Psst! Gdzie się tak spieszysz? Zwolnij!
Jak szybko pozbyć się bólu głowy? Jak pozbyć się bólu głowy w 5 minut.
Fot. Andrea Piacquadio. Pexels.com

Jak szybko pozbyć się bólu głowy. 9 metod, które mogą Ci pomóc.

Ból głowy – na pewno każdy z nas doświadczył tego stanu. Przyczyn złego samopoczucia może być wiele. W większości przypadków możemy skutecznie sobie ulżyć i szybko pozbyć się nieprzyjemnego bólu głowy. W jaki sposób z nim walczyć? Jak pozbyć się bólu głowy w 5 minut i czy w ogóle jest to możliwe? Sprawdźmy 9 metod, które mogą nam w tym pomóc.

Dlaczego boli nas głowa?

Wśród przyczyn przez które boli nas głowa możemy wymienić problemy z krążeniem mózgowym, stres, przemęczenie, nadużywanie leków i używek, wahania hormonalne, różnego rodzaju choroby i stany zapalne czy alergie. Bardzo częstą dolegliwością są bóle migrenowe głowy nierzadko poprzedzone aurą. Kto doświadczył migreny ten wie jak nieprzyjemny jest to stan. Migrena może wyłączyć nas z codziennego życia nawet na wiele dni!

Jak szybko pozbyć się bólu głowy?

Gdy boli nas głowa to w większości przypadków możemy szybko temu zaradzić. Niektóre metody sprawią, że uda nam pozbyć się bólu głowy już w 5 minut. Zależy to jednak od przyczyn wystąpienia tego stanu. Poznajcie 9 metod, które pozwolą nam szybko pozbyć się bólu głowy.

1. Napij się wody

Niekiedy zapominamy o częstym piciu wody przez cały dzień, co powoduje odwodnienie organizmu. Te może objawiać się nieprzyjemnym bólem głowy. W takim wypadku należy wypić chociaż dwie szklanki chłodnej wody. Jeśli jesteśmy więc odwodnieni to istnieje duża szansa, że po wypiciu wody szybko przestanie boleć nas głowa

2. Wykonaj ćwiczenia na ból głowy

Inną przyczyną bólu głowy mogą być problemy napięciowe naszego ciała. Gdy jesteśmy zbyt spięci nasz organizm może dać o tym znać na różne sposoby. Może to być na przykład ból głowy. Aby złagodzić napięcia mięśniowe wykonajmy kilka prostych ćwiczeń rozciągających szyję i kark.

3. Zastosuj olejek eteryczny z mięty

Olejek miętowy to preparat, który polecany jest na ból głowy ze względu na zawartość mentolu. Substancja ta rozszerza naczynia krwionośne, co pozwala zwiększyć przepływ krwi. Dodatkowo udrażnia nasz nos i zatoki sprawiając, że możemy lepiej dotlenić nasz organizm.

Jak używać olejku miętowego przy bólu głowy?

  • wetrzyj kilka kropel olejku w skronie, czoło i kark,
  • wykorzystaj olejek miętowy do inhalacji posługując się świecą i kominkiem terapeutycznym,
  • zrób sobie relaksacyjną kąpiel z dodatkiem kilkunastu kropli olejku aromatycznego z mięty.

4. Wykonaj masaż

Na szybkie pozbycie się bólu głowy świetnym remedium może okazać się masaż polegający na ucisku. To masaż leczniczy zwany akupresurą. Najlepiej aby wykonał go fizjoterapeuta, ale jeśli nie ma takiej możliwości, to możemy spróbować wykonać go samemu. Postarajmy się uciskać punktowo miejsca bolące: skronie, środek czoła, zatoki. Spróbujmy także rozmasować kark i jego okolice, bo napięcia mięśniowe bardzo często są przyczyną bólu głowy.

5. Weź gorący prysznic

Aby szybko pozbyć się bólu głowy możemy także wziąć gorący i rozluźniający prysznic. Pozwólmy gorącej wodzie spływać po karku. Wysoka temperatura rozluźnia nasze napięte mięśnie, co może skutecznie przyczynić się do złagodzenia lub całkowitego pozbycia się bólu głowy.

6. Medytuj na ból głowy i migrenę

Gdy boli nas głowa spróbujmy wyciszyć nasz umysł i rozluźnić ciało. Postarajmy się odwrócić uwagę naszego umysłu od bólu jaki nam towarzyszy.

Jak medytować? Usiądźmy wygodnie, zamknijmy oczy i skupmy się na oddychaniu. Możemy też skupić swój umysł na bólu. Postarajmy się skoncentrować i go przezwyciężyć.

7. Wypij herbatę z imbirem

Imbir posiada substancje o właściwościach przeciwzapalnych, które mogą skutecznie złagodzić ból. Przepis na herbatę imbirową jest niezwykle prosty. Wystarczy zaparzyć herbatę i dodać do niej starty na tarce kilku centymetrowy pasek imbiru.

8. Zrób okład na ból głowy

Zimny okład może przynieść szybką ulgę wtedy gdy boli nas głowa i nie ma to podłoża związanego z zapaleniem zatok. Możemy kupić w aptece gotowy kompres żelowy lub chłodny okład wykonać samemu.

Jak zrobić zimny okład samemu? Spróbujmy owinąć w ręcznik worek wypełniony lodem lub po prostu zamoczmy ręcznik w zimnej wodzie. W takiej postaci możemy przyłożyć okład do bolącej głowy.

9. Wypij napar ziołowy

Niektóre zioła są bardzo dobrym lekarstwem na towarzyszący nam ból głowy. Gdy boli nas głowa spróbujmy mięty, melisy lub rumianku, które mają działanie rozkurczowe i rozluźniające.

Podsumowanie

Ból głowy to bardzo nieprzyjemny stan, który może skutecznie zepsuć nam cały dzień. Jeśli trafi nam się taka sytuacja spróbujmy skorzystać z powyższych rad. Istnieje szansa, że poradzimy sobie z bólem głowy i szybko go pokonamy. Czy uda się pozbyć bólu głowy w 5 minut? Istnieje taka możliwość, ale wszystko zależy od tego jaka jest przyczyna powstania tej dolegliwości.

Pamiętajmy też, że w niektórych przypadkach ból głowy może oznaczać poważną chorobę. Gdy poczujemy nietypowe objawy towarzyszące bólowi głowy takie jak:

  • wymioty,
  • nudności,
  • zaburzenie widzenia,
  • problemy neurologiczne,
  • długotrwałe, nasilające się bóle głowy,
  • intensywne i pojawiające się gwałtownie bóle głowy,

w takich wypadkach koniecznie zgłośmy się do lekarza.


REKLAMA

Czytniki e-book - porównaj na Ceneo

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.