Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Przeczytaj te książki i stań się lepszą wersja siebie
fot. Tamas Pap, unsplash

10 książek, które należy przeczytać aby stać się lepszą wersją siebie.

Podczas gdy są na świecie takie osoby, którym sukces i szczęście przychodzą dość łatwo, to jednak większość z nas musi się tego nauczyć. Kluczem do sukcesu jest rozwój osobisty. Dzięki samorozwojowi skutecznie zwiększymy swój potencjał, odkryjemy ukryte talenty, nauczymy się nowych kompetencji oraz dowiemy się jak osiągnąć szczęście w życiu. To w perspektywie przełoży się na sukces zarówno na polu zawodowym jak i w życiu prywatnym. Oto 10 książek o rozwoju osobistym, które należy przeczytać aby stać się lepszą wersją siebie.

1. Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo. Brian Tracy

Brain Tracy to bez wątpienia świetny mówca motywacyjny oraz pisarz zajmujący się tematyką rozwoju osobistego. Na swoim koncie ma wiele bestsellerów. Dzięki tej książce dowiesz się jak wprowadzić do swojego życia dobre nawyki, które pozwolą Ci osiągnąć sukces. Poznaj nawyki milionerów, metody które nauczą Cię myśleć dużo bardziej efektywnie, naucz się jak podejmować dobre decyzje i działaj skutecznie. Pozycja ta będzie niewątpliwą pomocą przy pracy nad stawaniem się lepszą wersją siebie.

2. Jak przestać się martwić i zacząć żyć. Dale Carnegie

Jest to książka skierowana do osób w każdym wieku. Wszyscy się zamartwiamy i bez wyjątku wszyscy mamy swoje problemy. Czasem te problemy przeistaczają się w demony, które sprawiają, że życie ucieka nam przez palce. Ta publikacja zawiera szereg ponadczasowych wskazówek dzięki którym w końcu przestaniesz się martwić. Dowiesz się też jak radzić sobie ze stresem i krytyką, ale nie tylko. W książce odnajdziesz także wskazówki dotyczące tak istotnych kwestii jak odnajdywanie sensu życia, czy tworzenia każdego kolejnego dnia lepszym. Przeczytaj i stań się lepszą wersją siebie.

3. Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie. Charles Duhigg

Czy wiesz jak ogromną rolę odgrywają w twoim życiu nawyki? Wiele z nich to działanie tak zautomatyzowane, że jesteś ich wręcz nieświadomy. Nawyki mogą być pomocne ale i szkodliwe. Nie potrafisz zorganizować swojego czasu? Masz wrażenie, że mógłbyś robić więcej? Poznaj mechanizmy działania przeróżnych nawyków, pozbądź się tych złych, wyrób nowe i kompletnie odmień swoje życie. „Siła nawyku” to jedna z najlepszych książek roku według The Wall Street Journal i Financial Times.

4. Psychologia pieniędzy. Ponadczasowe lekcje o bogactwie, chciwości i szczęściu. Morgan Housel.

Uważasz, że pieniądze to tylko liczby? Czy podejmujesz swoje decyzje finansowe kierując się jedynie matematyką, podstawionymi wzorami i danymi? Odpowiedź jest szokująca! Nie. Robisz to kierując się emocjami, twoim doświadczeniem, ego, dumą, czasem niezrozumiałą nawet tobie motywacją. Ta książka uzmysłowi ci, że w ekonomii nie liczby są ważne, a psychologia. Autor rozprawi się z jedną z najważniejszych materii w naszym życiu. Z materią pieniądza.

5. Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie. T.Harv Eker

Niektórym sukces przychodzi łatwo. Inni mimo usilnych starań nie potrafią osiągnąć zamierzonego celu. Co ma na to wpływ? Czy jest to kwestia wykształcenia, odpowiednich kontaktów, inteligencji a może odrobiny szczęścia? Autor przekona cię, że żadna z powyższych rzeczy nie ma tu znaczenia. W pierwszej kolejności zostanie wyjaśniony ci schemat działania pieniędzy, a w drugiej poznasz siedemnaście zestawów myśli mówiących o tym jak działają bogaci ludzie, a do każdego zestawu otrzymasz opis praktycznych działań, które powinieneś podjąć aby zwiększyć swoje dochody.

6. Uspokój swój mózg. Anders Hansen

Z jednej strony doszliśmy do momentu, w którym ludzkości nigdy wcześniej nie żyło się lepiej. Z drugiej strony wcale nie przekłada się to na nasze szczęście. Niespokojne czasy, natłok negatywnych informacji, porównywanie się z innymi – to sprawia, że czujemy się źle. Anders Hansen – szwedzki psychiatra prostym i zrozumiałym językiem tłumaczy jak działają mechanizmy naszego mózgu. Czytając tę książkę dowiesz się w jaki sposób zwiększyć komfort swojego życia. Poznasz sposoby na to jak poczuć się lepiej i w jaki sposób o siebie zadbać.

7. Zrób to teraz! Przejmij kontrolę nad swoim czasem i życiem. Brian Tracy.

Kolejna książka Briana Tracy. Jeśli jesteś osobą, która odkłada wszystko na ostatnio chwilę to ta pozycja jest właśnie dla Ciebie. Dowiedz się jak oszczędzać czas, jak go planować i w jaki sposób się zorganizować. Stań się lepszą wersją siebie

8. Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym. Daniel Kahneman.

Czy wiesz, że o naszym myśleniu decydują razem dwa systemy? Pierwszy to szybki, kierujący się intuicją i emocjami, a drugi wolniejszy, który działa w sposób bardziej analityczny i kierujący się logiką. System odpowiadający za szybkie myślenie daje nam nadzwyczajne możliwości, ale z drugiej strony narażony jest także na pewne błędy i usterki. Autor książki udziela wyczerpujących objaśnień dotyczących działania naszego umysłu. Znajdziesz tutaj zagadnienia związane z psychologią, ekonomią i socjologią.

9. Bądź sobą, tylko w najlepszej wersji. Mike Bayer

Jeśli nie cieszysz się swoim życiem, jeśli poświęcasz swój czas mało istotnym rzeczom, uważasz że każdy twój dzień jest nudny i przewidywalny, ale chcesz to zmienić to ta pozycja z pewnością Ci w tym pomoże. Książka „Bądź sobą, tylko w najlepszej wersji” posłuży ci jako narzędzie dzięki któremu będziesz mógł stać się lepszą wersją siebie. Popraw aż siedem sfer życia: życie towarzyskie, prywatne, zdrowie, wykształcenie ,relacje, pracę i rozwój duchowy.

10. Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty. James Clear.

W tej książce znajdziesz wiele ciekawych technik kształtowania nawyków, popartych sporą ilością przykładów. Tutaj oprócz solidnej porcji motywacji otrzymasz porządną dawkę wiedzy. Poznasz mechanizmy jakimi na co dzień się kierujemy. Dowiesz się również w jaki sposób wprowadzić w swoim życiu drobne zmiany, które w perspektywie czasu zamienią się w wielki sukces.


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.