11 książek motywacyjnych, które warto przeczytać.

Kobieta w łóżku czyta książkę
foto: unsplash.com, David Lezcano


W ostatnich latach powstają jak grzyby po deszczu, zawalając dosłownie księgarnie. Książki motywacyjne, bo o nich mowa, bywają (jak wszystkie inne lektury zresztą) lepsze i gorsze. Czasami autorzy piszą w nich o oczywistościach, niekiedy jednak można z takiej pozycji wiele dobrego dla siebie wydobyć. I dziś zajmujemy się właśnie tą drugą grupą lektury motywacyjnych. Które z propozycji naprawdę zmotywują nas do działania i pracy nad sobą? Na jakie tytuły warto postawić? Które książki są numerem jeden?

Trening szczęścia, Beata Pawlikowska

Wielu ludzi czuje się nieszczęśliwymi właściwie bez wyraźnego powodu. Warto zatem zajrzeć od pozycji, dzięki której przypomnimy sobie niejako, za co powinniśmy być wdzięczni losowi i co dobrego nas przecież w życiu spotkało. Inne pozycje tej słynnej podróżniczki również warte są uwagi.

Potęga podświadomości, Joseph Murphy

Nasza podświadomość potrafi pchnąć nas do pozytywnego działania albo wręcz przeciwnie. Czasami mamy zaprogramowane pewne zachowania (dobre lub nie). Jak sprawić, by pokierowanie podświadomością skierowało nas na dobre tory? O tym traktuje pozycja!

Zjedz tę żabę, Brian Tracy

Oto książka, którą powinien przeczytać każdy. Tytułowa żaba jest bowiem pracą, jaką mamy do wykonania, zadaniem, do którego wcale nie mamy ochoty podchodzić. Stopniowo zmienia się ona w okropną, wstrętną ropuchę, która zatruwa naszą rzeczywistość. Jak sprawić, by tak się nie stało?

Jak przestać się martwić i zacząć żyć, Dale Carnegie

Pozycja, która jest aktualna dzisiaj, choć powstała już dość dawno. Traktuje o tym, że nie powinniśmy przejmować się sprawami błahymi czy takimi, na które nie mamy wpływu. Żyjmy chwilą, żyjemy pełnią życia!

Hell week. Siedem dni, które zmienią Twoje życie, Erik Bertrand Larrsen

Siedem dni – tyle potrzeba, by zmienić swoje życie na lepsze. Bardzo ciekawe praktyki i inspirujące pomysły na to, by nasza codzienność nabrała nowych barw.

Projekt szczęście, Gretchen Rubin

Rok i pomysły na to, by znaleźć szczęście w życiu. Masa cennych uwag i wskazówek na temat tego, co warto poprawić, jakimi sferami naszej codzienności się zając. Bardzo inspirująca pozycja.

Bez ograniczeń. Historia najtwardszej kobiety na świecie, Chrissie Welington

Pozycja skierowana raczej do pań, ale i mężczyźni jak najbardziej mogą po nią sięgnąć. O czym traktuje? O zmaganiu się z sobą, ze swoimi słabościami, z ciałem. Myślimy, że mamy sporo ograniczeń, a w istocie możemy osiągnąć naprawdę bardzo wiele!

Mistrzyni swojego życia, Kinga Bogdańska

Czy jest sens przejmować się drobiazgami? Czy jest sens życia zgodnie z cudzymi wytycznymi? Czy jest sens zapominania o sobie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w tej niezwykłej książce.

Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem, Laura Vanderkam

Zwykle rano marzymy tylko tym, by napić się kawy. A to błąd! Na przykładzie osób, które odniosły wieli sukces, autorka pokazuje na, że poranek to czas, w którym możemy być niezwykle efektywni. Co zatem robić przed śniadaniem?

Filozofia kaizen. Jak mały krok może zmienić Twoje życie, Robert Maurer

Metoda małych kroków – wydawać by się mogło, że lepiej od razu przejść do działania na wielką skalę, ale według autora książki lepiej robić to stopniowo. Dlaczego? Dowiecie się z książki!

Obudź w sobie olbrzyma, Anthony Robbins

Jak pracować nad sobą, by osiągać sukces? Co robić każdego dnia? Jak działać? Sprawdźcie koniecznie, czytając tę niezwykle popularną na całym świecie książkę motywacyjną!

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Więcej inspiracji
nogi całującej się pary na tle oświetlonego miasta
Filmy romantyczne, które nigdy się nie nudzą.