Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Najlepsze książki na prezent
foto: unsplash.com, Daria Shevtsova

Najlepsze książki na prezent.

Mimo, że mamy już dwudziesty pierwszy wiek, nadal papierowe wydania książek cieszą się dużym powodzeniem. Choć narzeka się, że czytamy zbyt mało, to na szczęście wiele jest osób, które chętnie do lektury zasiadają. Gdy zatem przychodzi nam kupić prezent bliskiej naszemu sercu osobie, która książek nie unika, wybierzmy właśnie taki podarunek. No tak, ale co wybrać gdy na rynku jest wiele milionów tytułów? Oto najlepsze książki na prezent.

Najlepsze książki na prezent dla fanów podróży.

Jeśli mamy kupić upominek dla kogoś, kto przepada za podróżowaniem (albo też dla osoby, którą chcemy do wojaży zachęcić), postawmy chociażby na „Lekką komedię” Eduardo Mendozy (traktującą o Barcelonie) czy „Dziennik rumowy” Huntera S.Thompsona (o mieszkaniu na Karaibach). Głód podróżowania rozbudzi też zapewne pozycja „W drodze” Jacka Kerouaca (na temat podróży po Stanach Zjednoczonych).

Książki na prezent dla miłośników zdrowej kuchni.

Na szczęście tutaj nie powinno być trudno, bo ostatnimi czasy powstaje na ten temat bardzo wiele ciekawych pozycji książkowych. „Księga soków” Michaela T. Murraya, ErVegan. „Kuchnia roślinna dla każdego” Eryka Wałkowicza czy też „Super Zielone” Sally Obermeder to książki, które warto kupić fanom zdrowego gotowania.

Najlepsze książki na prezent dla wielbicieli thrillerów.

Ostatnimi czasy to właśnie ten gatunek cieszy się ogromnym powodzeniem wśród czytelników. Lubimy tę dawkę adrenaliny, prawda? Kiedy zatem chcemy sprezentować coś fanowi thrillerów, postawmy na książkę Marca Elsberga „BlackOut”, pozycję z serii Remigiusza Mroza albo Katarzyny Puzyńskiej .To będzie udany upominek, jesteśmy o tym przekonani!

Koniecznie sprawdź też naszą listę skandynawskich kryminałów wartych przeczytania.

Coś dla uwielbiających historię.

„Ziemiańskie święta i zabawy” Adama Tadeusza Pruszaka to świetny pomysł na prezent dla kogoś, kto dzięki nam dowie się, jak w czasach dawniejszych obchodzono ważne w roku dni czy jubileusze. „Bokser z Auschwitz”. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego są propozycją książkową Marty Bogackiej.

Czy wiedzieliście, że walki bokserskie były w obozie na porządku dziennym?

Kobietom, które lubią historię, spodobają się szczególnie „Służące do wszystkiego” (autorstwa Joanny Fuciel – Frydryszak). Mowa o pomocach domowych w Polsce w okresie przedwojennym.

Propozycje książek na prezent dla fanów sztuki.

Ilustrowany elementarz polskiego designu (bardzo ciekawie wydany) to propozycja, obok której po prostu nie można przejść obojętnie. Ciekawym pomysłem na upominek dla wielbicieli sztuki jest też książka „Jak oni pracują”. Rozmowy z polskim i twórcami Agaty Napiórskiej.


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.