy kto znajduje przyjemność w rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju zagadek i łamigłówek. Ale nie tylko! To także świetna pozycja dla miłośników przygód i adrenaliny. Escape book sprawia, że aby przeżyć nową przygodę wcale nie trzeba wychodzić z domu! Super, co nie?

Escape book rozwija naszą kreatywność. Chcesz wiedzieć jaki inaczej ją ćwiczyć? Oto 14 naszych sposobów na to by rozwijać swoją kreatywność.

Dla kogo escape book?

Escape book to książka dla każdego. Zarówno dla najmłodszych czytelników, ale też i tych starszych. Oczywiście z wiadomych względów każdy escape book jest dedykowany innej grupie wiekowej. Przecież zagadki nie mogą być zbyt łatwe lub zbyt trudne. Zapewniamy jednak, że zarówno dzieci, młodzież jak i ci starsi znajdą z pewnością niejedną pozycję książkową dla siebie. O tym jakie escape booki polecamy przeczytasz poniżej.

Rozwiązywanie zagadek logicznych poprawia naszą pamięć i koncentrację. Ten rodzaj aktywności polecany jest zarówno dla młodszych jak i starszych osób.

Najlepszy escape book

Nie ma jedynego najlepszego escape booka. Proszę nam wierzyć. Większość z książek zagadek jest świetna i warta swojej uwagi. Każda z nich potrafi zadziwić i zapewnić długie godziny rozrywki. Ale to dobrze, bo gdy konkurencja jest duża to jest też w czym wybierać.

Escape booki dla dzieci, które polecamy

Serie escape booków przeznaczone dla dzieci zapewniają wspaniałą zabawę dzieciom oraz rodzicom. Wspólne rozwiązywanie zagadek to świetny sposób na spędzanie czasu razem.

Minecraft – seria escape booków dla dzieci

Seria escape booków Minecraft to idealna pozycja dla młodszych czytelników. To tytuł, dzięki któremu z pewnością oderwiemy swoje pociechy od komputera. Escape book wydany jest w formie komiksowej. Dziecko będzie miało do rozwiązania sporą ilość zagadek, a do podjęcia wiele ważnych decyzji.

Dziennik: Zagadkowa podróż przez czas – game book dla dzieci i rodziców

Dziennik: Zagadkowa podróż przez czas to gra książkowa przeznaczona dla dzieci od 8 roku życia. Znajduje się w niej ponad 40 zagadek umieszczonych w 7 różnych epokach. Wspaniała zabawa gwarantowana.Reklama


Escape booki dla młodzieży i dorosłych, które polecamy

Skomplikowane zagadki, dreszczyk emocji, testy na spostrzegawczość. Najlepsze escape booki dla dorosłych i młodzieży to gwarancja dobrze spędzonych godzin z książką. Po jakie pozycje warto sięgnąć?

Dom z papieru – dziennik Profesora. Dla fanów serialu.

Dom z papieru to serial, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. W tym escape booku wcielisz się w rolę przyjaciela Profesora. Ten schował dla Ciebie część łupu. Musisz tylko rozwiązać zagadki, które do łupu prowadzą. Czy uda Ci się wykonać to zadanie? Nie będzie łatwo, ale jeśli wysilisz swoje szare komórki to wszystko jest możliwe. Przy okazji poznasz historię Profesora z lat młodości. Prawdziwy „Must Have” dla każdego fana serialu.

Escape Book – gra książkowa.

W tej książce wcielasz się w rolę dziennikarki śledczej, która badając sprawę klubu Wanstein została uwięziona w labiryncie pełnym zagadek. Aby się z niego wydostać musisz rozwiązać wiele trudnych zagadek. Czytanie tej książki sprawi sporo frajdy. Zapewniamy.

Sherlock Holmes – zostań głównym bohaterem w książce

Ta pozycja dedykowana jest miłośnikom przygód Sherlocka Holmesa. Wydana w formie komiksowej prezentuje się doprawdy wyśmienicie. Do rozwiązania mnoga ilość kryminalnych zagadek okraszona pięknie wykonanymi ilustracjami zapewni czytelnikowi frajdę na wiele godzin. W pakiecie znajdują się pozycje: Cztery śledztwa Sherlocka Holmesa, Pojedynek z Irene Adler, Sherlock Holmes & Moriarty. Konfrontacja, Dookoła świata. Poszczególne tomy można też kupić osobno.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.