Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
fot. Pavel Danilyuk. pexels.com

7 kultowych komedii, które rozśmieszają nas od lat.

Czym by było życie bez uśmiechu. Zamiast o tym myśleć lepiej wybrać którąś z poniższych propozycji filmowych na nadchodzący wieczór. Oto lista kultowych komedii, które rozśmieszają nas od lat. To idealna odskocznia od codziennych smutków. Zaczynamy!

1. Czy leci z nami pilot?

Ta klasyczna komedia parodiuje filmy katastroficzne, a jej absurdalne żarty i nietuzinkowy humor sprawiają, że będziecie trzymać się za brzuch ze śmiechu. Czy leci z nami pilot? to prawdziwa perełka, która nigdy nie traci na świeżości.

2. Monthy Python i Święty Graal

Monthy Python i Święty Graal to parodia legendy o Królu Arturze, pełna nonsensownych sytuacji i absurdalnego humoru, który przetrwał próbę czasu. Jednak uwaga, bo specyficzne angielskie poczucie humoru nie przypadnie do gustu każdemu.

3. Forrest Gump

Film śledzi losy Forresta Gumpa, który nieświadomie staje się częścią wielu ważnych wydarzeń w historii Stanów Zjednoczonych. Forrest Gump jest ceniony za swoją wzruszającą historię, zapadających w pamięć bohaterów i refleksję nad złożonościami życia.

4. Grand Budapest Hotel

Grand Budapest Hotel ma specyficzny, nietuzinkowy humor typowy dla twórczości Andersona. Jeśli lubisz surrealistyczne i nieco ekscentryczne podejście do komedii, to istnieje ogromna szansa, że spodoba Ci się ta kultowa komedia.

5. Blues Brothers

Film jest znany z dynamicznej akcji, fantastycznego soundtracku z muzyką bluesową i soulową oraz obsady, w której występują tacy znakomici artyści jak John Belushi, Dan Aykroyd, James Brown, Aretha Franklin i wielu innych.

6. Fantastyczny Pan Lis

Jeśli lubisz twórczość Wes Andersona i cenisz sobie innowacyjne podejście do animacji, to koniecznie musisz zobaczyć tę kultową komedię.

7. Nietykalni

Film oparty jest na faktach i opowiada historię niezwykłej przyjaźni pomiędzy Philippe’em, bogatym arystokratą sparaliżowanym po wypadku, a Drisem, młodym nieokrzesanym mężczyzną z przedmieść, który zostaje zatrudniony jako jego opiekun. W tej komedii śmiechu jest co nie miara


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.